Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Samorządy muszą przekazać spisy wyborców. Tak zarządził minister Sasin


Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin 9 maja wydał rozporządzenie w sprawie warunków przekazania spisów wyborców przez gminy. Według tych przepisów samorządy mają przekazać  spisy wyborców przewodniczącemu gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz wyznaczonemu operatorowi (Poczcie Polskiej), w dniu wejścia w życie przepisów (a więc 9 maja).

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Rozporządzenie ministra Sasina wydane zostało na podstawie ustawy, którą przyjął sejm, po odrzuceniu senackich poprawek, która to weszła w życie również w tym samym dniu (9 maja) co wydane na jej podstawie rozporządzenie. Tak więc samorządy są zobowiązane do przekazania spisów wyborczych poczcie, a gminne komisje wyborcze dopiero zostaną powołane spośród zgłoszonych wcześniej przez komitety kandydatów, z zastrzeżeniem, że przewodniczącego komisji wyznaczy komisarz wyborczy.

Nadal nie jest znany termin wyborów prezydenckich, wiadomo jednak, że odbędą się one w sposób korespondencyjny, taką regulację przyjęła uchwalona ustawa.  

Oznacza to, że osoby wpisane do spisu wyborców, na adres figurujący w spisie otrzymają za pośrednictwem poczty w kopercie pakiet wyborczy, zawierający kopertę zwrotną, kartę do głosowania i oświadczenie o osobistym oddaniu głosu i instrukcję głosowania.  

Po wypełnieniu karty do głosowania i oświadczenia, kopertę należy zanieść (osobiście lub przez inną osobę) nie wcześniej niż o godzinie 6.00 i nie później niż do godziny 20.00 w dniu głosowania, do specjalnie przygotowanej nadawczej skrzynki pocztowej. Stamtąd operator dostarczy je do gminnej komisji wyborczej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
1 rok temu

I wreszcie wszystko jasne bo lud dalej by walczył.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jest podstawa prawna i sytuacja jest już jasna.

serwus hemi
serwus hemi
1 rok temu
Reply to  Hemi

I co???
Czy już są pełne sk łady Komisji Wyborczych?
czy wybory będzie przeprowadzała Poczta Polska czy PKW?
Nic nie wiadomo, ale wiadomo już kto wygra? – do tej pory była choć jedna wiadoma (wiadomym było kto wygra).
Nowe standardy…
Stoję sobie z boku i patrzę i nic już nie wiem… wina Tuska, wina opozycji, a PIS się sypie. Dziennik (bo to dziennik a nie wiadomości) wczoraj jakiś bezpłciowy, jakieś wyrwane z kontekstu fragmenty wypowiedzi, a najważniejszych informacji ZERO. Trudno złapać jakikolwiek sens. No i na to idą grube miliony. TVP sięgnęła dna, a tam sam muł.

Prawilniak
Prawilniak
1 rok temu
Reply to  serwus hemi

Jak zwykle wszystko wina TVP!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Prawilniak

Nie, to wina obecnego rządu, który zawłaszczył sobie publiczną telewizją i zrobił z niej swoją szczujnie.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Hemi

sytuacja jest tak jasna jak ty CYMBALE hemi. Zeby sytuacja była jasna, to wybory musi przejąc w całości PKW, i jak najdalej od organizacji ma być odsunięty dziobaty SASIN. a proces wyborczy ma być ogłoszony od nowa.

Darek
Darek
1 rok temu
Reply to  TO==JA

Bałagan pisowski jakiego jeszcze w Polsce nie było

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Darek

Bałagan, którego głównym inspiratorem jest totalna opozycja, dodajmy.

W chwili, gdy Polska jest dotknięta ciężkim doświadczeniem pandemii, racja stanu wymagałaby od opozycji współdziałania z rządem i porozumienia w najważniejszych sprawach.

Ale opozycyjni politykierzy w krótkich spodenkach nie wiedzą, co to jest racja stanu. Wymyślili sobie, że jeśli pogłębią chaos, to zwiększą się szanse, że jakimś cudem władza wpadnie im w ręce.

Jest takie powiedzenie – kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Oby tak było i tym razem.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przepraszam, czy to co piszesz to ma znaczyć, że opozycja winna popierać wszystkie działania rządu? – no jesteś po prostu śmieszny.
Gdyby nikt nie przeciwstawiał temu rządowi, to od minimum 5 lat mielibyśmy w Polsce dyktaturę jednego szarego posła z Żoliborza, który mści się za wszystko i na wszystkich i już dawno nie moglibyśmy sobie bezkarnie poruszać nawet palcem w bucie. Nie byłoby w ogóle prawdziwego dziennikarstwa, brat brata by się bał, a matka własnego dziecka. Wróciłoby to co było w ZSRR, Czechosłowacji czy NRD za komuny, tyle że w jeszcze gorszym wydaniu i wszyscy musieliby oddawać cześć wodzowi z Żoliborza jak w Północnej Korei Kimowi.
Głupich nie sieją, Hemi, sami się rodzą, czego jesteś jawnym dowodem. Najlepiej teraz zwalać wszystko na „totalną opozycje” bo na Tuska już nie bardzo można.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x