Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejska Biblioteka Publiczna od 11 maja wznawia działalność. Jakie będą wymogi?


Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie wznawia działalność 11 maja 2020 r. Na razie będzie czynna jej główna siedziba przy ul. 3 Maja 5 (o dacie otwarcia obu filii placówka niezwłocznie poinformuje czytelników). Prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych podczas jej odwiedzania.


Zbiory biblioteczne będą udostępniane w trybie wypożyczeń na zewnątrz – czytelnie pozostaną zamknięte  do  odwołania, możliwość  korzystania  ze  stanowisk komputerowych również jest zawieszona. Użytkownicy nie będą mieli wolnego dostępu do półek. Czytelnicy są proszeni o przygotowanie tytułów książek preferowanych do wypożyczenia i korzystanie z katalogu on-line biblioteki oraz zamawiania książek drogą internetową lub telefoniczną. Biblioteka organizuje stanowiska pracy z uwzględnieniem wymaganego dystansu przestrzennego między pracownikami (minimum 1,5 m).

W wypożyczalni w jednym momencie będzie mogła przebywać jedna osoba na jedno czynne stanowisko (obowiązuje zasada „jedna osoba wychodzi – jedna wchodzi”). Osoby niepełnoletnie mogą wejść razem z opiekunem, przy czym zaleca się ograniczenie przebywania dzieci na terenie biblioteki. Odległości między oczekującymi w kolejce na korytarzu muszą wynosić minimum 2 metry. Nie można będzie przekraczać wyznaczonych linii.

Przed podejściem do lady bibliotecznej, czytelnik – z zasłoniętymi ustami i nosem – powinien zdezynfekować dłonie. Zwracane książki muszą być zapakowane w torbę foliową, z dołączoną kartką z imieniem i nazwiskiem. Książki podlegają siedmiodniowej kwarantannie, po tym czasie zostaną zdjęte z konta czytelnika. Prowadzona przez bibliotekę akcja bookcrossingu zostaje zawieszona do odwołania.

Szczegółową procedurę korzystania z biblioteki w czasie epidemii COVID-19 zamieszczamy poniżej. Czytelników prosimy o zapoznanie się z dokumentem.

źródło: UMM

zobacz: procedura-2-1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x