Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Usłyszeli wołanie o pomoc. Uratowali życie choremu mężczyźnie


Ta historia wydarzyła się u naszych sąsiadów, a jej bohaterami są dwaj młodzi ludzie, którzy wykorzystali swoje umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej i zareagowali na wezwanie o pomoc.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia w nocy. Tak opisuje je Mateusz Ścięgaj, ratownik Związku Harcerstwa Polskiego należący do drużyny 4 HDK „Wega”, który bez namysłu, natychmiast wyruszył na pomoc.

Sytuacja rozgrywała się bardzo szybko. W środę, 29 kwietnia, około godziny 23:30 Mateusz przebywał we własnym domu. Ojciec zawołał go na balkon, gdy zauważył, że w bloku obok bardzo roztrzęsiona kobieta stojąc na swoim balkonie woła o pomoc. Chłopak bardzo szybko założył buty i pobiegł do niej.

– Pobiegłem i powiedziałem kobiecie, aby mnie wpuściła do domu, gdyż jestem ratownikiem ZHP – opowiada chłopak. Kobieta zeszła na dół i wpuściła chłopaka do środka. – Na górze zastałem mężczyznę, w wieku bodajże 53 lata. Był fioletowy. Sprawdziłem przytomność i jego funkcje życiowe. Nie wyczułem oddechu, więc zacząłem uciskać. Po kilku uciśnięciach pan zaczął oddychać, ale z ogromnym trudem – dodaje Mateusz.

Mateusz wraz z Patrykiem Romanem, drugim cichym bohaterem tych wydarzeń, ułożyli chorego w pozycji bocznej ustalonej, a następnie oczekiwali na przyjazd karetki pogotowia.

Podobnie jak Mateusz, Patryk usłyszał głos kobiety wołającej o pomoc i pośpieszył na ratunek.

– Stałem niedaleko sklepu Mojito, znajdującego się na osiedlu Orlika. Słyszałem głos kobiety, która krzyczała o pomoc. Podbiegłem pod blok na ulicy Dębowej. Widziałem kobietę, która stoi na balkonie. Poprosiłem, aby otworzyła drzwi. Wszedłem do mieszkania. Mężczyzna leżał na fotelu. Nie oddychał – opowiada swoją wersję wydarzeń Patryk.

Przytomne i odważne działanie obu młodych ludzi, uratowało mężczyźnie życie i warto postawić ich za wzór do naśladowania.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x