Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wybory prezydenckie. Jeśli nie 10 maja to kiedy?


Do wyznaczonego wcześniej terminu wyborów prezydenckich pozostało zaledwie cztery dni. Państwowa Komisja Wyborcza stoi na stanowisku, że przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 10 maja jest niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych. Take stanowisko PKW zajęła wobec zapytania Marszałek Sejmu.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Jak wiemy, Senat odrzucił procedowaną ustawę o głosowaniu korespondencyjnym. Cytowany przez Polską Agencję Prasową przewodniczący PKW, Sylwester Marciniak podkreślił, że do wyborów zostało zaledwie 5 dni a stan prawny dotyczący przeprowadzenia wyborów prezydenckich jest w dalszym ciągu niejasny. W oświadczeniu szefa PKW pada też twierdzenie, że „warunki udziału w głosowaniu muszą być znane wszystkim wyborcom. Obecnie wyborcy nie posiadają wiedzy, w jaki sposób będą mogli oddać głos”. PKW dodaje też, że niemożliwe jest też przeszkolenie członków komisji wyborczych.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała skierowanie w trybie pilnym  pytanie do TK o konstytucyjność terminu wyborów 17 albo 23 maja. Nadal jednak pozostaje pytanie, czy wróci pomysł głosowania korespondencyjnego, czy będzie jednak głosowanie tradycyjne?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x