Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przejdą na emeryturę, bądź na inne parafie. Kto ich zastąpi?


Biskup Piotr Libera ogłosił zmiany personalne, które nastąpią od 1 lipca w wielu parafiach naszej diecezji, również w tych, leżących w powiecie mławskim. Na emeryturę przejdą proboszczowie parafii w Wyszynach Kościelnych i Niedzborzu. Na inne parafie przejdą też dotychczasowi proboszczowie z Unierzyża, Dąbrowy i Żmijewa.


Z dniem 30 czerwca na emeryturę odejdzie ks. Stanisław Gąsiorowski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach. Nowym proboszczem mianowany został ks. mgr Marek Trymers, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie.

Na emeryturę odejdzie też ks. kan. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu, Zastąpi go ks. mgr Zbigniew Olszewski, dotychczas wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Płocku.

Ks. mgr Piotr Chojnowski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany został proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku. Tę parafię obejmie ks. mgr Marek Jędrzejewski, obecny proboszcz parafii pw. św. Anny w Kobylnikach.

Parafia pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie pożegna ks. proboszcza Jacka Gołębiowskiego, nowym proboszczem zostanie ks. Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.

Ks. mgr Wiesław Piotr Mordon, proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Żmijewie, został, mianowany został proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie. Parafią będzie administrował ks. Paweł Biedrzycki, dotychczasowy kapelan Domu Pomocy Społecznej w Obrytem.

Pełna lista zmian personalnych w parafiach Diecezji Płockiej:

Nominacje proboszczowskie

 1. Ks. mgr Piotr Chojnowski, proboszcz parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku.
  2. Ks. mgr Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie.
  3. Ks. mgr Jacek Robert Gołębiowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku.
  4. Ks. mgr Wojciech Iwanowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie.
  5. Ks. mgr Marek Jędrzejewski, proboszcz parafii pw. św. Anny w Kobylnikach, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Walentego w Unierzyżu.
  6. Ks. kan. dr Tomasz Kadziński, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie.
  7. Ks. mgr Andrzej Kopczyński, proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Słupi, z dniem 1 sierpnia 2020 r., mianowany proboszcz parafii pw. św. Floriana w Radzanowie.
  8. Ks. mgr Krzysztof Krawczak, po powrocie z pracy misyjnej w Kazachstanie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie.
  9. Ks. kan. mgr Jacek Lubiński, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie.
  10. Ks. kan. dr Dariusz Piotr Majewski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Słupi.
  11. Ks. mgr Wiesław Piotr Mordon, proboszcz parafii pw. NMP Szkaplerznej w Żmijewie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie.
  12. Ks. mgr Dariusz Multon, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Zambskach, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.
  13. Ks. kan. dr Dariusz Marek Piskorski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 4 maja 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.
  14. Ks. Artur Adam Rogala, po urlopie zdrowotnym, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Kazimierza w Siemiątkowie.
  15. Ks. mgr Marek Trymers, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach.

Nominacje na administratorów
1. Ks. mgr Ryszard Błaszkowski, wikariusz parafii pw. św. Zygmunta w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Anny w Kobylnikach.
2. Ks. mgr Paweł Biedrzycki, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Obrytem, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. NMP Szkaplerznej w Żmijewie.
3. Ks. mgr Tomasz Lemański, wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Drobinie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Zambskach.
4. Ks. mgr Zbigniew Olszewski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Płocku, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu.
5. Ks. mgr Dariusz Sielczak, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, z dniem 1 lipca 2020 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym.

Przejścia na emerytury
1. Ks. kan. Stanisław Gajewski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
2. Ks. Stanisław Gąsiorowski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Wyszynach, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
3. Ks. prał. Kazimierz Kowalski, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
4. Ks. kan. Marian Matusiak, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Siemiątkowie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
5. Ks. kan. dr Jan Stanisław Piotrowski, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gralewie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
6. Ks. inf. mgr Marek Smogorzewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
7. Ks. Franciszek Stepnowski, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Radzanowie, z dniem 31 lipca 2020 r., przechodzi na emeryturę.
8. Ks. mgr Franciszek Jan Tuszyński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie, z dniem 30 czerwca 2020 r., przechodzi na emeryturę.

† Piotr Libera
BISKUP PŁOCKI

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
8734
8734
1 rok temu

Opodatkować kościół. Człowiek ciężko haruje przez lata, zabraknie mu kilka miesięcy do wieku emerytalnego i musi czekać na jałmużnę. Kasy fiskalne i wydawanie paragonów przez tych biznesmenów w sukienkach to powinien być obowiązek.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  8734

Dla antyklerykalnych obsesjonatów „czarni” odpowiadają za wszystkie nieszczęścia świata, w szczególności za własne życiowe nieudacznictwo i „czekanie na jałmużnę”.

Księża płacą podatek ryczałtowy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Od czego ci czarni płacą ten podatek ryczałtowy? bo chyba nie od przychodów 😀
Powinni mieć na wszystko cenniki, a nie niby „co łaska”, ale tyle to za mało.
Kwoty za usługi brane z nieba i nieważne czy biedny czy bogaty – ważne że ma płacić.
Nie jestem żadnym obsesjonatem, jeśli o to chodzi jaśnie oświecony hemi. Jak, nasiadówa w sejmie udana? na audiencji u prezesa też byłeś? Zaprosił cię?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x