Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kiedy miasto otworzy przedszkola i żłobek?


Władze Mławy analizują sytuację w kontekście możliwości powrotu do edukacji i opieki żłobkowo-przedszkolnej. Kiedy zostaną u nas otwarte te placówki, na razie nie wiadomo. Miasto deklaruje jedynie, że na pewno nie stanie się to jutro (6 maja).

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


30 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny opublikowały wytyczne dla takich placówek. Czytamy w nich, m.in., że grupy powinny liczyć do 12 dzieci i przebywać w jednej wyznaczonej sali pod opieką tego samego opiekuna. Należy też zadbać o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego (1,5 metra), higienę oraz o dezynfekcję sprzętu i pomieszczeń.

Jak podaje urząd miasta, burmistrz Sławomir Kowalewski zwrócił się do dyrektorów z prośbą o przeprowadzenie rozpoznania, jak wielu rodziców byłoby zainteresowanych powrotem dzieci do przedszkoli. Informacje na ten temat wciąż spływają. Równolegle służby ratusza szacują, ile i jakich środków ochrony bezpośredniej – zgodnie z wytycznymi sanitarnymi – trzeba zabezpieczyć dla personelu placówek. Ratusz więc zakłada, że 6 maja miejskie przedszkola i żłobek będą zamknięte. Na zapytanie portalu kiedy te placówki zostaną otwarte, do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
1 rok temu

Młodzież może być zakazona bezobjawowa i zarażać więc jeśli otwarto by szkoły to by to poszłoby szybko w złym kierunku.Po zaszczepieniu ok.

Maria
Maria
1 rok temu

Otwarcie szkół powinno się zacząć od szkół średnich

Dori
Dori
1 rok temu
Reply to  Maria

Od szkół średnich i od podstawowych 4-8bo mają dużo nauki,a zaległości jeszcze więcej.Zdalna nauka to porażka,duzo rodzice pomagają,lub robią za dzieci

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  Dori

„Robią za dzieci”?????????? A dlaczego? Może powinni motywować do nauki. To dziecko już nie potrafi samo pomyśleć? No ładne pokolenie rodzice wychowują. A później płacz.

Matka pracującą
Matka pracującą
1 rok temu

Wszystko jest zrozumiałe, jest zasiłek , tylko jak pracodawca patrzy na osobę ,która musi korzystać z opieki przez cały czas. Tylko przyjdzie okazja to pierwsza do zwolnienia Niestety taka jest prawda .

Rodzic
Rodzic
1 rok temu

Wątpię żeby ratusz był na tyle nieodpowiedzialny, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za zdrowie dzieci i personelu.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Rodzic

Jednak przyjdzie czas aby te odpowiedzialność dźwignąć, szczepionka to odległa sprawa wg doniesień światowych i krajowych…

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x