Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płk. Mieczysław Gurgielewicz nowym Dowódcą 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej


W 5 Mazowieckiej Brygadzie Oborny Terytorialnej odbyło się oficjalne przekazanie obowiązków pomiędzy dotychczasowym dowódcą pułkownikiem Andrzejem Wasielewskim a pułkownikiem Mieczysławem Gurgielewiczem.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Na uroczystość przekazania przybył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał dywizji Wiesław Kukuła. W ceremonii przekazania dowodzenia w 5 MBOT udział wzięli: dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Sławomir Kocanowski, Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Przemysław Owczarek oraz dowódcy podległych batalionów lekkiej piechoty 5 MBOT. Dzięki połączeniu wideo, w uroczystości mieli okazję uczestniczyć także dowódcy brygad OT z całej Polski.

Podczas uroczystości gen. Kukuła podziękował dotychczasowemu dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej za zbudowanie od podstaw struktur jednostki.

– pamiętam te koszary, ich obraz zestawiam z tym co dziś widzę, z tym jak żyją dzisiaj, z faktem, że w brygadzie służy dzisiaj ponad 2 tysiące żołnierzy. Wszystko to, jest zasługą zespołu, który zbudował Pan pułkownik Wasielewski. To jest od A do Z jego zasługa iw historii sił zbrojnych, te zasługi pozostaną na zawsze i nie będą nigdy kwestionowane – powiedział gen Kukuła podsumowując trzy letnią służbę pułkownika Wasielewskiego w 5 Brygadzie OT.

Generał Kukuła wyraził przekonanie, iż pułkownik Gurgielewicz, będzie godnym następcą pułkownika Wasielewskiego, a jego doświadczenie na stanowisku zastępcy dowódcy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozwoli sprostać stojącym przed nim wyzwaniu.

dziś do 5 Brygady przychodzi Dowódca, który całe swoje doświadczenie zdobywał przede wszystkim w jednostkach lądowych oraz na misji zagranicznej. Posiada bardzo ciekawe doświadczenia, przed objęciem tego stanowiska ukoronowane funkcją zastępcy dowódcy brygady – powiedział generał Kukuła – trzymam mocno kciuki, żebyś rozwinął tą brygadę.

W swoim przemówieniu pożegnalnym, żegnający się z mundurem wojskowym, pułkownik Wasielewski przede wszystkim podziękował swoim podwładnym, przełożonym a także dowódcom batalionów za dotychczasową współpracę i w krótkich żołnierskich słowach podsumował swoją służbę.

sukces, który osiągnęliśmy w naszej Brygadzie to jest nie tylko praca moja, ale także mądre dowodzenie w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zostawiam jednostkę w dobrym stanie i wierzę w to,że pułkownik Gurgielewicz będzie godnie kontynuował moje dzieło i rozwijał je zgodnie ze standardami Wojsk Obrony Terytorialnej – powiedział kończący służbę płk Andrzej Wasielewski.

Obejmujący obowiązki dowódcy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, pułkownik Gurgielewicz, powiedział, że zadanie przed jakim staje jest dla niego ogromnym wyzwaniem i wielką odpowiedzialnością.

biorę w tym momencie odpowiedzialność za żołnierzy, pracowników, funkcjonowanie całej jednostki. Myślę ze w tym momencie zaciągam ogromny kredyt zaufania u Pana generała. Zapewniam, że będę kontynuował dzieło pułkownika Wasielewskiego –  mówił nowy dowódca mazowieckich terytorialsów.

Płk. Mieczysław Gurgielewiczz dniem 1 maja br., decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na Dowódcę 5 Mazowieckiej Brygady OT. Na tym stanowisku, planuje inwestować w rozwój żołnierzy, ich kompetencje i talenty. Jego priorytetowym obszarem działania będzie szkolenie pododdziałów brygady. Bardzo ważnym obszarem jest dla niego także współpraca z lokalną społecznością.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x