Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponowny pożar kurnika w Starych Kosinach


Dzisiaj (2 maja) strażacy ponownie wyruszyli do akcji gaśniczej na fermie drobiu w Starych Kosinach (gm. Wiśniewo). Według wstępnych informacji tym razem pożar wybuchł w innym niż wczoraj budynku. Do gaszenia pożaru, podobnie jak poprzednio wyruszyły zastępy zarówno OSP jak i PSP z Mławy.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Kurnik był zaściółkowany i przygotowany do obsadzenia drobiem. Podczas pożaru występuje silne zadymienie, strażacy używają tak jak wczoraj środków ochronny dróg oddechowych.

Według informacji przekazanych straży pożarnej przez pracowników fermy, prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria nagrzewnicy gazowej.Spaleniu uległa połowa ściółki i wyposażenia kurnika, natomiast stopieniu pod wpływem wysokiej temperatury około 3/4 wyposażenia obiektu. Strażakom udało się nie dopuścić do przedostania się ognia na konstrukcję dachu, a tym samym nie dopuścić do większych strat. Szacunkowa wartość mienia uratowanego to ok. 5 mln zł.

 

Wczoraj dziewięć strażackich zastępów na tej samej fermie przez kilka godzin gasiło pożar innego z kurników, a straty wyszacowano na 1,8 mln zł.

red.

fot. PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
J-23
J-23
1 rok temu

Coś słychać ostatnio, że ze zbytem krucho, a wiec puste kurniki będą się palić coraz częściej.
Zapewne są dobrze ubezpieczone.
Nieważne, że się niszczy i truje środowisko, że to wpływa na ocieplenie klimatu, ważne żeby kasa w kieszeni się zgadzała.
Ci „biznesmeni” z niczym i z nikim się nigdy nie liczyli i nadal nie liczą.

Radek
Radek
1 rok temu

Oby kolejne się nie spaliły!

Obudź się niewolniku
Obudź się niewolniku
1 rok temu

Z ubezpieczenia kasa pójdzie

Anka
Anka
1 rok temu

Masz pojęcie ile kasy, zachodu, pracy, papierkowej roboty trzeba włożyć w taki kurnik? Ile kosztują ubezpieczenia? I wreszcie ile ubezpieczyciel podniesie składkę po wypłaceniu odszkodowania? Jak żeś baran to się nie odzywaj

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Dziwne, że palą się kurniki puste, bardzo dziwne… tym bardziej, że drób nie schodzi, jego eksport jest ograniczony. , a może nawet wcale się nie odbywa…
Ciekawa sprawa, chyba powinien się nią zainteresować prokurator.
Najgorzej jak wszystkie nierentowne zakłady zaczną płonąć.
Homo sapiens jest naprawdę dziwnym stworzeniem, dba tylko o własną d.pę, nawet nie troszczy się o przyszłość swoich dzieci. Niszczy środowisko całkiem świadomie, a mówią:
NIE PODCINAJ GAŁĘZI NA KTÓREJ SIEDZISZ.

Java
Java
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Palą się z reguły puste bo wtedy ściółka jest sucha, gdy są kurczaki ściółka już nie jest sucha….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Java

Od czego zapala się ta ściółka? od słońca? czy z polecenia?

Niebo
Niebo
1 rok temu

Wow . To zarobią na odszkodowaniu. Tani kurczak to chociaż tak można zarobić.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x