Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Majowy weekend – policjanci skontrolują prędkość i sprawdzą czy masz maseczkę


Przed nami długi, majowy weekend. W tym roku wyjątkowy, ze względu na panującą pandemię. Apelujemy o przestrzeganie wciąż obowiązujących ograniczeń. Nadal obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez. Pamiętajmy również o zasłanianiu ust i nosa w miejscach publicznych.


Podobnie jak w ubiegłych latach długi weekend majowy to okres wzmożonych patroli policji. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. O czym należy pamiętać szczególnie?

Zachowuj 2-metrową odległość od innych w przestrzeni publicznej. Obowiązkowo zasłaniaj nos i usta w miejscach publicznych. Pracuj i ucz się zdalnie, jeśli tylko jest to możliwe. Ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu). Nadal także obowiązuje ścisła kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych. Pamiętaj także, że tradycyjne majówkowe grillowanie powinno się odbywać tylko w gronie najbliższej rodziny.

Wybierając się na majówkę należy pamiętać, że obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie Polski obowiązuje do odwołania. Dotyczy wszystkich, którzy znajdują się: w pojazdach komunikacji zbiorowej (autobusach, tramwajach, w metrze itp.); w samochodach – dotyczy sytuacji, w których razem jadą osoby obce, to znaczy takie, które nie mieszkają ze sobą (np. koledzy z pracy, sąsiedzi itp.). Zakrywać usta i nos muszą co do zasady wszyscy. Wprowadzono jednak kilka wyjątków. Wśród nich znajdują się: dzieci do 4 lat, osoby, które mają problemy z oddychaniem (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osoby, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia (okazanie orzeczenia lub zaświadczenia nie jest wymagane), osoby poruszające się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osoby poruszające się samochodem – jeżeli przebywa tam jedynie kierowca albo kierowca z dzieckiem do lat 4, kierowcy publicznego transportu zbiorowego i przewoźnicy prywatni – pod warunkiem, że są oddzieleni od pasażerów przesłoną.

Policjanci, którzy wyjadą na drogi będą wracać także uwagę na zachowanie pieszych oraz motocyklistów, którzy już wyjechali na drogi Mazowsza. Policjanci będą również sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz właściwie przewożenie dzieci w fotelikach. Trzeba też pamiętać o obowiązującym w dniach 2 maja (godz.18-22) oraz 1 i 3 maja (godz.8-22) zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Razem walczymy z koronawirusem. Pomóż nam w tym i Ty!. I pamiętaj #pomagamyichronimy – to nasz najważniejszy cel na tegoroczną majówkę.

A co zrobić, jeśli mamy wątpliwości co do obowiązujących obostrzeń? Polecamy sprawdzenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które znaleźć można pod adresem rządowej strony https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi.

źródło : Zespół Prasowy KWP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x