Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów. Zrewitalizowana kamienica wśród najciekawszych inwestycji samorządów w Polsce


Rewitalizacja zabytkowej Kamienicy przy ul. Warszawskiej 18 znalazła się wśród 25 najciekawszych inwestycji samorządów w Polsce, nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Internauci już mogą oddawać swoje głosy wspierając miasto.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


W kolejnym etapie członkowie Rady Konsultacyjnej wyłonią dziesięciu zwycięzców konkursu.

Jednocześnie trwa głosowanie internautów. Aby zagłosować na zrealizowany w Ciechanowie projekt wystarczy wejść na stronę internetową konkursu: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/rewitalizacja-w-ciechanowie,2534/

Zabytkowa kamienica przy ul. Warszawskiej 18, stanowiąca własność Gminy Miejskiej Ciechanów, została wzniesiona w 1925 r. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.
Przeprowadzony przez miasto przy udziale środków UE proces rewitalizacji i nadania jej nowych funkcji społecznych, kulturalnych i edukacyjnych pozwolił na udostępnienie tego zabytku mieszkańcom miasta, jak również poprawił wizerunek samej ulicy Warszawskiej w sercu miasta.

Wykonana rewaloryzacja i modernizacja z adaptacją zabytkowej kamienicy, przeprowadzona została zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Nastąpiła zmiana sposobu użytkowania z przeznaczeniem na budynek użyteczności publicznej. W obiekcie zlikwidowane zostały bariery architektoniczne. Wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych, toalety, zamontowano tablice informacyjne w języku Braille’a oraz proste, przejrzyste graficzne tablice. Wdrożono innowacyjne rozwiązania z oświetleniem energooszczędnym, podłączono kamienicę do miejskiej sieci ciepłowniczej. Budynek w całości wyposażono wewnątrz w celu pełnienia nowych funkcji. Zachowano zabytkowy piec piekarni, który jest aktualnie elementem wystroju wnętrza.

Po modernizacji na powierzchni ok. 500 m² prowadzona jest działalność kulturalno-edukacyjna obejmująca następujące funkcje: pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta (placówka edukacyjno-badawcza mająca na celu badanie historii dziejów miasta, zwiększenie poziomu uczestnictwa mieszkańców w życiu kulturalnym, wzmocnienie funkcji edukacyjnych, budowę więzi lokalnych, dokumentowanie i organizację wydarzeń, odczytów, prelekcji), Klub Seniora, ogólnodostępna klubokawiarnia i galeria artystyczna, działa też Klub Młodego Odkrywcy. W działalności Kamienicy przestrzeń udostępniana jest także organizacjom pozarządowym do celów realizacji projektów z budżetu obywatelskiego i w ramach konkursów na realizację zadań publicznych w mieście, prowadzona jest też nauka gry na instrumentach.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne Park Nauki Torus wraz z odnowioną Wieżą Ciśnień znalazł się wśród dziesięciu nagrodzonych realizacji inwestycyjnych. Ponadto w głosowaniu internautów Torus zdobył trzecie miejsce. Wyróżnienia w ubiegłym roku odebrał prezydent Krzysztof Kosiński podczas uroczystej gali na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Wartość inwestycji to 5 490 407,17 zł. Wysokość dofinansowania unijnego z EFRR to 51,79% (2 843 481,87 zł).

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
1 rok temu

A w Mławie zabytki zaniedbane – patrz biblioteka i muzeum ziemi zawkrzenskiej, róg parku przy rondzie itd.

JanBoRodo
JanBoRodo
1 rok temu
Reply to  abc

pinindzy nie ma i nie będzie 😉 Ale my mamy za to swoją makabryłę . Fajnie jakby Handlowiec odnowili jak trzeba . Faktycznie jest co robić w Mławie . Na ratusz nie ma co liczyć chyba raczej .

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  abc

abc===właśnie a w Mławie, dział z sukcesem, według słów BURMISTRZA PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE—KTÓRE MA SIĘ DOBRZE A BLOKI ROSNĄ JAK GRZYBY PO DESZCZU. Mieszkańcy wsi wykupują mieszkania, dla swoich pociech, a rodowici mławianie z zasobna kasą kupują mieszkania na WYBRZEŻU, najważniejsze że interes się kręci. I w takim razie kto by się przejmował zabytkami, które powoli popadają w ruinę, ratusz stosuje zasadę że zamiast remontować to co nie które kamienice poszły w ręce prywatne, i niech się dzieje wola nieba, ale tak robić według ratusza trzeba, aby nie mieć kłopotów z remontami.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x