Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uciekał przed kontrolą drogową. Nigdy nie miał prawa jazdy


fot. ilustracyjne


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie mieszkańca pow. żuromińskiego, który uciekł przed kontrolą drogową. Okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania. W miejscowości Kobuszyn przekroczył prędkość. Policjanci zarejestrowali nie tylko wykroczenie drogowe ale także wizerunek   uciekiniera. Usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia w miejscowości Kobuszyn, chwilę po godz. 20.00. Patrol ruchu drogowego zauważył pojazd marki Honda Civic, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na widok policyjnego patrolu i sygnałów do zatrzymania, kierujący hondą przyspieszył. W aucie znajdowały się dwie osoby. Kierowca uciekł przed policyjnym pościgiem, skręcając w drogę gruntową a następnie do lasu. Szybko ustalono uciekiniera. Patrol policji, posługiwał się urządzeniem TruCAM, łączącym funkcje detekcji prędkości oraz rejestracji wideo i zdjęć. Mężczyzna zgłosił się do posterunku policji w Bieżuniu.  Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego, próbował uniknąć policyjnej kontroli, bo nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z art. 178 b Kodeksu karnego, za niezatrzymanie się do kontroli ruchu drogowego, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x