Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na posesję wejdą nawet siłą w asyście Policji


Nowe uprawnienia zyskali pracownicy zakładu energetycznego i wodociągowego. W celu usunięcia awarii  lub przeprowadzenia konserwacji teraz mogą wejść na posesję bez zgody właściciela. Takie uprawnienia otrzymali wraz z wprowadzeniem przepisów nowej tarczy antykryzysowej.


Wśród przepisów, które znalazły się w tarczy antykryzysowej 2.0 można znaleźć taki, który pozwala, aby pracownik zakładu energetycznego lub wodociągowego wszedł na działkę prywatną, na której znajduje się urządzenie przesyłowe, aby usunąć awarię. Może to zrobić siłą i bez zgody właściciela posesji. Do niedawna  pracownicy mieli poważny problem, aby naprawić urządzenie przesyłowe lub dokonać jego konserwacji.

Często właściciele posesji nie chcieli ich wpuścić. Domagali się ustanowienia służebności przesyłu lub zapłaty za udostępnienie swojej działki. Zakład, do którego należały słupy lub instalacje wodne musiał występować do władz o wydanie odpowiedniej decyzji administracyjnej, aby móc przeprowadzić prace na danym terenie.

Art. 72 pkt 13 nowej tarczy antykryzysowej znosi wymóg uzyskania jakiejkolwiek decyzji. Od wejścia w życie nowych przepisów pracownicy takich zakładów, jak energetyczny, czy kanalizacyjny mają prawo, w celu usunięcia awarii czy konserwacji, wejść na prywatną posesję i do budynku mieszkalnego w asyście policji.

Co  ważne, mogą to zrobić nawet pod nieobecność właściciela nieruchomości.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka
Hanka
4 lata temu

Wraca to , co było za dawno minionego systemu. Wyglada na to , ze cofamy sie i nie mamy nic do powiedzenia nawet na własnej posesji 🙁

Obudź się niewolniku
Obudź się niewolniku
4 lata temu

System totalitarny….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x