Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą otwarte przedszkola i żłobki. ZNP pyta o bezpieczeństwo


fot. ilustracyjne

Sprzedam Piec


Związek Nauczycielstwa Polskiego wczoraj na swojej stronie internetowej opublikował  apel ZNP o zapewnienie bezpieczeństwa nauczycielom, pracownikom tych placówek i przedszkolakom.

 Sławomir Broniarz, prezes związku na tym forum postawił premierowi szereg ważnych według związku pytań.

-Co rząd zamierza zrobić, aby nie doszło masowej liczby zakażeń, jak ma to obecnie miejsce w Domach Pomocy Społecznej? Jak rząd zamierza zapewnić bezpieczeństwo pracownikom 22 tysięcy placówek wychowania przedszkolnego, ponad 14 tys. szkół podstawowych oraz żłobków? W jakie środki ochrony zostaną wyposażone żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe? Jakie środki ochrony osobistej otrzymają pracownicy tych placówek? Jakie zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone, by zachować w tych placówkach obowiązujące standardy np. dotyczące zachowania 2-metrowej odległości od innych? Jak w żłobkach, przedszkolach i klasach I – III zorganizować przestrzeganie zasad sanitarnych, które obowiązują w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu)?Jak w żłobkach, przedszkolach i klasach I – III stosować obowiązkowe zasłanianie nosa i ust? Jakie zasady będą dotyczyły zbiorowego żywienia w żłobkach, przedszkolach i szkołach? Czy pracownicy żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych będą mieli zapewniony dostęp do szybkich testów? – czytamy w opublikowanym apelu.

– Jako związek zawodowy chcemy szczególnie podkreślić, że nie wyrażamy zgody na narażanie zdrowia i życia ponad 100 tysięcy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz 250 tysięcy nauczycieli szkół podstawowych! – podkreślił  też Sławomir Broniarz.

źródło: ZNP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Czy ten Pan, z całym szacunkiem do niego, nie może sam spróbować się zastanowić nad tym problemem i stojąc na czele związku, który ma dbać o interesy I bezpieczeństwo pracowników, określić zasady jakie powinny panować w tych placówkach? Ma do dyspozycji naukowców, wirusologów, inspektorów BHP, nauczycieli biologii i środki finansowe. Przecież My jak i On zdaje sobie sprawę, z idiotyzmu swojej wypowiedzi, bo przecież żadne państwo na świecie, nie jest przygotowane na obecną sytuacje a ze względów ekonomicznych, każde z nich musi powrócić do jakiejś normalności. Wszyscy idą „na żywioł” aby nie zatonąć finansowo a zdrowie pozostawia się przyrodzie.
Co do historii, to niestety pełna zgoda.

Job
Job
11 miesięcy temu

Drogi Gościu nie wiesz? Nie pisz? Nie pisz głupot i nie szczuj.

Gość
Gość
11 miesięcy temu

Znowu dyżurny mąciciel ZNP wraca … darmozjad żyjący ze związkowych składek na usługach komunistów… komu on służy …bo na pewno nie szkole

Czytelniczka
Czytelniczka
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Służy tysiącom pedagogów i naszym dzieciom, a ty kim jesteś, żeby opluwać ludzi, którzy czynią swoją powinność mimo kłód rzucanych im przez państwo?

Gość ...
Gość ...
11 miesięcy temu
Reply to  Czytelniczka

Widzę że sami poplecznicy ZNP …”służy tysiącom pedagogów…” śmieszne ….. a ja jestem człowiekiem … znającym to srodowisko od podszewki …. i na nikogo nie pluje …

WML
WML
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Gość zacznij obrażać ludzi od siebie samego. To ty jesteś darmozjadem w Polskiej gospodarce.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x