Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą otwarte przedszkola i żłobki. ZNP pyta o bezpieczeństwo


fot. ilustracyjne


Związek Nauczycielstwa Polskiego wczoraj na swojej stronie internetowej opublikował  apel ZNP o zapewnienie bezpieczeństwa nauczycielom, pracownikom tych placówek i przedszkolakom.

 Sławomir Broniarz, prezes związku na tym forum postawił premierowi szereg ważnych według związku pytań.

-Co rząd zamierza zrobić, aby nie doszło masowej liczby zakażeń, jak ma to obecnie miejsce w Domach Pomocy Społecznej? Jak rząd zamierza zapewnić bezpieczeństwo pracownikom 22 tysięcy placówek wychowania przedszkolnego, ponad 14 tys. szkół podstawowych oraz żłobków? W jakie środki ochrony zostaną wyposażone żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe? Jakie środki ochrony osobistej otrzymają pracownicy tych placówek? Jakie zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone, by zachować w tych placówkach obowiązujące standardy np. dotyczące zachowania 2-metrowej odległości od innych? Jak w żłobkach, przedszkolach i klasach I – III zorganizować przestrzeganie zasad sanitarnych, które obowiązują w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu)?Jak w żłobkach, przedszkolach i klasach I – III stosować obowiązkowe zasłanianie nosa i ust? Jakie zasady będą dotyczyły zbiorowego żywienia w żłobkach, przedszkolach i szkołach? Czy pracownicy żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych będą mieli zapewniony dostęp do szybkich testów? – czytamy w opublikowanym apelu.

– Jako związek zawodowy chcemy szczególnie podkreślić, że nie wyrażamy zgody na narażanie zdrowia i życia ponad 100 tysięcy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz 250 tysięcy nauczycieli szkół podstawowych! – podkreślił  też Sławomir Broniarz.

źródło: ZNP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Czy ten Pan, z całym szacunkiem do niego, nie może sam spróbować się zastanowić nad tym problemem i stojąc na czele związku, który ma dbać o interesy I bezpieczeństwo pracowników, określić zasady jakie powinny panować w tych placówkach? Ma do dyspozycji naukowców, wirusologów, inspektorów BHP, nauczycieli biologii i środki finansowe. Przecież My jak i On zdaje sobie sprawę, z idiotyzmu swojej wypowiedzi, bo przecież żadne państwo na świecie, nie jest przygotowane na obecną sytuacje a ze względów ekonomicznych, każde z nich musi powrócić do jakiejś normalności. Wszyscy idą „na żywioł” aby nie zatonąć finansowo a zdrowie pozostawia się przyrodzie.
Co do historii, to niestety pełna zgoda.

Job
Job
4 lata temu

Drogi Gościu nie wiesz? Nie pisz? Nie pisz głupot i nie szczuj.

Gość
Gość
4 lata temu

Znowu dyżurny mąciciel ZNP wraca … darmozjad żyjący ze związkowych składek na usługach komunistów… komu on służy …bo na pewno nie szkole

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu
Reply to  Gość

Służy tysiącom pedagogów i naszym dzieciom, a ty kim jesteś, żeby opluwać ludzi, którzy czynią swoją powinność mimo kłód rzucanych im przez państwo?

Gość ...
Gość ...
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Widzę że sami poplecznicy ZNP …”służy tysiącom pedagogów…” śmieszne ….. a ja jestem człowiekiem … znającym to srodowisko od podszewki …. i na nikogo nie pluje …

WML
WML
4 lata temu
Reply to  Gość

Gość zacznij obrażać ludzi od siebie samego. To ty jesteś darmozjadem w Polskiej gospodarce.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x