Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stanieją czy zdrożeją? Miasto ogłosiło przetarg na odbiór śmieci  


Mławski ratusz ogłosił przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie miasta. Firmy zainteresowane świadczeniem takiej usługi mogą składać oferty do 25 maja br. Dotychczasowa umowa ze spółką Novago, która dziś realizuje to zadanie kończy się z dniem 30 czerwca br. Już wkrótce więc dowiemy się czy i o ile drożej zapłacimy za odbiór śmieci od 1 lipca.

Sprzedam Piec


Do obowiązków wyłonionej w przetargu firmy należeć będzie odbiór bezpośrednio od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny, jak też bezpośrednie odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. Firma ma też prowadzić Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w granicach miasta lub w odległości do 5 km od jego granic. Podpisana z wykonawcą umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 r. Tak jak obecnie firma dostarczać będzie mieszkańcom worki w trzech kolorach do selektywnej zbiórki odpadów. Zasadnicza częstotliwość odbioru odpadów odbywać się będzie dwa razy w miesiącu, wyłoniona firma sporządzi i poda do wiadomości szczegółowy harmonogram odbioru odpadów.

Jak na razie nie jest znana kwota jaką miasto zaplanowało na wykonanie tej usługi, poznamy ją w momencie otwarcia oferty czy ofert. I chociaż od 2019 płacimy za śmieci znacznie drożej to ratusz i tak szacował, że w 2019 roku dołoży do systemu gospodarki odpadami około 1,5 mln zł. Ponieważ w założeniu system powinien się bilansować w ramach opłat wnoszonych przez mieszkańców, raczej możemy spodziewać się kolejnej podwyżki.

Tu przypomnijmy, dziś za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny płacimy 19 zł od osoby, za odpady zbierane bez segregacji (zmieszane) – 39 zł od osoby. Nie bez znaczenia jest też liczba osób deklarująca segregację odpadów.  Przed podwyżkami w 2019 roku 39% segregowało odpady, po podwyżce taki sposób zadeklarowało około 94% mieszkańców.

Jak widać z warunków przetargu miasto nie wprowadziło żadnych innowacyjnych rozwiązań w systemie odbioru i selektywnej zbiórki odpadów. Pozostaniemy więc nadal przy nieoznakowanych workach. Nie wiadomo również czy uszczelniony został system ewidencji osób zamieszkujących na poszczególnych nieruchomościach.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
11 miesięcy temu

Jezeli podniosa ceny smieci to moi drodzy ja uwazam ze powinnismy sie zebrac i zrobu protest pod UM.

Salvelinus
Salvelinus
11 miesięcy temu

Rękę sobie dam uciąć że będziecie płacić ok 33 zł za segregowane. Nie ma możliwości niesegregowania odpadów. Jeżeli firma stwierdzi że niesegredujecie zaplacicie 66 zł.

anonimowo
anonimowo
11 miesięcy temu

Nie trzeba by było podnosić cen gdyby miasto rozliczało i miało podpisane umowy z wszystkimi mieszkańcami. Jak na dzisiaj to albo w mieście są równi i równiejsi albo miasto nie potrafi zliczyć swoich mieszkańców. Według mnie jednak obowiązuje ta pierwsza opcja sądząc KTO NIE MUSI MIEĆ PODPISANEJ UMOWY.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  anonimowo

UM jest po prostu niewydolny – powolny i niewydolny.
Tylko czego wymagać od ludzi, których się zatrudnia nie według kwalifikacji, a według koneksji rodzinnych.
Trzeba tam zatrudnić jeszcze 50 osób, to wtedy może będą w stanie zliczyć wszystkich mieszkańców do płacenia za wywóz śmieci.

realista
realista
11 miesięcy temu

Wiadomo że będzie drożej!!!wszędzie śmieci poszły w górę, nas też to czeka☹️

Jimy
Jimy
11 miesięcy temu
Reply to  realista

Jeśli zdrożeją to wyj….my NOVAGO z Mławy!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  Jimy

Spokojnie, ten przetarg to taka prforma,wiadomo ze i tak bedzie, odbietac firma NOWAGO, i moze byc drożej, watpie aby jakaś firma z zewnątrz, chciała sie zajmowac smieciami w naszym mieście

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x