Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po majowym weekendzie otwarte żłobki, przedszkola, hotele, instytucje kultury i galerie handlowe


Premier zapowiedział dziś złagodzenie zakazów, obowiązujących obecnie w przestrzeni publicznej.  Podczas konferencji prasowej przedstawił szczegóły i podał daty.


Od 6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja zależeć będzie od  decyzji władz samorządowych, a dla rodziców, którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, wydłużony będzie zasiłek opiekuńczy.

Od 4 maja działalność podejmą hotele i noclegownie. Również od 4 maja zostaną otwarte galerie handlowe, przy zachowaniu zasady, że dopuszczalna liczba klientów nie przekroczy 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Od 4 maja będzie można też otworzyć instytucje kultury – biblioteki, muzea i galerie sztuki. We wszystkich przypadkach obowiązywać mają zasady bezpieczeństwa – konieczne nadal pozostaje zakrywanie ust i nosa.

Obszarem, z którego od 4 maja zdjęte zostały obostrzenia funkcjonowania, są też placówki rehabilitacyjne. Jak podkreślił zarówno premier jak i minister zdrowia nadal bardzo ważne jest zachowanie dystansu i zasad bezpieczeństwa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Brawo otwarte żłobki i przedszkola. Wystawili przedszkolanki, dziadków na masowe zarażenia COVID 19. Brawo. Pokazują że zagrożenie mija co jest moim zdaniem oszustwem. Liczą się tylko wybory i zwycięstwo obecnego. Boże co oni wyprawiają.

NadOjciec Tadeusz
NadOjciec Tadeusz
4 lata temu

Czy można już bezpiecznie wrzucać 100 zł na tacę?

Anonim
Anonim
4 lata temu

Wszystkie te działania są po to żeby ludzie myśleli, że dostarczona przesyłka od poczty jest bezpieczna. Może i bezpieczna ale dalsze działania pisubecji są dziecinne. Wuc powiedział, że tylko 1 osobę można zakreślić i jest to cześć ciała na 4 litery. Takie zawołanie komunistyczne niech nam przyświeca na czerwonych transparentach „Niech żyje bezprawie”.

Michał
Michał
4 lata temu

Wszystko ładnie pięknie, ale skoro mam obowiązek noszenia maseczki to dlaczego wszystko jest zamkniętę? Równie dobrze mogę tam być w maseczce.

Niech otworzą w końcu zakłady fryzjerskie, bo wygladam jak Małpa

Karmyńć
Karmyńć
4 lata temu
Reply to  Michał

Wyglądu małpy fryzjer nie zmieni. Może jakiś chirurg plastyk?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x