Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po majowym weekendzie otwarte żłobki, przedszkola, hotele, instytucje kultury i galerie handlowe


Premier zapowiedział dziś złagodzenie zakazów, obowiązujących obecnie w przestrzeni publicznej.  Podczas konferencji prasowej przedstawił szczegóły i podał daty.

Sprzedam Piec


Od 6 maja otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja zależeć będzie od  decyzji władz samorządowych, a dla rodziców, którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, wydłużony będzie zasiłek opiekuńczy.

Od 4 maja działalność podejmą hotele i noclegownie. Również od 4 maja zostaną otwarte galerie handlowe, przy zachowaniu zasady, że dopuszczalna liczba klientów nie przekroczy 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Od 4 maja będzie można też otworzyć instytucje kultury – biblioteki, muzea i galerie sztuki. We wszystkich przypadkach obowiązywać mają zasady bezpieczeństwa – konieczne nadal pozostaje zakrywanie ust i nosa.

Obszarem, z którego od 4 maja zdjęte zostały obostrzenia funkcjonowania, są też placówki rehabilitacyjne. Jak podkreślił zarówno premier jak i minister zdrowia nadal bardzo ważne jest zachowanie dystansu i zasad bezpieczeństwa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu

Brawo otwarte żłobki i przedszkola. Wystawili przedszkolanki, dziadków na masowe zarażenia COVID 19. Brawo. Pokazują że zagrożenie mija co jest moim zdaniem oszustwem. Liczą się tylko wybory i zwycięstwo obecnego. Boże co oni wyprawiają.

NadOjciec Tadeusz
NadOjciec Tadeusz
11 miesięcy temu

Czy można już bezpiecznie wrzucać 100 zł na tacę?

Anonim
Anonim
11 miesięcy temu

Wszystkie te działania są po to żeby ludzie myśleli, że dostarczona przesyłka od poczty jest bezpieczna. Może i bezpieczna ale dalsze działania pisubecji są dziecinne. Wuc powiedział, że tylko 1 osobę można zakreślić i jest to cześć ciała na 4 litery. Takie zawołanie komunistyczne niech nam przyświeca na czerwonych transparentach „Niech żyje bezprawie”.

Michał
Michał
11 miesięcy temu

Wszystko ładnie pięknie, ale skoro mam obowiązek noszenia maseczki to dlaczego wszystko jest zamkniętę? Równie dobrze mogę tam być w maseczce.

Niech otworzą w końcu zakłady fryzjerskie, bo wygladam jak Małpa

Karmyńć
Karmyńć
11 miesięcy temu
Reply to  Michał

Wyglądu małpy fryzjer nie zmieni. Może jakiś chirurg plastyk?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x