Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza sesja w powiecie w trybie korespondencyjnym


To będzie pierwsza sesja w naszym powiecie przeprowadzona w trybie korespondencyjnym. Jak wiemy zagrożenie epidemią koronawirusa spowodowało ograniczenie gromadzenia się większej ilości osób, a takim zgromadzeniem na pewno jest sesja organu stanowiącego samorządu. Samorządy gminne na ogół przeprowadzają sesje przy zachowaniu środków ochrony osobistej radnych oraz odległości pomiędzy nimi. Nieco inaczej obradować będą radni powiatowi.


Sesja w powiecie przewidziana jest na  30 kwietnia. Tym razem jednak radni nie zasiądą na sali obrad w starostwie. Tu obecny będzie jedynie przewodniczący rady powiatu, który otworzy sesję, przedstawi jej porządek, a na końcu  odczyta wyniki głosowania radnych nad projektami uchwał. Przed sesją radni otrzymali materiały sesyjne. Głosować nad nimi będą na specjalnej karcie, które zostaną od nich odebrane przed zakończeniem sesji.

Radni powiatowi zajmą się na tej sesji m.in. oceną Zasobów Pomocy Społecznej w Powiecie Mławskim za rok 2019, określeniem zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przeznaczonych dla Powiatu Mławskiego na 2020 rok, założeniem Branżowej Szkoły II stopnia w Zespole Szkół Nr 3 oraz zmianami w budżecie powiatu.

Taki tryb obrad rady nie przewiduje jednak prowadzenia przez radnych dyskusji i zadawania pytań. Obrady będą transmitowane w czasie rzeczywistym.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
2 lata temu

Klika osób w jednym miejscu nie stworzy zagrożenia , wystarczy że łapki umyją i maski założą, no i do roboty

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x