Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mobilna pracownia komputerowa już w KSP w Mławie


26 kwietnia do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie dostarczono nowoczesną mobilną pracownię komputerową, która jest nagrodą za udział w ogólnopolskim konkursie OSEwyzwanie organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa).

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W konkursie wzięło udział 1606 szkół, zaś nagrodzono 764 placówki, w tym 125 z województwa mazowieckiego i tylko jedną z Mławy. Na pracownię składa się 16 laptopów firmy Dell. Warto zaznaczyć, że pracownia mobilna to kolejny krok poczyniony w kwietniu na drodze do cyfryzacji szkoły. Wcześniejszym było podłączenie szkoły do bezpiecznego Internetu o przepustowości 100 Mb/s, co znacznie poprawi jakość odbioru i przekazu zdalnego. 

Pracownia zapewne okaże się też pomocna przy prowadzeniu zdalnych lekcji i pozyskiwaniu dostępu do treści edukacyjnych, szczególnie w momencie, gdy szkoła przechodzi z edukacji analogowej, opierającej się na książkach, na cyfrową, wykorzystującą przede wszystkim treści udostępniane w Internecie. 

Katolicka Szkoła Podstawowa już od początku zdalnego nauczania prowadzi regularne lekcje “na żywo”  na każdym etapie edukacyjnym. Oddział przedszkolny, zerówka oraz wszystkie klasy szkoły pracują na Platformie Microsoft Office 365, wykorzystując aplikacje Teams oraz Forms. To doskonałe narzędzia, które pozwalają przenieść tradycyjne lekcje do przestrzeni on line. Wszyscy pracują na okrojonym nieco planie, co jest spowodowane higieną pracy z komputerem, niemniej każdego dnia uczniowie spotykają się z rówieśnikami oraz nauczycielami, budując relacje i realizując podstawę programową. Oferta edukacyjna dopasowana jest do możliwości oraz potrzeb uczniów. Obejmuje zajęcia obowiązkowe, rozwijające zainteresowania, a także  pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Nowością z tego tygodnia są konwersacje z native speakerem prowadzone przez p. Muriel Emond z Bostonu.  

Nauka zdalna to ogromne wyzwanie dla nauczycieli, uczniów a także rodziców. Pewnym jest, że szkoły przechodzą obecnie rewolucję cyfrową, zaś jej sprawcy nabywają nowe kompetencje i umiejętności cyfrowe. 

źródło: KSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
uczycielka
uczycielka
1 rok temu

Dlaczego dwie szkoły z Mławy nie zapisały się do OSE?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x