Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest kolejny stwierdzony przypadek COVID – 19 w powiecie przasnyskim


Stwierdzono kolejny przypadek COVID -19 na terenie powiatu przasnyskiego. W tej chwili zespół Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Przasnyszu jest zaangażowany w ustalenie osób będących w kontakcie z osobą zakażoną. Pacjentka to osoba pracująca w zawodzie medycznym w Gdańsku.


– Z dochodzenia epidemiologicznego wynika, że osoba mogła zostać zakażona podczas kontaktu zawodowego. Pacjent nr 3 w powiecie przasnyskim to osoba młoda, dwudziestokilkuletnia, pracująca w zawodzie medycznym w Gdańsku. Czuje się dobrze i na razie pozostaje w izolacji domowej. W tej chwili czynimy starania, aby odnaleźć wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentką. Osoby te będą pozostawać w kwarantannie. Ich ustalenie w tym przypadku może sprawić trudności, ale osoba zakażona stale z nami współpracuje, podając kontakty do osób, z którymi miała styczność — mówi  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu Maria Śliwińska.

Jak informuje Sanepid, trzecia pacjentka w powiecie przasnyskim 18 kwietnia miała dyżur w pracy, natomiast 19 kwietnia rozpoczęła krótki urlop i przyjechała do swojego rodzinnego domu w powiecie przasnyskim. Kiedy po powrocie z urlopu wróciła do Gdańska do pracy, okazało się, że jedna osoba, z którą miała wcześniej styczność, ma dodatni wynik badania na COVID -19. U kobiety również przeprowadzono test i okazało się, że jej wynik także okazał się dodatni, mimo braku najmniejszych objawów.

– W związku z faktem, że kobieta i tak spędziła w swoim domu rodzinnym tydzień, postanowiła wrócić, aby nie narazić na zakażenie osób mieszkających razem z nią w Gdańsku. Od czasu uzyskania dodatniego wyniku testu nie stykała się z żadnymi nowymi osobami. Zarówno ona jak i jej rodzina, przebywają obecnie w izolacji — mówi Maria Śliwińska.

 

źródło: www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Incognito
Incognito
2 lata temu

Dużo zdrówka dla pani.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x