Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Quo vadis … Europa?”


Ankieta, młodzieżowe postulaty, nowy tekst piosenki i poszukiwanie cech, które nas łączą w Europie. Projekt eTwinning „Quo vadis … Europa?” realizowały trzy zespoły młodzieży: z Mławy, z Hersbruck (Niemcy) i Monferrato Casale (Włochy)  w języku niemieckim.


W tym roku młodzież zajęła się tematyką proeuropejską, która jest dla nas bardzo ważna i ciekawa zarazem. Uczniowie śledzą wydarzenia w Unii Europejskiej, są świadomymi obywatelami wspólnoty, pragnącymi współpracy państw dla dobra swoich obywateli, a przede wszystkim dostrzegają potrzebę sprawnego funkcjonowania Unii. Wspólnie z młodzieżą z gimnazjum z Niemiec i Włoch postawiliśmy sobie bardzo ambitne zadania.

I tak zastanawialiśmy się nad czynnikami  łączącymi nas w Europie, analizowaliśmy dziedziny wymagające usprawnienia, porównywaliśmy nasze kraje pod względem przestrzegania praw obywatelskich. Uczestnicy przygotowali i przeprowadzili ankietę „Czy czujesz się Europejczykiem?”. Zaprojektowali logo projektu, snuli wizje dla Europy i wystosowali postulaty do Niemiec, jako państwa przewodniczącego Unii od czerwca 2020 r. Najwięcej emocji towarzyszyło uczestnikom podczas tworzenia tekstu do piosenki dla Europy „Europa – unser Haus”, którą zaśpiewaliśmy do melodii „Imagine” Johna Lennona. Ogrom pracy, energii i  wysiłku, który został doceniony przez jury konkursu. Dla nas to najwspanialsza nagroda oraz potwierdzenie  umiejętności językowych młodzieży, ich kreatywności we współpracy międzynarodowej.

źródło i fot.: nadesłane/ Edyta Dobiesz-Jąderko (koordynator projektu)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ANKA
ANKA
1 rok temu

Wielki sukces naszej młodzieży i nauczycieli I LO. GRATULACJE!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x