Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pomagają najuboższym. Terytorialsi w Raciążu, Płońsku czy Wiśniewie


Terytorialsi z 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT, w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym. Ostatnio mieli też szczególną misję.

Sprzedam Piec


Do 5 Brygady OT wpłynął wzruszający list 75 letniej Pani Teresy Dobies, działaczki Stowarzyszenia „Aktywni Seniorzy – Koziebrody”, która od wielu lat pomaga najuboższym rodzinom ze swojego otoczenia. Do tej pory Pani Teresa sama radziła sobie z transportem żywności z Banku Żywności w Płocku, paczkowaniem i dystrybucją paczek. Pandemia spowodowała, że z racji swojego wieku, Pani Teresa jest w  grupie podwyższonego ryzyka i nie ma możliwości, by zadbać o żywność na rodzin, które dotychczas wspierała, dlatego z pomocą ruszyli  żołnierze z Ciechanowa. Z Banku Żywności w Płocku dostarczyli ok 1600 kg produktów spożywczych, które zostały rozdzielone na paczki dla 60 najuboższych rodzin z gminy Raciąż w powiecie płońskim.

przez tego koronawirusa, sama nie byłabym w stanie pomóc tym ludziom – mówi Pani Teresa Dobies – jestem wzruszona, ze są młodzi ludzie – żołnierze, którzy chcą pomagać osobom starszym, cieszę się że doczekałam takich czasów – dodaje.

Oprócz pomocy udzielonej Stowarzyszeniu „Aktywni Seniorzy”, rzecz mieszkańców gminy Raciąż, żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, pojawili się również w Wiśniewie. Wsparli tam pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w wydawaniu żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy.

W najbliższym czasie wojskowe pojazdy ciężarowe będzie można zobaczyć także na ulicach Płońska oraz drogach gminy Baboszewo, gdzie również będą dostarczać żywność dla osób potrzebujących.

źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
11 miesięcy temu

Świetna inicjatywa WOT. Tak trzymać.

every
every
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Taaak, żeby nie wyszło tylko tak jak w Szydłowcu… gdzie dowódcy WOT jeszcze kłamali i żołnierzom kazali milczeć na temat tego, ze pojawiło się w ich jednostce zarażenie koronawirusem. Burmistrz jak się dowiedział zerwał współpracę z żołnierzykami bardzo szybko.
Ot, takie są obecnie maniery wśród żołnierzy – kłamać, oszukiwać, no ale cóż przykład idzie z góry.
Ryba psuje się od głowy.
Więcej na ten temat:
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-u-szesciu-zolnierzy-wojsk-obrony-terytorialnej-wedlug-burmistrza-zataili-zakazenie-6503343574382209a
WOT to nie żołnierze, to nawet nie harcerze. Harcerze brzydzą się kłamstwem.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  every

Nie ma co panikować, odsetek zarażeń w regionie Mazowsza „pozastołecznego” jest umiarkowany.

Co do kłamstw. Jak można np. twierdzić, że wybory korespondencyjne narażają ludzie na zakażenie i jednocześnie proponować sprzedaż albo prenumeratę własnych produktów drogą pocztowa, co robią niektóre firmy wspierające totalną opozycję?

Chętny
Chętny
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Hemi, nie bądź świnia. Podziel się, gdzie można się zapisać, żeby zarobić parę groszy za pisanie postów?
I techniczne pytanie. Dostajesz gotowe przekazy dnia, czy trzeba oglądać TVPis i stamtąd kopiować?
Bo jeśli to drugie, to stawka musi być wyższa, żeby kupić jakieś leki powstrzymujące odruch wymiotny.

every
every
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Hemi, o czym ty człowieku piszesz. Każdy wyborca czy chce głosować czy nie chce musi iść do urny i wrzucić do niej te pakiety, prawda? czyli tak czy siak musi iść do tej urny niezależnie od tego czy są to wybory korespondencyjne czy nie podkreślam KAŻDY. Nie widzisz w tym momencie żadnej różnicy i żadnego zagrożenia?
Paczkę z paczkomatu odbieram bezdotykowo, bo z aplikacją. Po odbiór paczki nie stoję w kolejce, a tu będą kolejki. Kontakt z kurierem czy z listonoszem uważam za bezpieczny, ale kontakt z pseudo-żołnierzykiem WOT już nie (wyjaśnienia jak wyżej).
Skończ z tym twoim” totalnym”.
Totalitaryzm to mamy tu i teraz, a po wyborach to dopiero będzie się działo.

Zresztą to nie jest artykuł o wyborach.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  every

Idąc na zakupy do spożywczaka więcej ryzykujesz niż wrzucając głos do urny, w masce, rękawiczkach, a możesz też i kombinezon założyć, whyt not.

Pakiet wyborczy możesz sobie zdezynfekować spirytusem, a i tak był ozonowany, nie ma problemu, chyba że ktoś chce szukać dziury w całym.

To na opozycję totalną spada odpowiedzialność za odmowę przełożenia wyborów jakiś realny termin, np. czerwiec czy sierpień. Nie, bo nie!

Chętny
Chętny
11 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Chemi. PODZIEL SIĘ!!!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x