Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pomagają najuboższym. Terytorialsi w Raciążu, Płońsku czy Wiśniewie


Terytorialsi z 51 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT, w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym. Ostatnio mieli też szczególną misję.


Do 5 Brygady OT wpłynął wzruszający list 75 letniej Pani Teresy Dobies, działaczki Stowarzyszenia „Aktywni Seniorzy – Koziebrody”, która od wielu lat pomaga najuboższym rodzinom ze swojego otoczenia. Do tej pory Pani Teresa sama radziła sobie z transportem żywności z Banku Żywności w Płocku, paczkowaniem i dystrybucją paczek. Pandemia spowodowała, że z racji swojego wieku, Pani Teresa jest w  grupie podwyższonego ryzyka i nie ma możliwości, by zadbać o żywność na rodzin, które dotychczas wspierała, dlatego z pomocą ruszyli  żołnierze z Ciechanowa. Z Banku Żywności w Płocku dostarczyli ok 1600 kg produktów spożywczych, które zostały rozdzielone na paczki dla 60 najuboższych rodzin z gminy Raciąż w powiecie płońskim.

przez tego koronawirusa, sama nie byłabym w stanie pomóc tym ludziom – mówi Pani Teresa Dobies – jestem wzruszona, ze są młodzi ludzie – żołnierze, którzy chcą pomagać osobom starszym, cieszę się że doczekałam takich czasów – dodaje.

Oprócz pomocy udzielonej Stowarzyszeniu „Aktywni Seniorzy”, rzecz mieszkańców gminy Raciąż, żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, pojawili się również w Wiśniewie. Wsparli tam pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w wydawaniu żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy.

W najbliższym czasie wojskowe pojazdy ciężarowe będzie można zobaczyć także na ulicach Płońska oraz drogach gminy Baboszewo, gdzie również będą dostarczać żywność dla osób potrzebujących.

źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
4 lata temu

Świetna inicjatywa WOT. Tak trzymać.

every
every
4 lata temu
Reply to  Hemi

Taaak, żeby nie wyszło tylko tak jak w Szydłowcu… gdzie dowódcy WOT jeszcze kłamali i żołnierzom kazali milczeć na temat tego, ze pojawiło się w ich jednostce zarażenie koronawirusem. Burmistrz jak się dowiedział zerwał współpracę z żołnierzykami bardzo szybko.
Ot, takie są obecnie maniery wśród żołnierzy – kłamać, oszukiwać, no ale cóż przykład idzie z góry.
Ryba psuje się od głowy.
Więcej na ten temat:
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-u-szesciu-zolnierzy-wojsk-obrony-terytorialnej-wedlug-burmistrza-zataili-zakazenie-6503343574382209a
WOT to nie żołnierze, to nawet nie harcerze. Harcerze brzydzą się kłamstwem.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  every

Nie ma co panikować, odsetek zarażeń w regionie Mazowsza „pozastołecznego” jest umiarkowany.

Co do kłamstw. Jak można np. twierdzić, że wybory korespondencyjne narażają ludzie na zakażenie i jednocześnie proponować sprzedaż albo prenumeratę własnych produktów drogą pocztowa, co robią niektóre firmy wspierające totalną opozycję?

Chętny
Chętny
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, nie bądź świnia. Podziel się, gdzie można się zapisać, żeby zarobić parę groszy za pisanie postów?
I techniczne pytanie. Dostajesz gotowe przekazy dnia, czy trzeba oglądać TVPis i stamtąd kopiować?
Bo jeśli to drugie, to stawka musi być wyższa, żeby kupić jakieś leki powstrzymujące odruch wymiotny.

every
every
4 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, o czym ty człowieku piszesz. Każdy wyborca czy chce głosować czy nie chce musi iść do urny i wrzucić do niej te pakiety, prawda? czyli tak czy siak musi iść do tej urny niezależnie od tego czy są to wybory korespondencyjne czy nie podkreślam KAŻDY. Nie widzisz w tym momencie żadnej różnicy i żadnego zagrożenia?
Paczkę z paczkomatu odbieram bezdotykowo, bo z aplikacją. Po odbiór paczki nie stoję w kolejce, a tu będą kolejki. Kontakt z kurierem czy z listonoszem uważam za bezpieczny, ale kontakt z pseudo-żołnierzykiem WOT już nie (wyjaśnienia jak wyżej).
Skończ z tym twoim” totalnym”.
Totalitaryzm to mamy tu i teraz, a po wyborach to dopiero będzie się działo.

Zresztą to nie jest artykuł o wyborach.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  every

Idąc na zakupy do spożywczaka więcej ryzykujesz niż wrzucając głos do urny, w masce, rękawiczkach, a możesz też i kombinezon założyć, whyt not.

Pakiet wyborczy możesz sobie zdezynfekować spirytusem, a i tak był ozonowany, nie ma problemu, chyba że ktoś chce szukać dziury w całym.

To na opozycję totalną spada odpowiedzialność za odmowę przełożenia wyborów jakiś realny termin, np. czerwiec czy sierpień. Nie, bo nie!

Chętny
Chętny
4 lata temu
Reply to  Hemi

Chemi. PODZIEL SIĘ!!!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x