Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy nabór wniosków zakończony. Rusza drugi, a pieniędzy nie zabraknie


819 wniosków o udzielenie umarzalnej, niskooprocentowanej pożyczki złożyli przedsiębiorcy z powiatu mławskiego w pierwszym naborze wniosków ogłoszonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie. Na wszystkie formy pomocy powiat mławski otrzymał 20 mln. zł, teraz wystąpił jeszcze o dodatkowe 16 mln. zł. Według szacunku PUP, pieniędzy nie powinno zabraknąć dla nikogo z potrzebujących wsparcia. Dziś rusza drugi nabór wniosków o wsparcie w formie pożyczki.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


PUP w Mławie zamknął pierwszą turę naboru wniosków  o udzielenie mikroprzedsiębiorcom (w tym samozatrudnionym) jednorazowej pożyczki ze środków Funduszu Pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wpłynęło 819 wniosków. Urząd już podpisał 200 pierwszych umów i wypłaca środki. Przypomnijmy, że ta pożyczka może być maksymalnie w wysokości 5 tys. zł. Od 28 kwietnia ruszy drugi nabór wniosków i potrwa do 11 maja.

Zakończył się również pierwszy termin naboru wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samo zatrudnionych. Tych pierwszych wpłynęło 21 wniosków dla 186 pracowników, tych drugich – 56. Dla tych form pomocy również z początkiem maja ruszy drugi termin naboru wniosków.

– Po analizach i szacunkach potrzeb przedsiębiorców, już wystąpiliśmy z wnioskiem o dodatkowe 16 mln zł. Liczymy, że 36 mln zł wystarczy – mówi Witold Żerański, dyrektor PUP w Mławie.

Wnioski można składać elektronicznie, a w formie papierowej w holu urzędu pracy od godziny 8:00 do 12:00.

Urząd pracy ponownie apeluje o zapoznawanie się przed wypełnieniem wniosku z informacjami na stronie internetowej urzędu oraz instrukcją wypełniania wniosku. Nadal bowiem zdarzają się błędy formalne we wnioskach.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x