Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Niech Mława będzie biało-czerwona!


Już w najbliższy piątek rozpoczynamy potrójne majowe świętowanie. Uroczystości miejskie Święta Narodowego Trzeciego Maja zostały odwołane a władze miasta i powiatu uczczą rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w skromniejszej formule. Ratusz zachęca jednak, aby w ten weekend Mława była biało-czerwona!


W niedzielę 3 maja o godz. 12:00 przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty pod Dębem Niepodległości w miejskim parku. Tradycyjnych, rozbudowanych uroczystości, ze względu na zagrożenie koronawirusem, w tym roku nie będzie. Zachęcamy jednak, aby mieszkańcy również uczestniczyli w upamiętnieniu 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i udekorowali swoje posesje biało-czerwonymi flagami. Miłym akcentem będzie też element stroju w barwach narodowych.

Przypominamy, że świętowanie rozpoczynamy już wcześniej – w sobotę 2 maja obchodzimy jedno z najmłodszych polskich świąt: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień wcześniej z kolei przypada Święto Pracy – tradycyjna msza św. w intencji ludzi pracy z naszego miasta zostanie odprawiona w piątek 1 maja o godz. 9:00 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mławie (parafia pw. Świętej Rodziny).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x