Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto wyłączy uliczne oświetlenie o północy


Już od dzisiejszej nocy uliczne latarnie na ulicach naszego miasta będą wyłączane o północy. To posunięcie ma przynieść oszczędności w budżecie miasta.  


– Codziennie wpływają do nas wnioski i prośby przedsiębiorców o umorzenie, zwolnienie lub odroczenie płatności podatków od nieruchomości. Sytuacja ekonomiczna wielu firm jest trudna. Z racji nieprzewidzianych wydatków i zagrożenia niewykonaniem dochodów zaplanowanych na 2020 rok, sytuacja Miasta Mława też staje się coraz trudniejsza. Wobec tego musimy wprowadzać kolejne działania, które mają na celu oszczędności – wyjaśnia burmistrz.

Po odwołaniu wydarzeń zaplanowanych w Kalendarzu imprez miejskich na 2020 rok, burmistrz zdecydował o wyłączaniu oświetlenia ulicznego na terenie całego miasta o północy.

W połowie kwietnia decyzję o wyłączaniu oświetlenia ulicznego nocą podjęły władze Krakowa, w sąsiednim Przasnyszu wyłączana jest co druga latarnia.

 – Krok ten jest racjonalny. Cały czas obowiązuje nas ograniczona aktywność w sferze publicznej. W godzinach od godz. 24 do 4 nad ranem na ulicach nie ma praktycznie nikogo, a oszczędności w skali roku mogą mieć znaczenie – mówi burmistrz.

Służby ratusza szacują, że miesięcznie oszczędzimy średnio 50 000 zł. Przeprogramowanie 140 punktów świetlnych na terenie miasta zajmie dwa dni. Proces rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (26-27.04) i będzie kontynuowany następnego dnia.

Bez zmian zachowana zostanie przerwa w oświetleniu  ulic wjazdowych do miasta. Na Padlewskiego i Płockiej (od E-7 do zabudowań mieszkalnych) oraz na ulicach: Hm. Wandy Szczęsnej-Lesiowskiej i Działdowskiej oraz na Alei Marszałkowskiej, lampy uliczne – tak jak dotychczas – będą wyłączane o godzinie 23:00.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Skoro już przy temacie latarni jesteśmy to dlaczego NIGDY nie jest oświetlone rodno na wólce przy końcu Żuromińskiej ? Po co tam stoją te latarnie w takim razie?? To jest teren miasta? czy jakiś ciemnogród? Ciężarówki tam muszą kombinować z manewrami a wieczorem i osobówki czują się jakby do jakiegoś ciemnogrodu wjeżdżały! Władze miasta o co tu chodzi?? Nie czynne jest to rondo czy co? A z oszczędzaniem światła to w czasach jakie mamy można wyłączyć np co 2 latarnie na obwodnicy LG albo nawet zostawić co 3 zapaloną. Auto jak jedzie to ma lampy w tamtym rejonie a ludzi tam w nocy nie ma bo tam nikt nie mieszka! Zastanówcie się! Chyba że włodarze mają co innego do roboty??

Toma
Toma
4 lata temu

A co się stanie z zaparkowanym autem przed np godz.20.00.
Przepis mówi:
Art. 52.
1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub
przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.
2. Podczas zatrzymania lub postoju, w miejscu oświetlonym w stopniu zapewniającym widoczność pojazdu lub znajdującym się poza jezdnią i poboczem, wszystkie światła pojazdu mogą być wyłączone. Przepis ten nie dotyczy pojazdu szynowego oraz pojazdu, na którym znajduje się urządzenie lub ładunek, wystające poza pojazd i wymagające oznaczenia odrębnymi światłami.

///
///
4 lata temu

U nas jak Wąchocku gaszą światła ,a na OKM to asfalt zwinęli

mławianka
mławianka
4 lata temu

Zamiast gasić światła jest o wiele lepszy sposób na zrobienie sporych oszczędności w naszym mieście, a mianowicie:
zwolnienie kilku darmozjadów Straży miejskiej, po kilku darmozjadów z MDK i z MOSIR, a z UM to minimum 20, a nawet pewnie do 30.
Tego III-go burmistrza czyli II wiceburmistrza od noszenia wiązanek też, co on tam w zasadzie robi?
Pomysł z gaszeniem światła ulicznego jest bardzo zły, chyba że … burmistrz już coś wie na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego przez prezesa i o dalszym ograniczaniu praw obywatelskich tzn… że będzie między innymi zakaz przemieszczania się w godzinach nocnych.

....
....
4 lata temu

Zamiast gasić światło na ulicach może warto w parkach, placach zabaw, przed ratuszem i wiele jeszcze do wymieniania miejscach gdzie jest to światło zbędne.
Nie mamy imprez masowych to i w kasie miasta powinny być pieniądze chyba że znów miasto przegrało jakiś proces i potrzebuje pieniędzy..

Mlawianka
Mlawianka
4 lata temu

Codziennie mijam go jak jade do pracy po trasie na Radzanów, także w nocy oświetlenie nie jest mam potrzebne….

every
every
4 lata temu

Ciekawi mnie, czy nasz burmistrz udostępnił Poczcie Polskiej dane wrażliwe mieszkańców Mławy.
Ja nie wyrażałam zgody na takie udostępnienie,
a jeśli burmistrz udostępnił moje dane, to ja złożę zawiadomienie do prokuratury o łamaniu zasad rozporządzenia o ochronie danych osobowych, RODO.
Nie mam zaufania do Poczty Polskiej, bo to jest spółka Skarbu Państwa, której kierownictwo jest z nadania prezesa i jest bardzo spolegliwie wobec PIS i nie robi nic dla dobra obywateli.
Czy codziennik.pl mógłby się dowiedzieć czegoś na ten temat?

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  every

Ale prokuratura też jest pod kontrolą obozu Zjednoczonej Prawicy wiec krąg się zamyka:).

No i te wybory kiedyś muszą się odbyć. W maju, najdalej w czerwcu lub w lipcu. Kadencja prezydenta (pardą, długopisa, maliniaka, adriana czy jak tam to piszecie) kończy się 6 VIII, w Przemienienie Pańskie, więc do tego czasu musi być wybrany nowy prezydent. Inaczej będzie anarchia, a do anarchii nie wolno dopuścić.

every
every
4 lata temu
Reply to  Hemi

…długopisa, maliniaka, adriana, budynia, matołka, sługusa albo klęcznika kaczora itd…
Hemi – bredzisz, znów bredzisz.
Wszystkie ulotki z mojej skrzynki zawsze lądują bez czytania w koszu na śmieci.
Po co mam brać udział w tym cyrku jak i tak to nie będą wybory tylko głosowanie, które i tak zostanie sfałszowane, i tak. Fałszujcie to sobie beze mojego udziału.
Już wiem Hemi, że ministerstwo cyfryzacji podało wszystkie moje wrażliwe dane poczcie, dosłownie wszystkie.
Jak ktoś weźmie na te dane kredyt, to komornika odeślę na Żoliborz.
Kosz na śmieci (oczywiście śmieci trafią do papieru, a nie do plastiku) to najlepsza urna dla tego typu ulotek.

jak
jak
4 lata temu
Reply to  every

Nie musisz się martwić czy burmistrz udostepnił nasze dane bo zrobiło to ministerstwo cyfryzacji udostepniając dane z rejestru Pesel Poczcie Polskiej.

Ktos
Ktos
4 lata temu
Reply to  every

Gdyby się ktoś zainteresował i czytał . To by wiedzial . Że Burmistrz nie wydał danych osobowych nikomu . Więc plucie bezpodstawne byle opluć . To nie na miejscu .

every
every
4 lata temu
Reply to  Ktos

Ten artykuł ukazał się 27 kwietnia – wtedy UM jeszcze nigdzie nie pisał, że burmistrz nie udostępnił danych mieszkańców.
UM na swojej stronie zamieściło taką informację 2 dni później, czyli 29 kwietnia – to po pierwsze.
Po drugie – gdzie ty widzisz w mojej wypowiedzi plucie???? Nie wiedziałam, że gdybanie jest pluciem. Jakieś nowe zasady wymyślasz albo… nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Pluć mi opluwać to opluwa wszystkich i wszystko PIS.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Przepraszam a tym co nie mają pieniędzy na czynsz, to Pan Burmistrz dał jakieś umożenia, zniżki? Bo jak nie, to przecież plan wykona. Po trupach ale zawsze….

dbający
dbający
4 lata temu

Niech burmistrz zwolni tego zejera, który generuje koszty dla mieszkańców. Co on tam robi? Po co zatrudniać tylu naczelników. Czas najwyższy panie burmistrzu połączyć wydziały żeby wprowadzić oszczędności w urzędzie!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  dbający

A kto wiązanki będzie nosił? Przewodniczący RM nie chce.

Trzeci wiceburmistrz
Trzeci wiceburmistrz
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Do wiązanek będzie powołany trzeci wiceburmistrz i akurat w tym wypadku, będzie wiadomo od czego jest.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  dbający

dbający===powinieneś wiedzieć, że ZEJER został zatrudniony przez BURMISTRZA==w ramach realizacji zobowiązań przedwyborczych, i układów z mławskim PIS i jej szefem KUBIŃSKIM, CHOCIAŻ generalnie zgadzam się z tobą, co do oszczędności w URZĘDZIE MIASTA, i zmniejszenie rozbudowanej administracji. A Pan Burmistrz zamiast łączyć wydzialy po prostu jej powołuje, przykład wydział propagandy urzędu, gdzie stworzono za jednym zamachem NACZELNIKA I RZECZNIKA — a ta osoba i tak nie ma nic do roboty, tylko biegać za Burmistrzem i strzelać fotki, ale mimo to do pomocy zatrudniono jeszcze jedną osobę w tym specjalnie stworzonym wydziale. I TAK PAN BURMISTRZ SZUKA OSZCZĘDNOŚCI ????

Buro
Buro
4 lata temu

Bzdurna decyzja burmistrza. Zresztą kolejna. Co sie dziwic. Bandytów na ulicach coraz więcej a burmistrz wylaczy swiatlo? Czy on jeszcze mieszka w Mlawie czy w gminie Radzanów?

mławianka
mławianka
4 lata temu

Miasto wraz z zamknięciem kas UM powinno to zrobić, a teraz? – to kpina.
Rychło wczas.
Teraz gdy ludzie już prawie normalnie zaczynają żyć, tytle że w maseczkach, miasto wyłączy oświetlenie uliczne…
No to się będzie działo,
Złodzieje i wandale najczęściej dokonują swych czynów między pierwszą a trzecią w nocy, kiedy sen innych jest najgłębszy.
Spóźniony zapłon, panowie burmistrzowie i pani burmistrz.
Mówią, że co… 3 głowy, to nie jedna, ale u nas jakoś to się nie sprawdza.

Nauczyciel
Nauczyciel
4 lata temu

Między 12, a 4 nic się nie dzieje tylko złodzieje grasują są niszczone auta i mienie mejskie.

XxX
XxX
4 lata temu
Reply to  Nauczyciel

Daj spokój pewnie straż miejska częściej patronuje nasze miasto więc śpij spokojnie, a nie czekaj oni są chyba tylko do 2200:/

TO==JA
TO==JA
4 lata temu
Reply to  XxX

Dajcie sobie spokój z tą STRAŻĄ MIEJSKĄ, czy zauważyli państwo ten jeżdżący po mieście samochód, tej niepotrzebnej firmy, niby przekazuje informację o koronovirusie, tylko po pierwsze jeżdżą za szybko a po drugie tej informacji w ogóle nie słychać, ten kurs po mieście to wyrzucanie kasy w błoto.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x