Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zamieszanie z wyborami prezydenckimi. Czy samorządy udostępnią dane o wyborcach?


Komisarzowi Wyborczemu w Ciechanowie nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych na terenie swojego działania, ze względu na brak zgłoszonych kandydatów. Wydaje się jednak, że w świetle procedowanych obecnie w parlamencie przepisów i tak nie ma to znaczenia, gdyż należy spodziewać się, że dojdzie jednak do głosowania korespondencyjnego. W tym celu Poczta Polska zwróciła się do samorządów – również na terenie naszego powiatu – o udostępnienie danych o wyborcach. Sposób jednak w jaki to uczyniła wywołał burzę.


W terminie do 20 kwietnia Komisarzowi Wyborczemu w Ciechanowie nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych na obszarze swojego działania. Ma naszym terenie powołane zostały jedynie trzy komisje obwodowe na terenie gminy Dzierzgowo,  dwie na terenie gminy Lipowiec Kościelny, trzy na terenie gminy Radzanów, jedna w Szreńsku i dwie na terenie gminy Wiśniewo. Zasadniczo niemal wszystkie komisje zostały powołane w minimalnych, pięcioosobowych składach, a to ze względu na brak chętnych. Nie bez znaczenia pozostają tu obawy o zakażenie koronawirusem.

Ogółem na terenie podległym Komisarzowi Wyborczemu w Ciechanowie, na 277 komisji obwodowych powołane zostało tylko 88.  

Wszystko jednak wskazuje na to, że i tak te komisje nie będą liczyć głosów w planowanych wyborach. Według nowych przepisów, którymi teraz ma zająć się Senat, korespondencyjne wybory obsłuży Poczta Polska, a głosy policzą gminne komisje wyborcze.  Do samorządów, również na terenie naszego powiatu już trafiła korespondencja mailowa Poczty Polskiej, z prośbą o przesłanie w ciągu dwóch dni danych osobowych wyborców. Sęk w tym, że maile, które otrzymały samorządy właściwie nie są urzędowymi pismami, nie są sygnowane podpisem elektronicznym upoważnionej osoby.

W tej kwestii Państwowa Komisja Wyborcza przesłała urzędnikom wyborczy wyjaśnienia, w których czytamy m.in.:

„W ocenie Państwowej Komisji Wyborczej podstawą do wydania danych ze spisu wyborców przez gminę może być włącznie wniosek podpisany podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania operatora wyznaczonego. Do wniosku powinna być dołączona kopia rozstrzygnięcia organu administracji rządowej o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku, z którym wiąże się konieczność pozyskania danych ze spisu wyborców”.

Również Związek Miast Polskich zajął w tej kwestii stanowisko. Czytamy w nim m.in.:

W związku z anonimami od Poczty Polskiej o udostępnienie nowego rejestru spisu wyborców informujemy, że art. 99 ustawy z 16 kwietnia nie zawiera dyspozycji do żądania sporządzenia takich dokumentów.

Wiele miast informuje nas, że otrzymały anonimowe maile od spółki Poczta Polska, mające charakter wniosku o udostępnienie danych dotyczących tzw. wyborów korespondencyjnych. Wnioski de facto dotyczą SPORZĄDZENIA NOWEGO RODZAJU REJESTRU, zawierającego w określonym układzie dane z różnych źródeł, które pozostają w dyspozycji urzędów miast.
Oczywiście sporządzenie takiego zestawu danych wg podanego wzoru będzie wymagać wielu tygodni pracy. Poza tym spis wyborców jest dziś zdefiniowany w rozporządzeniu zupełnie inaczej, niż to, co chce pocztowy anonim.
Art. 99 ustawy z 16 kwietnia (w załączeniu) nie zawiera dyspozycji do żądania od nas sporządzania nowych rodzajów dokumentów, zawierających chronione dane osobowe w nowym, specyficznym układzie.
NIE NALEŻY ODPOWIADAĆ na te anonimowe maile, co wprost wynika z załączonego Komunikatu PKW.
Nawet gdyby Poczta Polska wystąpiła w przyszłości z prawidłowym wnioskiem o takiej treści, jak dotąd, NIE NALEŻY SPORZĄDZAĆ ŻADNYCH NOWYCH SPISÓW. Art. 99 nie daje nikomu prawa do żądania sporządzania nowych rejestro-spisów.

Już w tej chwili do urzędów trafiają też pisma mieszkańców, którzy nie wyrażają zgody na udostępnienie swoich danych innym podmiotom. Wydania takich informacji Poczcie Polskiej odmówił już m.in. Prezydent Ciechanowa.

Równolegle Poczta Polska zwróciła się do samorządów o udostępnienie urn oraz lokali, w których siedziby miały podczas wcześniejszych wyborów obwodowe komisje wyborcze. Zapewne głosowanie miałoby przebiegać w ten sposób, że otrzymane za pośrednictwem Poczty Polskiej pakiety do głosowania, zawierające kartę do głosowania, imienne oświadczenie o głosowaniu osobistym i tajnym oraz instrukcję głosowania, po wypełnieniu i zapakowaniu oddzielnie karty do głosowania odnosimy do urny w wyznaczonym lokalu.  

Zamieszanie  z wyborami więc trwa nadal, choć czasu do wyznaczonego na dzień 10 maja terminu wyborów jest coraz mniej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
82 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Co sądzicie o najnowszej historii Polski???
To tylko cytat 🙂
„Centrum Berlina – krótki kurs prawdziwych dziejów naszej umęczonej ojczyzny. Nie było strajków i oporu społecznego, podziemia i tajnych wydawnictw innych niż nawała organizowana przez Kornela Morawieckiego i jego bojowców. Nie było rokowań Okrągłego Stołu. W szczególności nie było nigdy Lecha Wałęsy ”
https://www.wykop.pl/link/5471853/ipn-i-ambasada-rp-informuja-niemcow-kto-obalil-komune-kornel-morawiecki/?fbclid=IwAR16LnLcnyTq4zT6DBY4wEhtGya3o58VNjpdozkpZFXBQpMZKN20wd084Hw

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Z jednej strony mówią, ze jedni łamią Konstytucję ale im samym nie przeszkadza jej złamać, przekładając wybory. Z drugiej strony, czy każdy z Was nie potrafił by zorganizować samemu tych wyborów korespondencyjnie? Jedna i druga strona kłapie bez sensu gębami, jak im ich partia każe.. Listonosze w parach, rozwiozą karty do skrzynek pocztowych, nie mając kontaktu z ich właścicielem. Do osób w kwarantannie osobiście, wieszając im pakiet w zabezpieczonym opakowaniu na klamce, bez kontaktu z odbiorcą. Odbiorca ma dostarczone odpowiednie opakowanie do oddania. Koperty wrzucamy do specjalnych skrzynek, ustawionych przed UP oraz w innych miejscach. Dla świetego spokoju, każdą przesyłkę, każdy może sobie czymś spryskać albo poczekać, jeżeli będzie czas z jej otwarciem, do dnia jej oddania(najlepiej dwa dni). Może sobie żelazkiem to przeprasować:). odnosi do skrzynki i wrzuca. Potem zaczyna się procedura dostarczenia, otwarcia i przeliczenia, która można jeszcze łatwiej w sposób bezpieczny zorganizować. Tyle gadania o nic(chodzi o system głosowania). Nie dziw Was, ze w takiej Estonii od lat głosuje się nie wychodząc z domu, przez internet? Ja nie jestem za PiSem ale cieszę się, ze przez tą pandemie, być może takie głosowanie stanie się standardem i wszelkie sprawy urzędowe, będę mógł wypełniać bez wychodzenia z domu. Polityka głosowania, to już inna para kaloszy. W tym wszystkim przeszkadzają mi tylko rozhisteryzowane Baby, poważni Panowie, mierni Politycy i wszystkowiedzący wyborcy

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tak?
To że te wybory organizuje Poczta Polska na czele z niejakim Sasinem z PIS, a nie Państwowa Komisja Wyborcza to jest ok?
Kto będzie liczył te głosy? – PIS-owcy? – no to już widzę ponad 50% głosów otrzymuje budyń.
Przecież nie ma ludzi do komisji wyborczych, czyli głosy będą liczyli zaufani PIS… już widzę jak je liczą.
Banda oszustów i kłamców.
Druga sprawa – te koperty musi oddać każdy do tych urn, czy głosuje czy nie głosuje. Wyobrażasz sobie te kolejki do urn wyborczych?
Co zrobią z tymi urnami jak będzie padał deszcz (mają stać na zewnątrz podobno), będą stać nad nimi z parasolami?
Ja mam stać w kolejce z jakąś kopertą? ja wiem kto stoi przede mną, kto za mną? czy nie ma w pobliżu jakiejś zakażonej osoby, która roznosi wirusa?
Po chleb to idę do sklepu, bo jeść muszę, ale mam narażać własne zdrowie i życie dla jakiejś koperty, bo komuś zachciało się wyborów i straszy mnie więzieniem jak nie oddam koperty?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ok. Proszę powiedzieć w takim razie co robić? Ja nie pisałam o pierdołach, Z którymi każdy rozumny człowiek sobie poradzi. Dobra, przekładamy wybory. Ok, rozumiem, mi to nie przeszkadza, nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem. Kiedy pasuje? Za 3mc?, za 6mc?, za dwa lata?, za 4.? a jeżeli za 3mc będzie dwa razy więcej chorych? a za 6mc 4razy więcej?, za dwa lata, kto wie a za 4, to może będzie dopiero apogeum? Po jesieni, to możemy już lasy na trumny wyciąć do końca, bo wirus mutacje przejdzie. Przecież, to nie ma żadnego sensu. Stanu wyjątkowego PiS nie wprowadzi, PO nie może, zresztą oni bronią konstytucji, to ją znają i wiedzą, ze muszą ją zmienić, żeby obecny prezydent np. dwa lata dłużej był prezydentem. To jest właśnie polityka, którą się uprawia, a głupi tłum wyje nie wiadomo o co. Kto to zmieni? Każdy tylko gada i gada, 99% gadania jest bezsensowne. Ludzie chodzą do pracy, na spacer, do lasu, jak żyje, to kolejki na wyborach nie pamietam, skrzynek mogą nastawiać ile potrzeba a jak jakaś partia nie może teraz zebrać swoich przedstawicieli do liczenia, to jak ich zbierze później, kiedy później może być jeszcze gorzej, bo liczba chorych rośnie? Co to za propozycja, przenieść wybory? Przecież 4lata temu, było wiadomo kiedy będą. Był czas aby się przygotować.

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo===Każdy gada, i gada 99% gadania jest bezsensowne–i z tym słowem mogę się zgodzić, ALE???===najgorsze jest to gadanie i tłumaczenie, takich ludzi jak ty, którzy uważają że wszystkie rozumy już pozjadali, powinieneś odpuścić sobie ten szkoleniowy wykład, zamiast ciebie wolę już posłuchać i poczytać ludzi którzy naprawdę wiedzą, i znają się w tym temacie, tylko że obecna banda urzędasów pisowskich, pod wodzą KACZYŃSKIEGO, tych wyjaśnień, absolutnie nie przyjmuje==i tylko dlatego wolę słuchać wybitnego prawnika prof. SADOWSKIEGO==który mówi wprost, że te komplety tych kart to bez czytania OD RAZU WRZUCAĆ DO ŚMIETNIKA, bo tam jest ich miejsce !! A SASIN, już raz się sprawdził w organizacji wizyty delegacji DO SMOLEŃSKA, i dlatego CHROŃ NAS PANIE BOŻE PRZED JEGO KOLEJNYM DZIAŁANIEM, OBY TYLKO NIE SKOŃCZYŁO SIĘ TO KOLEJNĄ TRAGEDIĄ.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  TO==JA

To jest właśnie Polska. Niemcy natychmiast zorganizowali wybory korespondencyjne i nie było na ten temat żadnej histerii. Tak po prostu i już. Zapewniam Cię, ze jak by PO było w obecnej sytuacji zamiast PiSu, to tez by były wybory. Politycy wywołują wojny, bo wojna jest narzędziem polityki a złotem, o które walczą jest władza a nie moje, czy twoje poglądy. Wiec takie wybory, to tez jest narzędzie polityki, które trzeba tak wykorzystać aby było skuteczne. Dokąd tego nie pojmiemy, to nie możemy rzeczowo rozmawiać, tylko cały czas będziemy sugerować się emocjami. Tutaj trzeba na chłodno ocenić, co która strona może i jakie ma szanse na realizacje swoich zamierzeń a na opinie jednego profesora, znajdą opinie innego:). Proszę zastanowić się nad treścią tekstu a nie nad moją nędzną osobą.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Niemcy organizowali wybory w jednym Landzie, a nie w całym kraju. Niemcy dobrze wszystko przygotowali, a u nas? – u nas ustawy pisane szybko, na kolanie. Nic nie dopięte na ostatni guzik. Już teraz wychodzą niedociągnięcia i pewne nonsensy. Listonosze mają wrzucać pakiety do skrzynek, ale jednocześnie wrzucając do skrzynki pakiety powinni sprawdzić każdego wyborcę z dowodem osobistym tak jak to się normalnie robi w lokalach wyborczych, bo to nie zostało zmienione. To tylko jeden z przykładów tego całego burdelu.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kolejna sprawa, kopert już nie trzeba oddawać do urn, można z nich sobie samolot zrobić i wysłać przez okno. Zapis został zmieniony. Dawno. Niestety ale po tonie wypowiedzi, śmiem sadzić, ze rzeczowej rozmowy tutaj nie będzie. Powtarzam jeszcze raz. Nie jestem zwolennikiem ani słabego PiSu ani jeszcze słabszego PO. Interesuje mnie tylko problem, co zrobić z wyborem Prezydenta, którego wybór jest obwarowany Konstytucją a jak nie nią, to konsensusem posłów w Sejmie aby znaleźć rozwiązanie, które należy wpisać w Konstytucję. Wirus rozkazów nie słucha i 2,3,5,10 lat może śmiało terroryzować społeczeństwo i jak chce, przesuwać te wybory w nieskończoność. Policzmy, 500 osób dziennie, nowych chorych, czyli z bezobjawowym 2500razem(statystycznie), to aby się 100% społeczeństwa wyszczepilo, potrzeba 15200dni. Za tyle będą, te przełożone wybory? Proszę o odpowiedz, bo nie wiem?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie wiesz co robić? – nic. Po co w ogóle piszesz w takim razie? Lepiej usiąść i czekać na to jakie decyzje zapadną i co każą robić, bo przecież tak czy siak, to to pisanie nie ma sensu. Co będą chcieli to zrobią, czyli co Kaczyński będzie chciał to zrobią, bo Kaczyński ma ich, czyli tych z rządu w garści i tak śpiewają wszyscy jak on im zagra.
Siedź i czekaj, a potem rób to co ci każą.
Chyba jaśniej nie można odpowiedzieć na twoje rozterki bytowe. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie o tym napisałem, tylko w ogóle tego nie zrozumiałeś:). Ja nie jestem zwolennikiem PiSu ani PO. Analizuje sytuacje i nie wchodzę w spory polityczne. Zresztą jaki to ma sens, jak co niektórzy siedzą w sejmie już tyle lat a Ci młodzi, co przychodzą i tak ich muszą słuchać:). Wszystko mi jedno, czy u władzy są dobrzy czy źli, czy demokratyczni, czy nie demokratyczni, w moim życiu, te zmiany nic nie wnoszą. Najwiecej zmian wniosła pandemia, która uruchomiła internet w urzędach i to jest jedyna zmiana, jaką od wielu lat doświadczyłem. Chcesz zmieniać kraj, jak nasz mławski świat, który jest na nasze wyciągnięcie ręki, wyglada jak za PRLu.:). Jak co dwa lata, tak jak w wyborach samorządowych, byśmy to towarzystwo wyrzucali z sejmu(tak tez jest w USA), to mielibyśmy jakaś perspektywę. Teraz musimy zdać się na rządzących, wszystko jedno z której są partii i co jest dla nich akurat wygodne.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

No właśnie, zrobią co będą chcieli – żadnego wpływu na to my szaraczki nie mamy i mieć nie będziemy. Tyle naszego co sobie popsioczymy, szczególnie teraz, bo za chwile może będzie tak jak było w NRD, Czechosłowacji czy ZSRRR za komuny, ze nie będziemy mogli nawet sobie ponarzekać. Bedzie jak u Orwella „Rok 1984”. Kto to wie, co wymyśli Kaczyński i co w głowie świta temu zgorzkniałemu stare4mu satyrowi rządnemu zemsty i władzy.

Bezpartyjny
Bezpartyjny
2 lata temu

Czemu tylko wciągacie w te swoje matactwa biednych listonoszy płacąc im 2zł od pakietu? – pytanie do pis.
Myślicie, że ludzie na nich swoją złość przeleją?
Nie, mam nadzieję że tak się nie stanie.
Ja rozumiem listonoszy.
Ja wiem, że listonosze mało zarabiają, a każdy chce żyć i rozumiem, że te 2zł od pakietu to dla nich na prawdę jest duża premia za ich ciężką pracę.
30mln Polaków x 2 po 2zl (listonosz dostanie 2zł za pakiet i osoba go pilnująca również 2 zł za pakiet, czyli razem 4zł za pakiet) to jest już razem 120mln zł dodatkowo na one wybory. Ciekawe czy chociaż pilnujący pisior czy tam „żołnierz” WOT pomoże chociaż listonoszowi dźwigać te przesyłki.
Teraz PIS tuszuje zachorowalność na COVID19, ciekawe jak będzie tuszować tydzień po wyborach.
Tak się rząd chwali niską zachorowalnością, ale śmiertelność z każdym dniem rośnie, dziś chyba wykazano najwięcej ofiar śmiertelnych od początku pandemii.
Te wybory, to jest hucpa, panie, zwykła hucpa!

MeeGoo
MeeGoo
2 lata temu
Reply to  Bezpartyjny

zmień nicka na betonpartyjny panie analizator. Co drugie słowo pełne jadu. Jak wy możecie spać spokojnie jeśli macie tyle nienawiści w sobie a to pisiorów a do do WOT . To może jest już jakaś nowa choroba . Może zrobią szczepionkę połączoną na Covida i ten wasz jad.

Bezpartyjny
Bezpartyjny
2 lata temu
Reply to  MeeGoo

Przeczytaj swój komentarz jeszcze raz.
Możesz spać spokojnie ze swoim jadem?
Jadu wylewającego się z TVP Info nie widzisz? – to chyba ślepy i głuchy jesteś.

TO=JA
TO=JA
2 lata temu
Reply to  MeeGoo

To czekaj na tą szczepionkę === i jak tylko będzie dostępna to zaszczep się w pierwszej kolejności, to może ci ta choroba przejdzie.??? I staniesz się normalnym człowiekiem.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Przeprowadzenie wyborów odebrano PKW i przekazano ministrowi Sasinowi. Ciekawe czy zrobi je tak samo jak zorganizował wylot prezydenta do Smoleńska.
Karty wyborcze drukuje nie państwowa PWPW, tylko niemiecka firma. Zrobiono czystki w Poczcie Polskiej. Ktoś ma wątpliwości o co tu chodzi?

JanboRodo
JanboRodo
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Putin z Merkel coś knują ?

every
every
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Każdy mądry, umiejący myśleć człowiek wie, że chodzi tylko o
przepchnięcie maliniaka na następną pięcioletnią kadencje.
Tu nawet nie ma co się nad tym zastanawiać.
Tak jak nie ma co rozmyślać nad teoriami spiskowymi Macierewicza, który miał coś tam udowodnić nam tuż po świętach wielkanocnych przedstawiając swoją i swojej komisji, wieloletnią epopeję tworzoną przez ostatnich 10 lat. Jakoś do dziś żadnych dokumentów nie przedłożył.
Ten rząd w tak tragicznej sytuacji gdzie:
– jeszcze na dobre szaleje epidemia COVID19,
– gdzie pali się Biebrzański Park Narodowy
– gdzie szaleje susza czyli następna klęska dla polaków
– gdzie złotówka z każdą godziną traci na wartości
– gdzie dług Skarbu Państwa przekroczył 1bln zł (w samym marcu ten dług powiększył się o kolejnych 40 mld zł)
– gdzie dodrukowuje się ciągle nowe banknoty
myśli tylko i wyłącznie o tym żeby za wszelką cenę maliniaka przepchnąć na następną kadencję.
Dla tego rządu nic się nie liczy i nikt się nie liczy, bo za miesiąc czy dwa ten numer z maliniakiem nie miałby już szans powodzenia.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Widzę, ze im gorzej tym lepiej! Taki podkoloryzowania na czarno rzeczywistości to chyba po alkoholu metylowym, be careful:)?

Po kolei:
– epidemia tak szaleje w Polsce, ze mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowań na 100 tys. mieszkańców w Europie, a to jest obiektywny miernik.
– pali si park, cóż, rozumiem, ze za czasów PO/PSL nie było pożarów, dobrze, ze w ogóle straży pożarnej nie rozwiązali, czy może Kaczyński z Sasinem podpalili cichaczem te bagna?
– susza – to tez jest wina PiS, Kaczor-dyktator chmury z deszczem przegonił zapewne,
– złotówka straciła od początku roku 6-7%, względem euro, ciut więcej względem dolara, to ma być takie załamanie waluty?
– dług publiczny to 46% PKB, mniej niż w czasach PO/PSL, kiedy na nic kasy nie było a o koronawirusie nawet futurolodzy nie słyszeli,
– banknoty drukuje się zawsze, grunt, żeby miały pokrycie.

I najważniejsze, Jeżeli chcesz mnie przekonać, że z tymi plagami egipskimi, jakie opisujesz, lepiej i sprawniej poradziłby sobie boys-band z składzie Borysław, Nitras, Schetyna plus tęczowy Robercik, to to jest niezły żart na otwarcie weekendu:).

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wam nic nie przetłumaczy, ala was zawsze czarne będzie bie białe, a białe będzie czarne.
Są ważniejsze sprawy od wyborów, dużo ważniejsze, a wy tylko maliniaka przepchnąć i nic więcej.
Państwo nie ma na nic pieniędzy:
ani na testy
ani na środki ochrony dla personelu medycznego
ani dla straży
Wszędzie i na wszystko ludzie robią zrzutki,
a ty ciągle odwracasz kota ogonem i udajesz durnia.
Złotówka straciła na wartości do dnia dzisiejszego niech będzie 7-8% od początku roku – to według cirebie jest mało. No ku..de jak tak dalej pójdzie, to do końca roku straci na wartości minimum 50%, ale dla ciebie to jest mało. Za te 500+ to niedługo będzie można kupić tylko pół litra czystej i się faktycznie. upić
Nie pisz mi o PKB, bo sam nie wiesz co piszesz. Znam te sztuczki finansowe PIS żeby wszystko wyglądało cacy.
Widzę, że osądzasz innych w/g siebie. Chlasz i piszesz, to myślisz że wszyscy tak robią. Nie, wyobraź sobie, że nie wszyscy.
Wasz styl to obrażanie i znieważanie innych. To jest ch.amskie zachowanie. Nic kultury. Kiedyś myślałam, że jesteś przynajmniej kulturalnym facetem, ale ty jesteś zwykłym ch.amem. Niczym się nie różnisz od tego z Nowogrodzkiej.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Zrozum jedna rzecz, ze mogą być wybory i mogą toczyć się równolegle inne sprawy istotne dla państwa. Państwo to nie jest organizm jednofunkcyjny, który prowadząc jedną sprawę zawiesza wszystkie pozostałe.

Kadencja prezydenta RP kończy wtedy, kiedy się kończy. Zeby ja wydłużyć, potrzebna jest zgoda 2/3, a wiec również opozycji. A że opozycja wyznaje zasadę – im gorzej tym lepiej, im większy chaos, tym rosną nasze szanse na dorwanie się do władzy – wiec wybory korespondencyjne są jedynym wyjściem, jak się wydaje.

Co do testów – zrobiono ich dziś tylko prawie 15 tys. A 96 tys. osób przebywa na kwarantannie. Proporcja nie jest rażąca, jest przeciwnie prawidłowa. Służba zdrowia również jest testowana.

Środki ochrony są – zarówno płyny, jak i maski i kombinezony. KGHM dostarczył dowiózł odpowiednią ilość, i nie widzę w tym nic złego, że spółki publiczne, które uniknęły prywatyzacyjnego topora, wspomagają Skarb Państwa. Nienormalnie było w waszych czasach, kiedy tego nie robiły, imo.

Aluzja dotyczyła czarnowidztwa, nie alkoholu, więc nie wiem dlaczego się pieklisz, tym bardziej że dodałem uśmieszek, czyżby umknął uwadze w tych nerwach? Ale oczywiście nie wiem, jak mogłaś w ogóle o mnie pomyśleć jako o osobie kulturalnej – my prawicowcy jesteśmy przecież chorzy z nienawiści, zaściankowi, prowincjonalni, zacofani, niewykształceni, ciemni, cud, że w ogóle jakoś palce w klawiaturę trafiają.

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wiesz Hemi, pozostaje mi się już tylko pośmiać z tego co piszesz.
Tak jak wcześniej napisałam do takich za.kutych m.ózgów nic nie dociera, macie tak sprane mózgi przez swojego guru z Nowogrodzkiej, że pewnie niejeden guru dowolnej sekty mógłby się uczyć takiego prania mózgów.
Dla ciebie każda nieprawidłowość tego rządu jest prawidłowa.
Dla ciebie każde kłamstwo rządu jest szczerą i najprawdziwszą prawdą.
Dla ciebie te sfałszowane wybory będą jak najbardziej prawidłowe.
Każdy członek sekty uważa że w jego sekcie jest wszystko ok i wy tak samo.
Naprawdę Nowogrodzka umie przenicować wam mózgi na lewą stronę.
Tak, tu masz rację: jesteście chorzy z nienawiści, każdy wasz oponent to wasz wróg, to totalna opozycja jak to nazywacie. Każdego inaczej myślącego człowieka podszywacie pod swoją totalną opozycję.
Tak, mądrzejszy od waszego maliniaka jest Hołownia, mądrzejszy jest Budka, mądrzejszy jest Kosiniak Kamysz, mądrzejszy jest Biedroń i nawet mądrzejsza jest Kidawa Błońska. Każdy z nich ma swoje własne zdanie. Wasz maliniak to chłopiec na posyłki z którego nawet k.urdupel robi sobie publicznie j.aja

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Nie ma żadnych nieprawidłowości. Wszystko toczy się tak, jak powinno, pomijając stan epidemii, któremu przecież nie rząd zawinił.

– z gospodarką wszystko było OK do czasu pandemii, Polska osiągnęła trzeci wynik od końca w UE pod względem bezrobocia, sprawdź jak to było za rządów poprzedników,
– sprawy w obszarze sprawiedliwości idą w dobrą stronę, prokuratura działa sprawnie, przestępczość spada, Zbigniew Ziobro wreszcie podjął walkę z bezprawnie uprzywilejowaną kastą prawniczą,
– zatrzymano patologiczne, szkodliwe gospodarczo procesy takie jak prywatyzacja czy komercjalizacja przedsiębiorstw publicznych,
– wprowadzono ambitne programy prospołeczne takie jak 500 plus, podniesiono minimalne wynagrodzenia, wydobyto z biedy i niedostatku tysiące osób.

Porównaj to sobie z marnym bilansem poprzedników. I nic tego nie zmieni, żadne sztuczki poniżej pasa, wyzwiska, ubliżanie urzędującemu prezydentowi czy porównywanie go do różnych politycznych miernot.

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Uśmieszek, Hemi, to wygląda tak 🙂 – wiesz? Ten twój uśmieszek przy tym alkoholu metylowym to wyglądał na uśmieszek wyższości, cynizmu.
Ech, dajmy temu spokój.
Dodam tylko, że w sektach też radzą sobie z praniem mózgów osobom wykształconym, kulturalnym. U was też, niczym nie odbiegacie od sekty. Tak samo macie swojego guru który wami pomiata i robi z wami co chce.
Zachowujecie się tak samo jak ten pajacyk ze znanej piosenki Alibabek, tyle że w piosence pajacyk był mądrzejszy i przestał fikać zgodnie z życzeniem…

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Nie kojarzę w wersji Alibabek, ale przyjemnie słucha mi się „Pajacyka” w wykonaniu JanaBo:).

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, to dla Ciebie:
https://www.youtube.com/watch?v=YHCHdFeLtI4
Uwielbiałam tę piosenkę swego czasu, właśnie w wykonaniu Alibabek.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Ok, dzięki, posłucham sobie, polskiej muzyki, zawsze, byle nie rap i disco polo:)

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi – popieram 🙂
Ten link do tego „Pajacyka” Alibabek to tak bez żadnych podtekstów – naprawdę bardzo przyjemnie się słucha.
Alibabki to moje dzieciństwo i młodość.

Chris
Chris
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi szkoda słów…te lewactwo i tak nie zrozumie…oni tylko wiedzą to co im wpoili w te tępe głowy, pozbawione własnego myślenia. Z doświadczenia wiem, że próba wytłumaczenia czegokolwiek, merytorycznie, to jakby rozmawiać z dzieckiem, które ciągle mówi …nie, bo nie…

every
every
2 lata temu
Reply to  Chris

Chris cieszę się, że umiesz się tak obiektywnie ocenić i przyznać się do tępoty umysłowej. To co piszesz, to właśnie piszesz o sobie i o innych członkach waszej sekty. Używasz wielkich słów, a pewnie nawet ich nie rozumiesz, bo w twojej wypowiedzi w ogóle nie ma żadnej treści. Właśnie powiedziałeś „nie, bo nie” 😀 Dzieci zapewne też nie masz, bo jeśli dziecku coś tłumaczysz, to każde dziecko jest w stanie zrozumieć to co mu się dobrze wytłumaczy i nie mówi „nie bo nie”.
Nie musisz mi odpowiadać, bo nie zamierzam kontynuować tej czczej paplaniny z kimś kto nigdy nie używał szarych komórek.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  every

Chris–Hemii===NIE MUSICIE MI ODPOWIADAĆ , BO NIE ZAMIERZAM KONTYNUOWAĆ TEJ CZCZEJ PAPLANINY Z KIMŚ KTO NIGDY NIE UŻYWAŁ SZARYCH KOMÓREK==to cytat z Pani postu, do którego tylko dodałem tego bezmózgowca Hemii. Szanowna Pani -every-,zapoznałem się z tym postami Pani i Pani interlekutorów===i muszę stwierdzić że podziwiam Pani wiedzę jak także chęć aby tym CYMBAŁOM, owładniętych sympatią do wszystkiego co czyni PIS pod wodzą tego karakana Z NOWOGRODZKIEJ , który tak mocno walczy o to aby dalej był PREZYDENTEM DUDA, to dla ludzi tak myślących jak PANI jest oczywistością, że jest im to bardzo potrzebne aby dalej być przy korycie, bo tylko DUDA im to może zapewnić, tylko że dalsze rządy tych pisowskich nominatów, mogą doprowadzić POLSKĘ do katastrofy,z POLEXITEM włącznie. I dlatego zacytowałem na początek Pani słówa, bo wydaje mi się że po dłuższej wymianie myli i faktów, słowa zawarte przez Panią są tylko odzwierciedleniem, tego abyśmy tych ideologów pisowskiej maści zostawili w spokoju, bo ich nie przekonają żadne argumenty , oni wiedzą swoje, dla nich najważniejszy jest wódz KACZYŃSKI, który przy wsparciu, takich jak oni tumanów szybkimi krokami zmierza do DYKTARUTY.

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak się napracowałeś to ci powiem niech wygra ten twój maliniak, który jest na każde kiwnięcie kaczki. Ty będziesz zadowolony i my zdrowi. Co nie zmieni, że fałszowane są ilości osób zarażonych bo wybory muszą się odbyć. I pisz tu dalej swoje głupie dyrdymały jak to jest wspaniale. Za każdych rządów było źle ale teraz to jest jak za komuny. Partia rządzi, patia ma rację, a wy wszyscy co się nie zgadzacie to jesteście wywrotowcami. Nie oczekuję odpowiedzi od ciebie Hemi bo ją znam. Nasza partia jest zbawieniem. ble, ble ble

JanboRodo
JanboRodo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Ja tam mówię to wina Tuska. A co tych plag dorzucił bym jeszcze korniki. Właśnie gdzie się podziały korniki z puszczy .

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Jak sama Pani CZYTELNICZKA widzi jednak większość, KONIECZNIE CHCE SIĘ ZABRAĆ NA TĄ WYCIECZKĘ Z DZIOBATYM SASINEM, którego w działaniun bardzo mocno wspiera ten, który w rozmowie telefonicznej chwilę przed katasrofą wspierał brata, aby wylądowali w SMOLEŃSKU, A efekty tego lądowania mamy do dzisiaj, rządzi nami BANDA PISOWSKICH OSZOŁOMÓW. !!!! —jak widać po minusach im takie rządy odpowiadają, jak władza trzyma ich krótko za ryj a do tego jeszcze za to im płaci.

Kim
Kim
2 lata temu

Zobaczmy ile PiS wydał kasy na wybory a ludzie siedzę i szyja po domach maseczki dla szpitali bo na zabezpieczenie lekarzy kasy nie ma . Płonie przyroda strażacy OSP chcieli by pomóc gasić pożar ale im nie wolno a czemu bo pewnie nie było by im potem z czego zapłacić bo są na stawkach godzinowych . Ludzie tracą pracy albo ucina się im wypłaty tarcza nie działa bo coraz więcej osób traci pracę . W sklepach z dnia na dzień ceny będą szły do góry . Te tematy wogule nie są poruszane ani przez PiS ani przez TVPIS tylko cały czas wybory i wojna polityczna

Kim
Kim
2 lata temu

Ktoś tu pisze o maseczkach tylko że rząd je ściągnął i sprzedaje na poczcie po 2
10 zł a powinien chyba rozdać za darmo

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Kim

Z chińskimi lewymi certyfikatami. Na zachodzie trafiły do kosza, w Polsce zaopatrują w nie personel medyczny.

Loża szyderców
Loża szyderców
2 lata temu

Mieszkańcy Polski organizują składki i kupują dla szpitali środki ochrony na czas pandemii.
Mieszkańcy Polski składają się i pomagają strażakom w ratowaniu największego Parku Narodowego – Biebrzańskiego, który trawi ogień.
Naszemu rządowi w głowie tylko wybory i przepchnięcie maliniaka na prezydenta. Nic więcej się nie liczy.
Nie liczy się ani zdrowie, ani życie ludzi, ani ratowanie Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Nasz rząd sprowadza sobie ogromne ilości węgla z Kolumbii dla swoich spółek jak PNG.
To państwo jest chore.

Hemi
Hemi
2 lata temu

To, co piszesz, świadczy o tym, że państwo polskie nie tylko jest chore, ale całkowicie normalne i działa prawidłowo.

W normalnie działającym państwie od gaszenia pożarów jest straż pożarna, a od organizacji wyborów umocowane do tego prawnie organy.

Jeśli oskarżasz rząd, że rzekomo nic nie robi, to co w takim razie powiedzieć o tych obibokach z opozycji, którzy od pięciu lat zajęci są niemal wyłącznie bezproduktywną paplaniną? Może oni by się głosili nad Biebrzę do sypania piasku, jakiś pożytek by wreszcie był z tego.

A koniec kadencji prezydenta wynika z kalendarza i upływu czasu, gdzie tu jest wina rządu?

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemii===ty zakuty pisowski łbie czy do ciebie naprawdę nic nie dociera, powinieneś wiedzieć że są jeszcze lekarze do których powinieneś się udać może cie wyleczą z tej choroby, a jak nie to przynajmniej zamkną cię w zakładzie w TWORKACH, i tak znajdą ci lekarstwo.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Bardzo dobrze, ze sprowadza węgiel z Kolumbii. Ja bym w ogóle sprowadzał węgiel tylko zza granicy a nasze kopalnie zamkną. Węgiel, by się przydał wtedy, gdy tam, by się już skończył:).

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czy t5y nie.dojdo słyszałeś o czymś takim jak ocieplenie klimatu? czy uważasz to za teorię spiskową? To że topnieją lodowce to też nieprawda, tak? To że klimat się zmienia to też kłamstwo? To, że w naszym kraju jest coraz większa susza, że wysychają rzeki, że zaczyna już brakować wody to też nieprawda?
Powinniśmy odchodzić od wykorzystywania węgla, a więc nie powinniśmy go sprowadzać, tylko do chwili całkowitego odejścia od tego surowca energetycznego wykorzystywać własne zasoby, anie dorabiać Kolumbię czy ruskich.
Powiem ci tylko tyle: na głupotę nikt nie wymyślił lekarstwa.

Olka
Olka
2 lata temu

W tej debacie w TVPIS kandydatów na prezydenta trzeba zapewnić obiektywizm oprócz Adamczyka konieczny jest udział dziennikarzy niezależnych jak bracia Karnowscy, Danuta Holecka i Ogórek.
Wtedy to będzie prawdziwa debata.
Ciekawe, czy długopis zdąży się nauczyć przygotowanych mu odpowiedzi na zadawane pytania i oby przypadkiem się nie zagalopował i nie pomylił kolejności odpowiedzi, bo u niego wszystko jest możliwe.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Olka

Jak było kiedyś? Lis, Olejna, Kraśko i Żakowski, wtedy było 100% obiektywizmu -demoliberalnego:).

Nie pasuje TVP, masz TVN, ruch pilotem i po sprawie, po co się zadręczać? Tam masz piękny, wspaniały świat, w którym Borysław jest drogim przywódcą, jak Kim w Korei, a Kidawa wspaniałą kandydatką, która nie popełnia żadnych gaf i nie czyta z promptera:):).

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Dziś mamy do wyboru: media walące w rząd i opozycję, lub media walące w opozycję.

serwus hemi
serwus hemi
2 lata temu
Reply to  Hemi

Nie no w Polsce przywódcą takim jak Kim w Korei Płn to jest Kurdupel – wypisz wymaluj.
Na temat Pani Kidawy się nie wypowiadam, bo nie znam i nie interesuje mnie.
Dziwi mnie tylko, że niby mądrymi ludźmi (tak by się wydawało, że mądrymi) dowodzi i wodzi ich jak bezwolne owieczki, takie wielkie nic co własnego brata wypchnęło na śmierć. Jest to bardzo ciekawe zjawisko. Musi mieć na tych ludzi mocne argumenty w swoim gabinecie teczek.

Kim
Kim
2 lata temu

Zobaczmy płoną hektary przyrody a my cal czas zajmujemy się tematem wyborów i rząd też

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Troil pisowski już ruszył do ataku i nabija Hemiemu łapki w górę.
Co ci to daje trollu?

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Do mnie bijesz to trochę kultury

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kim

Kim, nie pomyślałem o tym, że to jesteś Ty 😀
Naprawdę tak nisko upadłeś, że nabijasz plusy Hemiemu?
Co innego piszesz, a co innego robisz?

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

No co ty ja jestem bez partyjny ale nie podoba mi się to co robi PiS

TO=JA
TO=JA
2 lata temu
Reply to  Kim

Kim=/proponuje abyś po kulture, zgłosił sie do v-ce premiera z tabletu,

Lol
Lol
2 lata temu

Debata kandydatów na prezydenta 6 maja tylko dla mediów publicznych.
Tyle, że u nas to nie są Media PUBLICZNE (!) To są media REŻIMOWE (!) i DYKTATURY (!) – choć na nie płacimy co miesiąc (!) aby były prawdziwie, tj. bezstronne i edukacyjne. A w zamian Propaganda, Nagonki, Szczucie i Napuszczanie.

Pierwsze pytanie debaty, od redaktora Adamczyka :
Panie prezydencie dlaczego w tej debacie zmiażdżył pan swoich konkurentów ?

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  Lol

zawsze możesz popatrzeć na WSI24 jak Ci reżim nie odpowiada 😉

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  Lol

uprzejmnię donoszę że firma brata ministra Zdrowia podobno dostała „grant” z budżetu .
Jak ktoś chciał może to dokładać do swoich hejtrskich wywodów jeszcze .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Lol

TVP jest zawsze stacją reżimową, bez względu na to kto rządzi. Jest to telewizja publiczna i zawsze ją obsadza partia rządząca. Zawsze propaguje jedną właściwą prawdę w sposób mniej lub bardziej przystępny.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nigdy nie była tak bardzo partyjna jak jest teraz. Nigdy nie była tak bardzo jadowita jak jest teraz. Nawet za komuny mieli więcej kultury w telewizji publicznej niż teraz. Ty chyba zerwałeś się z choinki albo wróciłeś po latach niebytu, z kosmosu.

Kim
Kim
2 lata temu

Jedno mnie martwi że nasz rząd cały narusza prawo i konstytucję . A te wybory są całkiem nie potrzebne . Wcześniej rząd wprowadzał Rodo chciał nas karać a teraz sam chce rozdawać nasza dane

JanBoRodo
JanBoRodo
2 lata temu
Reply to  Kim

RODO wymyśliła UE. tak samo jak wymiar ogórka kiszonego itp.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  JanBoRodo

Do JanBoRodo
Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, bo bez pieprzu wieprze lepsze.

JanBoRodo
JanBoRodo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

jak nie jak tak. Siedzą nieroby w tej Bruskseli i wymyślają RODO ,GIODO itp. A jak trzeba było szybko wesprzeć np.Włochy to zonk.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Obstrukcja nie ma sensu, bo pomimo kreciej roboty senatu Grodzkiego, przepisy zostaną u uchwalone na czas.

Wybory korespondencyjne to może nie jest rozwiązanie idealne, ale najmniej złe w obecnej sytuacji.

Gdyby opozycja była normalna, nie totalna, to dałoby się bez trudu osiągnąć porozumienie. Ale mamy to co mamy, Borysława & Co.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Znając PIS jak wszystko zakłamuje i fałszuje, to tak samo sfałszuje te wybory.
HEMI NIE JESTEM TOTALNĄ OPOZYCJĄ.
jestem normalnym zwykłym szarym obywatelem Polski, który nie popiera żadnej partii, ale który trochę się interesuje tym co się w tym państwie dzieje.
Pytam się ile % głosów jest ustalone dla dudy?
– 59,2 %?
czy
53,7 %?
Jak duda już się uczy przed lustrem jednominutowych odpowiedzi na zadawane pytania w czasie debaty kandydatów planowanej na 6 maja?
Kurdupel już mu zapewne podał podał pytania, żeby się mógł dobrze przygotować.
On się przecież cały czas uczy i uczy – prawdziwy maliniak.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  mławianka

gdzie się podziały tamte prywatki … widzę że tęskno to starych czasów TB Bolka i reszty wesołej gromadki

TO=JA
TO=JA
2 lata temu
Reply to  Coleslav

Coleslaw==a TOBIE do czego tęskno, pisowski baranie. Odpowiadaja ci rzady TW BALBINA to twoja sprawa, ciesz sie dopoki możesz , bo za chwilke mozesz płakać na rzady te bandy.

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jak można pisać takie bzdury. Te wybory nie są nam potrzebne. Rząd powinien zająć się zwalczaniem pandemi, a nie odwracać uwagę ludzi od zagrożeń. I opozycji tu nie trzeba pozywać za brak działan rządu w walce z zarazą. To my ludzie płacimy na środki ochrony służby zdrowia. A rzad sprowadza je z Chin za nasze pieniadze i sprzedaje na Poczcie Polskiej. To jest złodziejstwo. A głosowanie to tylko troli pisowskich interesuje. Nas ludzi interesuje nasze zdrowie. I głosowanie poprzez skrzynki nas przed wirusem nie zabezpieczy.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Wolność

Już tłumaczę. Sprowadzenie maseczek z Chin było działaniem doraźnym, reakcją na pilną potrzebę. Chwała za to KGHM, gdyby ta spółka nie była publiczna tylko została sprywatyzowana zgodnie z doktryną Balcerowicza czy Lewandowskiego, to żadnej pomocy byśmy pewnie od niej nie uzyskali, bo co tam zagranicznym inwestorom po potrzebach polskich szpitali?

Produkcja krajowa maseczek już ruszyła i obecnie to jest 40 mln sztuk, wkrótce, dzięki programowi rządowemu „Polskie Szwalnie”, to będzie 100 mln sztuk.

A uzależnienie Europy od dostaw z Chin wielu produktów to była polityka UE, nie Polski. I teraz widać jej krótkowzroczność oraz krótkowzroczność tych, którzy głoszą dogmat o rzekomej nieomylności Brukseli, a są tacy niestety, którzy biegają tam ze skargami i wypłakują się w rękaw.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak sprowadzono maseczki z lewym certyfikatem – ot działania rządu.
Spółka KGHM ? – hemi, przecież za te maseczki zapłacił rząd z naszej kieszeni, a nie spółka KGHM.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

fakt certyfikat był lewy. jak całe Chiny zresztą . Nie zapominajcie jakim graczem są Chiny taką Polskę to oni mogą nakryć czapką . Nie boją się Trumpa , WHO mają w kieszeni a wy do certyfikatów się doczepiliście . Takie mieli to takie dali i tyle..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Coleslav

Toteż w ogóle się nie zdziwie jak ktoś dokładnie zbada te sprowadzone przez rząd maseczki i się okaże że w ich składzie znajdują sie również zwiazki promieniotwórcze.
Chiny jak to Chiny walczą z USA o palmę pierszeństwa. Do tej pory były II mocarstwem po USA, a walczą o to żeby być na pierwszym miejscu.
Ich ekspansja na świat jest olbrzymia.
Już zdążyły przejąć wiele dużych firm tak w Polsce jak i na świecie.
Chińczycy mają cel i prą do niego po trupach. Nasz Kaczor zresztą też:
po trupach do celu.

NiePiS
NiePiS
2 lata temu
Reply to  Hemi

I te maseczki przypłyną złotym promem ze Świnoujścia, ewentualnie milionem elektrycznych samochodów. A bezstronna i apolityczna TVP wytropi na Nowogrodzkiej skromnego autora sukcesu. I znowu będziemy wzorem całej Europy i świata. I znowu zadzwoni do nas Przywódca Wolnego Świata i ogłosimy, że zgodził nam się sprzedać jakieś nowe rakiety, bo te w Polsce produkowane, to na pewno ruska prowokacja.
A Hemi nie zapomni nas o tym poinformować. Ciekawi mnie tylko ile za post? Może też bym parę groszy zarobił, bo dzięki tarczy nie muszę już pracować w mojej firmie i moi pracownicy też już nie muszą. Dostajemy pieniądze za nic 🙂 Na chwałę PiS i Mateusza, zbawcy Polski. A jakaś tam demokracja? Komu to potrzebne. Jedyne co mam do zarzucenia rządzącym, to, że marnują nasze (sorry, teraz już Wasze :)) pieniądze na jakiś tam Sejm i Senat. Po co to potrzebne. Niech Jaśnie nam oświecony ogłosi zamknięcie tych darmozjadów, najlepiej w jakimś więzieniu, żeby nie bruździli. I zamknąć ten paskudny TVN i Polsat i te wszystkie lewackie Wyborcze i inne gazety. I szkoła też nie potrzebna. Przecież kiedyś ludzie studia robili przez TV. I te wykształciuchy paskudne nie będą za darmo naszych, sorry Waszych podatków zżerać (ciągle się nie mogę przyzwyczaić, że w domku sobie siedzę i nic nie muszę robić. A pewnie niedługo przeniosę się do jakiegoś PCPR i z dziećmi będziemy mieli czas pochodzić na spacerki i w gry pograć, i piwko sobie wypić) WOW. NIECH ŻYJE NAM JEDYNE OŚWIECONE Prawo i Sprawiedliwość.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  NiePiS

Musieli im niezłe podwyżki dac bo Hemi biedak musi się napracować przy tych postach.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Gość

Pracuje już minimum za dwóch, a przecież jeszcze coleslava wziął do pomocy. Sam bidulek nie daje obrabiać.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tylko co chce ugrać ten pan z Ciechanowa. Nawsadzali wszędzie kretów i jest problem. A agentura temu wtóruje. Zaraz zobaczysz tylko się obudzą oponęci jakie będę mieli argumenty. Wybory powinny być jak najszybciej i bezpiecznie jak to możliwie.Temat zamknąć. I do pracy. Poczta Polska mam nadzieję że stanie na wysokości zadania i da radę. A propos kampanii to nawet dobrze nie nie muszę słuchać tych wszystkich mądrości w zwiększonej formie p. Kidawy albo p. Hołowni oj jak dobrze.

xXx
xXx
2 lata temu
Reply to  Coleslav

Coleslav a ty to tak sam z siebie wymyśliłeś czy instrukcje dostałeś od zarazy polskiej Tz kaczyslawa psedonim Balbina

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  xXx

lepszy Balbina niż TW Bolek …. proszę pozdrowić ” wesołą gromadkę „

xXx
xXx
2 lata temu
Reply to  Coleslav

Coleslav jeśli dobrze to rozumim to wedlug ciebi jak ktoś czyni zło to robisz raban a jak twój ziom kradnie to jest wszystko OK i nie ma problemu. Gratulacje dla wyznawcy pislamizmu.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  xXx

uważam że zło się nie dzieje . proszę o konkrety kto, komu i co kradnie ? A nie jakieś kacze opowieści mi tutaj prawicie .

xXx
xXx
2 lata temu
Reply to  Coleslav

Rząd kradnie mi moje zdrowie wiedział o zarazie już w styczniu a może i w grudniu i nie zabezpieczył nas Polaków przed wirusem. Nie kupował respiratorów , ubrań ochronnych, googli, rękawiczek, itp. Tylko jeździł na narty z długopisem włącznie, a potem przekazał kasę na propagandę w szczujni TVPis.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  xXx

Rząd nie tylko nie zabezpieczał i nie przygotowywał się do pandemii, ale jeszcze bezczelnie rozdawał pieniadze dla tvpis i dla rydzyka. Ponadto wyprzedał maski te które miał na stanie za bezcen. Ot działania rządu.
Ech, szkoda słów, a głupcy omamieni pisowską szczekaczką, 500+ i 13-tymi emeryturami niczego nie przyjmują do wiadomości, Do nich żadne sprawdzone informacje nie docierają – to po prostu aż niewiarygodne jak głupi i bez.mózgi jest suweren.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

ok. to już jakieś konkrety . A teraz ja WAM zadam pytanie czy uważacie że jakby był inny rząd typy flamaster i ołówek to by było inaczej , swoje 5 minut już miał niejaki Vincent, Belka, Kołodko itp. a najlepszy teks był ” pinindzy nie ma i nie będzie ” pożyjemy zobaczymy . Jak na razie mają mój i innych milionów ludzi mandat zaufania do działania.

Coleslav
Coleslav
2 lata temu
Reply to  xXx

co wy cały czas z tym TVpis , jest jeszcze Polsat Sororza i WSi24 można tam sobie popatrzeć na jedynie słuszne poglądy . No tak Wsi24 już jest Amerykańskie i jest OK . Nie wiadomo czy respiratory coś wniosą do tematu akurat u NAS. A kasą na TV to też inna kwestia dot, dotowania mediów publicznych . Wątki niby związane ale nie do końca . Pokrętna retoryka może jednak sprawić że do hejtu się nadaje .

82
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x