Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamiętali o święcie Patrona Mławy


ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Nie było w tym roku oficjalnych uroczystości pod pomnikiem św. Wojciecha Patrona Mławy w dniu 23 kwietnia, kiedy to w Kościele Katolickim (i ewangelickim) w liturgii wspomina się właśnie tego świętego. Ze względu na zagrożenie koronawirusem, tegoroczne obchody Dnia Patrona ograniczyły się wyłącznie do symbolicznego gestu złożenia kwiatów pod pomnikiem.

Już rano kwiaty i znicze pod pomnikiem złożyła w imieniu posła Arkadiusza Iwaniaka i własnym delegacja mławskiej lewicy. W południe  z wiązankami kwiatów pod pomnik przyszli przedstawiciele kombatantów, władz powiatu i miasta.  O godzinie 18:00 w kościele pw. Św. Trójcy została odprawiona msza św. w intencji mieszkańców Mławy.

źródło i fot: UMM/własne

red.

Św. Wojciech – biskup czeski, który zgodnie z utrwaloną na naszym terenie legendą miał przemierzać Mławę podczas swojej misji chrystianizacyjnej – jako patron Mławy został utrwalony w jej herbie już w połowie XVII wieku. Znajdujący się obecnie na Starym Rynku pomnik duchownego został odsłonięty 7 września 1997 r. staraniem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, które w ten sposób uczciło tysięczną rocznicę jego męczeńskiej śmierci (23 kwietnia 997 r.).

delegacja mławskiej lewicy

delegacja powiatu i kombatantów

delegacja władz miasta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TO=JA
TO=JA
1 rok temu

No PROSZĘ , i PAN ZEJER SIE PRZYDAL W RATUSZU, do noszenia wiazanek

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x