Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie będzie Dni Mławy i nalotu bombowego. Wszystkie imprezy odwołane aż do końca sierpnia. Dlaczego?


Burmistrz Sławomir Kowalewski zadecydował, że do końca sierpnia odwołane zostają wszystkie wydarzenia zaplanowane w Kalendarzu imprez miejskich. Nie odbędą się Summer City Festival Mława oraz uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą. Pierwotnie miasto odwołało wszystkie zaplanowane imprezy do końca czerwca, teraz poszło krok dalej.


Jak wyjaśnia ratusz, przygotowania do największych, wymienionych wyżej, wydarzeń kulturalnych naszego miasta, rozpoczynają się kilka miesięcy przed ich terminem. Ze względu na pandemię koronawirusa, stan zagrożenia oraz wciąż panujące ograniczenia dotyczące gromadzenia się ludzi, burmistrz Sławomir Kowalewski zdecydował więc o odwołaniu do końca sierpnia wszystkich imprez miejskich.

Z okazji Dni Mławy 11 lipca br. zorganizowany zostanie jedynie Jarmark Wojciechowy. – Zależy nam na tym, aby mali przedsiębiorcy i rzemieślnicy, którzy ponoszą duże straty w związku z epidemią, mogli wystawiać i sprzedawać swoje produkty – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą w tym roku przybiorą symboliczną formę. Przedstawiciele władz miasta 1 września złożą kwiaty i zapalą znicze w Mauzoleum Żołnierzy Września w Uniszkach Zawadzkich.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
.....
.....
4 lata temu

Boją się zgromadzeń a burmistrzowie i świta sami te zgromadzenia robią. No ale przecież oni są w pracy.. porażka..
Niech burmistrz, jego pachołki i przy okazji PiSuary jadą do Rydzyka a nie w Mławie zgromadzenia sami robią a innym zabraniaja

kia
kia
4 lata temu

IKONOWICZ MOWIŁ ZE NIE BEDZIE NIC

JanBoRodo
JanBoRodo
4 lata temu
Reply to  kia

chyba kononowicz kumpel majora vel nitro .

kia
kia
4 lata temu

ikonowicz mówił ze nie bedzie nic

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Mariola, Loaa, po co te żale wylewacie tutaj?
Co to ma wspólnego z Jarmarkiem Wojciechowym?
Jarmark Wojciechowy to niby promocja drobnych wytwórców, rękodzieła, wyrobów rzemieślniczych, a nie przedsiębiorców z branży budowlanej czy też innej zatrudniających ludzi.
Ci przedsiębiorcy, którzy wystawiają wędliny, wyroby piekarnicze na tym jarmarku i bez pomocy burmistrza dadzą sobie radę, bo pieczywo i wędliny czy nabiał i tak schodzą i tak. Im koronawirus nie szkodzi.
Ponadto po Waszych wpisach wyraźnie widać, że
każdy dba o własny tyłek, a nie o ogólne dobro i każdy myśli tylko i wyłącznie o sobie.
Burmistrz też.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Faktycznie na tym Jarmarku Wojciechowym to drobni wytwórcy, rzemieślnicy odbiją się od dna.
panie burmistrzu na tym dnie za dużo mułu, żeby ludzie zdążyli się dzięki temu jarmarkowi odbić od dna. Tu potrzebne są konkretne działania.
Ponadto ten jarmark może być ogniskiem COVID19, nie pomyślał pan? – a szkoda.
Proszę dobrze to przemyśleć.

Radny Podwładny
Radny Podwładny
4 lata temu

Proszę jaki hojny, Przedsiębiorcy mogą zarobić! Gratulacje strategii! Czy Pan Burmistrz zdołał przeczytać już pismo od przedsiębiorców, dotyczące obniżenia wysokości czynszów?

mariola
mariola
4 lata temu

Prywaciaże to mogo posprzedawać mercedesy i inne limuzyny i ajfony i nic im się nie stanie i bedą mielli na czynsz a co mają powiedzieć samotne matki im nikt nie daje a do pracy nie mogo iśc a jak pójdą to za grosze od prywaciaży co sie dorabiajo

Loaa
Loaa
4 lata temu

Przedsiębiorcy przez tyle lat mieli ludzi za nic. Rejstrowali od najniższej krajowej, teraz nagle są pokrzywdzeni???

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Loaa

Zgadzam się. Opłaty ZUS Zgodne z pensją w tak małym mieście są tylko osiągalne dla urzędników samorządowych. Dlatego pracownik dostaje dodatkową kasę pod ladą. Wystarczy przerzucić obowiązek płacenia składki na pracownika a wtedy pensja będzie dostosowana do warunków rynkowych a nie wyliczeń państwowych. Pracownik sam sobie uzna ile ma odłożyć na emeryturę i sam zobaczy ile jest warta jego praca z obciążeniem ZUS i jak miło się na tą opłatę zarabia i ją opłaca.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Loaa

Możesz napisać projekt biznesowy, zgłosić go do wspaniałego Urzędu Pracy i dostać dofinansowanie na rozpoczęcie własnego biznesu. Możesz ukończyć wzorem Urzędników Samorządowych, trzy dniowe studia internetowe i od razu poprawić swoją sytuacje, zostając dyrektorem. Możesz dojeżdżać do pracy, do Warszawy i tam otrzymać wyższą pensje. Możesz dalej narzekać do końca swojej kariery pracowniczej i dalej się dziwić, ze nie nastąpiły żadne zmiany.

srs
srs
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

albo kupić mieszkanie na kredyt w Warszawie , a jak nie chcą Ci dać kredytu na te mieszkanie bo za mało zarabiasz to zmienić pracę na inną podobną gówno pracę . Tak radził nie jaki wiecie kto . Ten co polował ale nie strzelał .

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x