Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Co roku sadzą 700 tysięcy drzew


fot.: P. Zaraziński


ksp Mława
Reklama

Chyba  wszyscy lubimy wypoczywać na łonie natury, a w ostatnim czasie dotkliwie odczuliśmy zakaz wstępu do lasów. Warto jednak tu przypomnieć, że o lasy musimy się troszczyć wspólnie, choć rzecz jasna na pierwszej linii frontu są zawsze leśnicy. A ci z Nadleśnictwa Dwukoły, którzy opiekują się najbliższym miastu lasem, na pewno nie próżnują.

W nadleśnictwie co roku na powierzchni około 100 hektarów wysadzane jest prawie 700 000 sadzonek. Wydaje się to takie proste, ale aby zapewnić sadzonkom odpowiednie warunki wzrostu, trzeba zadbać o to, żeby w gruncie znalazły się zaraz po ustąpieniu mrozów, ale jeszcze przed nastaniem upałów. 
Każdy rok jest inny, ale schemat podobny – wszystko zaczyna się w szkółce leśnej Krajewo, skąd sadzonki trafiają transportami na poszczególne leśnictwa … i tylko doświadczenie leśniczego szkółkarza pozwala trafnie ocenić moment, kiedy sadzonki można już wyjmować z gruntu, sortować, liczyć i przygotować do transportu.

red.

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Antykow
Antykow
2 lata temu

Nie próżnują, wyrąbali prawie cały, a naiwni się cieszą że posadzą ileś tam tysięcy drzew. A pownien to być rekreacyjny las miejski.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Antykow

Tak powinni pisać ile drzew posadzili i ile wycięli w danym roku.
Ciekawe ile w ubiegłym roku drzew poszło pod topór?
Może odpowiecie panowie le3śnicy.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x