Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Płoną suche trawy, nieużytki, ale też słoma i las


Tegoroczna wiosenna susza daje się we znaki. Strażacy praktycznie codziennie gaszą pożary zarówno suchych traw na łąkach i nieużytkach,  ale też te groźniejsze.


19 kwietnia w pobliżu Unierzyża (gm. Strzegowo) spaliło się około 100 bel słomy, składowanych w stogu. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

20 kwietnia strażacy dwukrotnie walczyli  z pożarem. Około godziny 18 – tej zapaliły się trawy w pobliżu dawnej szkoły w Bielawach (gm. Szreńsk). Około godziny 19:30 strażacy wyjechali do pożaru, który objął ok. 15 arów młodego lasu w okolicach Kluszewa (gm. Szydłowo).

red.

fot. OSP Strzegowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Niedługo lasy zostaną zamknięte na nowo z powodu zagrożenia pożarowego.
Jest strasznie sucho.
Grozi nam susza niespotykana od lat. Wisłę można już prawie przejść w poprzek pieszo. To już nie jest rzeka, to kałuża.
Ceny będą rosły, a nasze państwo pogrąży się jeszcze w większym długu.
Dług Skarbu Państwa tylko w marcu br. wzrósł o 0,4% czyli o 40mld. zł, tym samym dług Skarbu Państwa przekroczył już 1 bln zł.
Duda apeluje o niepobieranie 500+ przez ludzi 😀 – wnioski? sami sobie wyciągnijcie.

Obiektywny.
Obiektywny.
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie przez ludzi wszystkich, tylko Prezydent apeluje o nie pobieranie 500+ przez ludzi przede wszystkim bogatych, których jest stać na to, aby świadczenia nie pobierać. Swiadczenie w tej chwili przysługuje każdemu kto ma dzieci do 18 roku życia, ponieważ nie ma progu dochodowego, więc wnioski składają również ludzie którzy są bogaci i którym to swiadczenie nie jest niezbędne, wręcz przeciwnie. Powinien wrócić próg dochodowy odnośnie tego świadczenia, aby bogaci, którzy naprawdę nie muszą nie pobierali świadczenia. Jak wiemy im ktoś ma więcej, tym więcej chce mniec, a program był wprowadzony przede wszystkim dla rodzin najuboższych. W obecnej sytuacji uważam, że powinny wrócić początkowe przepisy dotyczące pobierania świadczenia – na drugie i kolejne dziecko + próg dochodowy.
Oczywiście niektórzy powiedzą, aby zabrać rodzinom calkowicie, bo ja nie miałem lub nie mam, bo przepijają, przepalają bo opłacają z tego kredyty bo.. bo.. bo itp. Ale drodzy Państwo wszystkim nie dogodzi, jak rząd nic nie dawał dla dzieci to było, że nie dają, a bo za granicą Państwo rodziny wspiera tylko nie u nas. Jak Państwo wreszcie zaczęło wspierać rodziny to są głosy że daje dla nierobów, pijaków itp. Tak źle, tak nie dobrze. To my POLACY.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Obiektywny.

Nie tłumacz, gdzie jest napisane „wszystkich”?
Składają, bo im się te 500+ należy jak psu buda, jak powiedziała premier Szydło – czyż nieprawda panie Obiektywny?
Nie apeluje do bogatych tylko apeluje do wszystkich, którzy uważają, że mogą się bez tego obejść. Cytuję:
„Dziś program 500 plus jest materialną kotwicą dla polskich rodzin. Możecie być państwo spokojni, że 500 plus nadal będzie wypłacane. Będę też apelował, by jeśli komuś wystarcza środków do normalnego funkcjonowania, nie pobierał w czasie kryzysu 500 plus. Będę apelował, ale nie zabierał. Państwo nie może zabierać nikomu świadczeń. Ale ktoś może świadomie nie pobierać 500 plus czy nie zwracać się o wydłużenie raty kredytu. Jeżeli kogoś stać na spłacanie kredytów, to lepiej żeby je spłacał. Również ze względu na płynność instytucji finansowych.”
To jest skamlanie takie samo jak skamlanie Rydzyka o datki.
Co być powinno to jest inna sprawa.
Robią wszystko na chybcika, na kolanie, a potem mają problemy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x