Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dobry projekt gminy Dzierzgowo. Ma dotację na remont ulicy Ks. Prymasa Mikołaja Dzierzgowskiego


Gmina Dzierzgowo jako jedyna gmina wiejska z naszego powiatu otrzymała dofinansowanie na drogowe zadanie inwestycyjne w ramach ostatniego naboru wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych. Do jej kasy wpłynie ponad 300 tys. złotych dotacji z przeznaczeniem na przebudowę ul. Ks. Prymasa Mikołaja Dzierzgowskiego. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.


Na opublikowanej kilka dni temu przez Wojewodę Mazowieckiego liście podstawowej drogowych zadań inwestycyjnych na terenie gmin, znalazły się jedynie dwie gminy z naszego powiatu. Wcześniej już pisaliśmy o dotacji, którą przyznano Mławie na II etap budowy Alei Św. Wojciecha. Gmina Dzierzgowo jest jedyną gminą wiejską naszego powiatu, która również otrzymała dotację z FDS. Projekt gminy Strzegowo znalazł się na liście rezerwowej  na 26. pozycji i czeka czy pozostaną jakieś środki w ramach oszczędności. W Dzierzgowie z pozyskanych środków przebudowana zostanie  jedna z głównych, położonych w centrum miejscowości ulic – ulica Ks. Prymasa Mikołaja Dzierzgowskiego. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 437 tys. zł. Na to zadanie Dzierzgowo otrzymało ponad 306 tys. zł, co stanowi 70% kosztów całkowitych. Przebudowany zostanie ponad 450 metrowy odcinek ulicy biegnącej od kościoła w stronę ośrodka zdrowia. Stara nawierzchnia będzie sfrezowana, na nią zostanie położona nowa warstwa bitumiczna. Wzdłuż całej ulicy ułożony zostanie chodnik, przy ośrodku zdrowia i piekarni powstaną parkingi.

-Bardzo się cieszymy z tego dofinansowania. Składaliśmy dwa wnioski, jeden na Dzierzgowo, drugi na przebudowę drogi w Rzęgnowie. Tym razem przeszedł nasz jeden wniosek, ten drugi będziemy składać ponownie w następnym naborze – mówi wójt Rafał Kuciński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Johnny Bravo
Johnny Bravo
4 lata temu

Aby stać się lepszym trzeba się zmieniać. Gmina Dzierzgowo jest w dali za innymi sąsiadującymi gminami pod względem zagospodarowania przestrzennego. Dawno był projekt na remont remizy wraz z salą ale niestety radzie się nie podobało. W tej gminie należy wymienić radę która nie za dobrze wie co należy robić. Brawo dla Pana Wójta za starania jakie wkłada za starania na rzecz zmiany wizerunkowej gminy. Oby tak dalej

ilo..
ilo..
4 lata temu
Reply to  Johnny Bravo

Dołącz do dyskusji…ciekawe jaki dług będzie miała gmina po tych staraniach..?

Nik
Nik
3 lata temu
Reply to  ilo..

Wiadomo Okrągły milionik

Max
Max
4 lata temu

Brawo, wydawać pieniążki z własnego budżetu to żadna sztuka….

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x