Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nielegalne papierosy warte 70 tys. zł u 56-letniego mławianina


fot. ilustracyjne


Mławscy policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli, kolejną w ciągu kilku dni, kontrabandę wartą tym razem, ponad 70 tysięcy złotych. Nielegalny towar w postaci papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, posiadał 56-letni mieszkaniec Mławy.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia, na terenie Mławy. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Astra, 56-letniego mężczyznę, mieszkańca Mławy. Podczas przeszukania pojazdu, kryminalni z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, ujawnili i zabezpieczyli ponad 60 tysięcy sztuk papierosów rożnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

To już kolejna, w ciągu ostatnich kilku dni realizacja kryminalnych. Sześć dni temu zabezpieczyli na terenie gm. Radzanów, nielegalne wyroby tytoniowe, warte ponad 40 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

ojej, toż to roczna pensja dwóch pracujących ludzi….Kupa forsy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x