Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Środki ochrony osobistej dla Mławy od chińskiego koncernuFirma China Everbright International Ltd. – właściciel mławskiej spółki Novago, zajmującej się odbiorem odpadów i ich gospodarowaniem – podarowała Mławie sprzęt ochronny, który będziemy mogli wykorzystać podczas epidemii koronawirusa. O wsparcie wnioskował burmistrz Sławomir Kowalewski.

W dostarczonych 17 kwietnia do ratusza paczkach znalazły się maseczki chirurgiczne, maseczki ochronne z filtrem typu KN95, kombinezony ochronne do wykorzystania medycznego oraz bezdotykowe skanery temperatury na podczerwień.

 – Bardzo się cieszymy, że możemy choć trochę wesprzeć miasto w tych trudnych chwilach – powiedział Rafał Zdanowski, dyrektor ds. Produkcji Novago.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wnioskowanie
Wnioskowanie
2 lata temu

Firma działająca na lokalnym rynku, czerpiąca z tego zyski powinna sama czuć potrzebę wsparcia dla mieszkańców naszego powiatu, bez wnioskowania Burmistrza.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wnioskowanie

Czy Ty wierzysz we wnioskowanie burmistrza?
Z tym wnioskowaniem jest tak samo jak z maskami z Wipaszu.
Tak samo nie wierzę w dobre intencje Chińczyków jak i dobroczynność burmistrza.
Każdy z nich dba tylko o siebie i o swój image – to wszystko.
Chińczycy podbijają świat… nie wierzysz, poczytaj.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Wnioskowanie

Ta firma tak czuje potrzebę wysparcia, ta k samo jak nasi Miejscy RADNI Z BURMISTRZEM BA CZELE !!!

Hejt
Hejt
2 lata temu

Koszulka z Lidia. Kiedy były dni NIEMIECKIE.

Anna
Anna
2 lata temu

Czyli większość komentujących nie jest zadowolonych, że Mława jest lepiej zabezpieczona, że być może nasi rodzice, dziadkowie, nasze dzieci, nasi przyjaciele, a może my sami będziemy mogli korzystać z tego sprzętu. Warto się nad tym zastanowić.

Do Anna
Do Anna
2 lata temu
Reply to  Anna

Szanowna Pani. Przepraszam ale to nie jest sprzęt dla rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół, tylko dla służby zdrowia Lub innych profesjonalnych podmiotów. Nie będzie Pani po mieście w kombinezonie chodzić, w którym wytrzyma się bardzo krótką chwile a nawet nie będzie Pani potrafiła go odpowiednio założyć i zdjąć. Z maseczkami jest podobnie. Nimi zabezpieczamy innych a nie siebie a te z tym filtrem są na bardzo krótki okres czasu, do 15min aby wejść do sali z chorym i po wyjściu je wyrzucić. Jedynie rękawiczki mogą się przydać dla niezorientowanych mieszkańców, choć i tak niewielu, będzie je potrafiło prawidłowo ściągnąć ale ich tutaj nie ma. Sprzęt wszystkiego nie załatwia, jeszcze trzeba umieć z niego korzystać i przekazywać w odpowiednie miejsce w zależności od parametrów. Mam nadzieje, ze ten będzie w całości przekazany do odpowiednich służb, bo to dla nich się nadaje a zupełnie nieprzydatne w szpitalu maseczki z WIPASZu, zostaną rozdysponowane społeczeństwu. Ale……kto by tam się przyznał do błędu:). Pan Burmistrz, zamiast tylko wnioskować, niech się bierze za zakupy i pomoc a tak a pro po, to może portal o ten wniosek poprosi. Chętnie zobaczę. Taki z datą I numerem wpłynięcia do tej firmy. Niedługo Burmistrz będzie wnioskował o dostawy wody do budynków a my będziemy płacić i dziękować.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Do Anna

Bardzo ciekawa ocena naszej mlawskiej rzeczywistosci, ANNA chciala zabłysnąć , no ale nie wyszlo. Moze wyciagnie z tego wnioski, że nie warto za wszelka cenę schlebiac tej naszej miejscowej wladzy, ktorej to rzadzenie nie wychodzi najlepiej.

Anna
Anna
2 lata temu
Reply to  Do Anna

Myśli Pan/Pani, że służby dysponujące tym sprzetwm nie będą leczyly nas i naszych rodzin? Ja na to liczę i dlatego obiektywniw jestem wdzięczna. Poza tym czytalam na tym portalu, ze burmistrz i starosta przeznaczyli po 150 000 dla szpitala. I czytalam też, ze o czarne maseczki wnioskowal dyrektor szpitala. I nieśmiało sądzę, ze chyba wiedział co robi. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Do Anny
Do Anny
2 lata temu
Reply to  Anna

Dyrektor, proszę Pani, wnioskował jak już je dostał. Czy Pani jest taka naiwna? Czy oglądała Pani tą maskę? W szpitalu używa się sprzętu ATESTOWANEGO. Wniosek zapewne pojawił się, kiedy zorientowano się w gafie. Rozdadzą pacjentom, jako jednorazowe, bo nikt tego przecież o zdrowych zmysłach, nie będzie prał, czy prasował w szpitalu. Pan Dyrektor nie jest lekarzem a ma zastępcę, do spraw medycznych, którego pewnie wtedy w pracy nie było:). Jak już się Pani przebudziła i uznała naszą uwagę za słuszną, żeby sprzęt przekazać wyspecjalizowanym służbom, to się bardzo cieszymy. Proszę przejrzeć informacje z innych miast. Zmieniono plany inwestycyjne, przesunięto środki, bo przewiduje się duże koszty, związane z leczeniem chorych. Nie przewiduje się wygaśnięcia epidemii a jej kontrolowanie.

Nie jesteśmy kwita
Nie jesteśmy kwita
2 lata temu

Niewielka rekompensata za spowodowanie globalnej katastrofy. Chyńczycy wcześniej czy później nas wszystkich zniewolą i zmiażdzą.

every
every
2 lata temu

Tak jest chińska ekspansja na świat zaczęła się już dawno.
Chińczycy pomagając nie robią tego z dobroci serca. To jest wyrachowanie.
W Mławie Chińczycy przejęli gospodarkę odpadami, ale w Polsce jest już wiele potężnych firm, które przejęli Chińczycy, m.in. Animex, Morliny. Na świecie jeszcze więcej…

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every==Chinczycy, sami gospodarki odpadami nie przejeli w Mlawie==byl ktos ?? co im to umozliwil, a przy okazji ktos ?? Skorzystal odwiedzil Chiny.

Media
Media
2 lata temu

CHIŃSKI KONCERN.ŚMIECHU WARTE.A POLSKI!

Kid
Kid
2 lata temu

Chińczyki trzymają się mocno mocium Panie. Pół Afryki wykupione. Teraz czas na Europę. Wschodnią na początek.

Helikopter
Helikopter
2 lata temu

Tak bez konferencji prasowej?

TO=JA
TO=JA
2 lata temu

Jak zwykle reklama jest dzwignią handlu ==można by tak powiedzieć, z jednym małym ALE!!! Ta reklama ta reklama BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO===czyżby w RATUSZU wszyscy byli na urlopach,???, a żeby było ciekawiej to o wsparcie do firmy zwracał się BURMISTRZ.

Ojt
Ojt
2 lata temu

W Tezcincu tez rozdawano maseczki z Mławy?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Ojt

Ojtam Ojtam===Pani rzecznik a co Pani na taka informacje, zawartą, w tym pytaniu, jesli Butmistrz pani pozwoli, to czekamy na odpowiedz, a jesli nie to może mieszkancy TRZCINICA , nam udziela takiej informacji.

Marta
Marta
2 lata temu

Już dotknął kombinezon i go uczynił bezużytecznym. Brawo!

Normal
Normal
2 lata temu
Reply to  Marta

Przecież w rękawiczkach dotknął, gł……ia Marto. Czy Tobie ktokolwiek dogodzi? Wliczając męża…..

Szaleniec
Szaleniec
2 lata temu
Reply to  Normal

To ty jesteś gł.upi. Najpierw nosił pudła ze sprzętem, potem je otwierał, a potem wszystko macał – wszystko robił w tych samych rękawiczkach.
Jak masz jakieś wątpliwości Normalu, to sobie obejrzyj wszystkie zdjęcia tu:
https://www.mlawa.pl/artykul/srodki-ochrony-w-darze-dla-mlawy

Marta
Marta
2 lata temu
Reply to  Normal

To się popisałeś. Rozumiem, ze ta dedukcja, to taki żart? Kombinezon do wyrzucenia chyba, ze to Ty go otrzymasz, bo wtedy żelazkiem na pełnej mocy sobie go odkazisz:).

Medyk
Medyk
2 lata temu

Teraz zabierz ze szpitala te bezużyteczne dla Nas 2000 maseczek i przekaż właśnie te, przeznaczone dla służby zdrowia.

Szaleniec
Szaleniec
2 lata temu
Reply to  Medyk

Tylko ciekawe czy wszystkiego po kolei nie obmacał już tymi brudnymi od pudeł rękawicami.
Masz rację sprzęt powinien trafić do szpitala, do Straży Pożarnej, do Policji, a nie do burmistrza, który nawet nie potrafi się z nim obchodzić.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Szaleniec

Ejtam==nie przesadzajcie, nasz Burmistrz wszystko POTRAFI, ??? Jak tylko trzeba sie stawic do zdjecia, to zawsze pierwszy, pani GRZYWACZ, dba o strone wizualną, wlasnie po to zostal stworzony wydział ratuszowej propagandy.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x