Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

6 ton żywności dla mieszkańców gminy Glinojeck


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym z rejonu odpowiedzialności brygady. Pomoc trafiła także do mieszkańców gminy Glinojeck.


Żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, wchodzącego w skład 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowani są w działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego i przasnyskiego. Angażują się między innymi w pomoc służbom medycznym,  w tym celu wspierają personel Szpitala w Płońsku i Ciechanowie, a także współpracują z samorządami i instytucjami pomocowymi transportując i dystrybuując żywność.

do działań związanych z ograniczeniem transmisji wirusa COVID-19, zaangażowanych jest codziennie ok 60 żołnierzy 51 batalionu. Liczba ta zmienia się w zależności od ilości i rodzaju zadań jakie mamy do wykonania – informuje dowódca 51blp, ppłk Karol Szczepaniak.

15 kwietnia na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Glinojecku, żołnierze 51 blp dostarczyli z Banku Żywności w Ciechanowie, ok 6 ton produktów spożywczych. Wspólnie z pracownikami M-GOPS przygotowali paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, korzystających z pomocy żywnościowej w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Codziennie do zadań pk. „Odporna Wiosna” zaangażowanych jest ok 300 żołnierzy z czterech batalionów 5 Brygady.

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x