Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza partia uszyta i gotowa. Ale to nie koniec


Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie z zakupionego przez Powiat Mławski materiału uszył pierwszą partię maseczek. Trafiły do starostwa, a stamtąd pojadą do Domów Dziecka w Kowalewie. Jak zapowiada Barbara Brzozowska, dyrektor ŚDS to dopiero początek tej akcji.


W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, działalność ŚDS została częściowo ograniczona. Placówka nie świadczy usług dla uczestników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pozostają w domach.

Z zakupionego przez Powiat materiału uszyto już 110 maseczek, które dziś zostały dostarczone do Starostwa Powiatowego w Mławie. Z tej puli 50 sztuk trafi do Domów Dziecka w Kowalewie. Z pierwszej partii materiału zostanie jeszcze uszytych około 250 maseczek.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie oczekuje na dostawę drugiej partii materiału. Maseczki wielokrotnego użytku uszyte są z materiału z wysoką zawartością bawełny. Posiadają kieszonkę, w którą można włożyć chusteczkę lub inny filtr, wzmacniający ochronne działanie maseczki.

Przypominamy, że od dziś (16 kwietnia) poza miejscem zamieszkania obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos. Wiele firm i osób prywatnych podejmuje się szycia maseczek, których wciąż brakuje na rynku. Szczególne zapotrzebowanie na nie wykazuje służba zdrowia. Dlatego tak ważna i potrzebna jest ta inicjatywa ŚDS.

źródło i fot. starostwo mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pomysłowy DOBROmir
Pomysłowy DOBROmir
4 lata temu

Tak trochę OT
Ile w powiecie mławski oraz gminach doń należących wydano na odśnieżanie w zimę??
Ja nie widziałem nawet jednej piaskarki.
Teoretycznie pieniądze są więc skoro nie wydano ich na odśnieżanie to może wydać oszczędności na maseczki dla mieszkańców, nie tych którzy jeżdżą drogami autami a pierwsi ustawiają się po darmowe rzeczy ale dla tych którym wstyd nie pozwala upomnieć się o swoje.
Może zamiast premii rocznych zainwestować kasę właśnie w ten sposób, tak właśnie zainwestować w mieszkańców którzy zaufali lub nie mieli innego wyboru podczas wyborów
Ale czy ktokolwiek myśli w ten sposób
Są w Mławie firmy które napewno w super promocyjnych cenach podejmą wyzwanie tylko do ruszenia takiej akcji potrzeba odwagi i strusich a nie przepiorczych wiecie czego

Zdrówka życzę

Mława
Mława
4 lata temu

DO POMYSLOWY DOBROmir o co chodzi cóż za jakieś dziwne myślenie nie zrozumiałe

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mława

Jakżeś niekumaty to i nie rozumiesz…, pewnie w UM pracujesz albo w jakiejś spółce miejskiej albo po prostu jesteś z… pisu.

DOBROMIR
DOBROMIR
4 lata temu
Reply to  Mława

Miasto przeznacza/zabezpiecza pieniądze na odśnieżanie- w tym roku nie było zimy więc pieniądze zostały.
Nie chodzi mi o sól i żwir który pewnie są gdzieś składowane ale o zaoszczędzone pieniadze.
Czy w takim trudnym czasie nie można podjąć decyzji o przekazaniu tej kasy na pomoc ludziom.min maseczki i inne środki
Proste dla zwykłego czlowieka

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x