Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza Komunia Święta i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w innym terminie


fot. pixabay

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Planowane w parafiach Diecezji Płockiej na miesiące maj i czerwiec uroczystości  Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego nie odbędą się w tych terminach, ale zostały przeniesione na okres powakacyjny. Tak wynika ze specjalnego komunikatu podpisanego przez ks. Marka Wilczewskiego, Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej.

Taka decyzja zapadła w porozumieniu z Biskupem Płockim i po konsultacjach z kapłanami i katechetami.  Przyczyną jest  trwający w Polsce stan epidemii, co powoduje, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii.

– Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości. Nową datę uroczystości ustala proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Kuria Płocka przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W związku z tym prosi rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary, co w obecnej sytuacji tymczasowego zawieszenia w parafiach spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami jest szczególnie ważne.

źródło: Diecezja Płocka 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x