Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Laptopy i tablety już są w powiatowych szkołach, wkrótce trafią do uczniów33 laptopy i 9 tabletów wczoraj (15 kwietnia) zostało przekazanych do pięciu szkół średnich i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dla których powiat jest organem prowadzącym. Z placówek sprzęt nieodpłatnie trafi do uczniów, którzy nie posiadają w domu komputera lub mają do niego utrudniony dostęp. Komputery wykorzystane mają być do zdalnej nauki. Powiat mławski jest jednym z pierwszych samorządów, który już zakupił i przekazał swoim szkołom sprzęt komputerowy.

Powiat na zakup wspomnianych laptopów i tabletów oraz ich ubezpieczenie wydał niemal 100 tys. zł. Pieniądze pochodzą z projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Do programu przystąpił Powiat Mławski, który został zakwalifikowany do najwyższej kategorii, określającej maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 100 000,00 zł.

Choć ze względu na formalności pieniądze nie trafiły jeszcze na konto starostwa, to Zarząd Powiatu Mławskiego przeznaczył na zakup sprzętu środki własne, które po podpisaniu umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa zostaną w pełni zrefundowane. Decyzja taka zapadła ze względu na jak najszybszą możliwość pełnej realizacji zdalnej nauki, ale też ze względu na ograniczoną dostępność sprzętu na rynku, co przekłada się na wzrost cen.

– Już przekazaliśmy sprzęt do szkół. Szkoły z kolei podpiszą z rodzicami i uczniami umowy użyczenia i laptopy trafią do uczniów. Po zakończeniu zdalnej nauki zostaną zwrócone i pozostaną na wyposażeniu szkolnych pracowni informatycznych. Również z tego względu staraliśmy się zakupić sprzęt dobrej klasy. Ilość potrzebnych laptopów oszacowaliśmy według informacji otrzymanych ze szkół, we wszystkich placówkach są one prawie równe. Nie mieliśmy ze szkół sygnałów, że są przypadki, że młodzież nie ma dostępu do internetu – mówi Bożena Tomkiel, dyrektor wydziału edukacji w mławskim starostwie.

Do uczniów trafią więc laptopy Lenovo z szybkim dyskiem SSD, 8 GB pamięci operacyjnej, procesorem Intel Core i5 i systemem operacyjnym Windows.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Uczdn
Uczdn
4 lata temu

Nareszcie starostwo zauważyło problem nauczania zdalnego. Do tej pory to dzięki nauczycielom jakoś docirsla nauka do każdego ucznia. Dyrektor wydziału w starostwie jak do tej pory nie wiedziała na czym polega problem. Nauczyciele ze sobą nosili komputer y na lekcje, bo szkoły były niedoposazone. Pytanie po co taki dyrektor wydziału.

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Brawo! PiSowcy przekonują, że nauczyciele tylko strajkować umieją a nie uczyć. I co – tak długo nie przygotowali sprzętu dla tych, którzy przez ten miesiąc mieli problem z dostępem do nauki zdalnej. A podobno tacy prospołeczni…
Ten kraj opiera się na plecach tak poniżanych przez PiS nauczycielach i lekarzach.

NSZ
NSZ
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

i cyk . przy każdej okazji jedziem po pisie . Fakt informatyzacja powinna być szybciej robiona ale i na to przyjdzie czas zapewne .

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  NSZ

Oj przyjdzie czas żeby rozliczyć buchajstwo pisowskie. To znaczy życie w luksusie elit i mamienie plebsu dobrobytem za ich własne pieniądze. A ten czas to za rok czy dwa czy po tym jak Tadziowi z Torunia przekaz dacie na nowego Bentley’a.

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu
Reply to  NSZ

Nie przypadkiem, tylko to jest ich wina i ich sprawa. A czyja? Tuska? Pobudka!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x