Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ania Grzegorczyk. Bardzo skromna i bardzo utalentowana


Anna Grzegorczyk, uczennica klasy VIII d Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, w roku szkolnym 2019/2020 została finalistką I Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, finalistką Konkursu polonistycznego oraz laureatką Powiatowego konkursu poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Ania jest bardzo skromną osobą. Uwielbia czytać książki, pisze wiersze i opowiadania. W przyszłości pragnie zajmować się literaturą zawodowo.  Ma powód do dumy, ponieważ jako finalistka jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem z tego przedmiotu najwyższego wyniku.  Ponadto ma pierwszeństwo w  wyborze szkoły średniej, w której będzie kontynuowała naukę. Wiele przyjemności sprawia jej nauka języka polskiego, ale również  innych przedmiotów, np. języka angielskiego. Lubi spacerować, podziwiając piękno natury. Jest wspaniałą przyjaciółką, oddaną koleżanką oraz wzorową uczennicą.

Organizatorami I Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych o zasięgu ogólnopolskim są  Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz  Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

W roku bieżącym Olimpiada została zorganizowana jako dwustopniowe zawody wiedzy obejmujące etap szkolny – I stopnia i okręgowy – II stopnia. Zawody III stopnia  zostały odwołane  z powodu COVID-19, dlatego w  tym roku  nie przyznano  tytułu laureata.

Olimpiada jest skierowana do uczniów szkół podstawowych – szczególnie dwóch ostatnich klas: VII-VIII. Służy ugruntowaniu wysokiej rangi języka polskiego i literatury polskiej w życiu społecznym.

W zawodach  I stopnia uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z podanych tematów – tematy dotyczyły wskazanych przez organizatorów  lektur.

Zawody okręgowe – II stopnia składały się z części pisemnej i ustnej.  W części pierwszej uczestnicy mieli za zadanie napisać rozprawkę na jeden z podanych tematów oraz rozwiązać test z zagadnień językowych.

Przy ocenie pracy pisemnej sprawdzający zwracali  uwagę na rzeczowość, ścisły związek z tematem, logiczną budowę, problemowe ujmowanie wskazanych zagadnień, samodzielne rozpatrywanie zjawisk literackich, poprawność językową i formalną.

W części ustnej zawodów uczniowie losowali jeden utwór do interpretacji i dysponowali  określonym czasem, aby przygotować się do rozmowy na temat utworu. Komisja sprawdzała umiejętność zinterpretowania utworu literackiego, poziom i samodzielność przygotowania, znajomość reguł poetyki, kontekstów biograficznych.

Natomiast Konkurs polonistyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego jest organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty  z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem nauczania.Głównym celem konkursu jest rozwijanie szerokich   zainteresowań humanistycznych oraz wybitnych uzdolnień uczniów.

Konkurs obejmował treści z języka polskiego  określone w podstawie programowej oraz treści poszerzające podstawę programową. Odbywał się w formie trzystopniowych zawodów: eliminacje szkolne, rejonowe, wojewódzkie – w formie pisemnej.

Temat przewodni konkursu w bieżącym roku brzmiał: O miłości na tysiąc sposobów. Obowiązujący zakres merytoryczny Konkursu polonistycznego na poszczególnych etapach dotyczył  dzieł literackich, dzieł malarskich, muzyki i filmu, zgodnie z podanym  tematem przewodnim.

W etapie rejonowym Konkursu polonistycznego uczestniczyło 318 uczniów z Mazowsza, natomiast w etapie wojewódzkim 78.

Powiatowy konkurs poetycki „Twórcza wyobraźnia” jest w SP 7 organizowany przez nauczycielki języka polskiego. W tym roku szkolnym odbywał się po raz osiemnasty.  Ósmoklasistka zajęła w nim I miejsce.  Komisji przewodniczył pan Jarosław Trześniewski- Kwiecień.

Ani Grzegorczyk oraz jej nauczycielce języka polskiego  – pani Urszuli Szynace gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

Miejmy nadzieję, że  nazwisko młodziutkiej pisarki usłyszymy jeszcze wielokrotnie…

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stokrotka
Stokrotka
1 rok temu

Gratuluję! Rozwijaj się i spełniaj marzenia 🙂

Daniel
Daniel
1 rok temu

telewizja TRWAM podaje w tym momencie że na koniec 2020 będzie DWUCYFROWE BEZROBOCIE… dziecko masz młodą główkę a już ciut wypaczoną… cały świat runął właśnie i se to już niewrati !!! a więc skoro w USA statystyczny obywatel zmienia zawód 7-SIEDEM RAZY w swym prostym życiu to rusz główką swoją czy może lepiej czegoś w życiu praktycznego się nauczyć… za dwie paczki papierosów można w helion.pl kupić wartościową książkę robotyka, programowanie , etc Ojciec Tadeusz zdążył zbudować IMPERIUM MEDIALNE i jest w każdym katolickim domu od rana do późnej nocy z pomocą młodzieży którą sobie wykształcił był i wychował by rabotały z radością jako wartość dodana…

mimi
mimi
1 rok temu

muława – na Wyspiańskiego pod Urzędem Pracy już som kolejki… zwalniajom znaczy się bedom przyjmować… padajom własnie Lufthansa walczy o przeżycie a więc nawet gdybyśta chaczely to nikaj nie polecita… fryzjerki nie będzieta mnialy klientów bo prognozy som 3 miliony do zwolnienia w tym roku nie inżynierów czy lekarzy a kasjerek, ekspedientek, fryyzjerów i sprzątaczek w czem pomożet oferta w Lidl muława – robotów sprzatających w doskonałej cenie… i już LG !!! przymierza się do produkcji robotów opartych na sztucznej inteligencji… programista jestem już ćwierć wieku…

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  mimi

Dziwny Komentatorze, zmieniasz nicki i ich płeć jak rękawiczki, powtarzasz się bez ładu i składu pod rożnymi nazwami. Zdecyduj się na jakąś oryginalną nazwę dla siebie, nie kradnij nazw innym komentującym i nie zaśmiecaj forum. Daj ludziom odpocząć.

NSZ
NSZ
1 rok temu
Reply to  Gość

niestety albo stety jest wolność słowa , niech pisze i korzysta z uroków demokracji 😉 . Jak widać aspekt kwarantanny wywiera już skutki na psychikę co nie których .

Ale mnie to wkur...
Ale mnie to wkur...
1 rok temu

Jaka trzeba być wszą ubecką żeby dzieciakowi zazdrościć talentu i sukcesów.
Aniu nie zwracaj uwagi na komentarze tych mentalnie upośledzonych plujących jadem troglodytów.

Drogą redakcjo czy warto narażać młoda i bardzo wrażliwą osobę na czytanie jakże pochlebnych i motywujacych komentarzy?
Po pierwszym chamskim wpisie powinna być blokada

Co za naród

Rodzic
Rodzic
1 rok temu

Co za troglodyta pisze te posty. Naucz się człowieku pisać po polsku. Widać, że nie uważałeś na języku polskim, jak Ania. Brawo Aniu. Oby więcej takich osób, jak Ty. Dzieciak się uczy i nie ogląda się na innych, którzy liczą na 500+ i nic z siebie nie dają. No, ale cóż.

mimi
mimi
1 rok temu

oj dziecko ile ty razy w życiu bedziesz musiała do emerytury wyliczać co ty naprrawdę umiesz… Leonardo da Vinci jak pryncypał przegrałbył bitwę to tego wynalazcy i konstruktora musiał se szukać innego pryncypała znaczy się… gdzie indziej piszet ze żadnej machny za żywota nie zbudował był… choć wyliczenia rysunki są poprawne i już koledzy inżynierowie wykonali modele które rzeczywiście działaj… a ty dziecko muzykantem gdy górnicy kilometr pod ziemią ryją ryzykując codziennie zyciem swym ty chcesz lekko łatwo i przyjemnie z języka polskiego może kolejnego Nobla nagrodę zgarnąć… ta kasa t jest perpetuum mobile by laureat mógł sponsora na całym Swiecie wykłady na uniwersytetach jako zwrot kosztów podróży…

Mer
Mer
1 rok temu

Brawo Aniu!

stanisław
stanisław
1 rok temu

pismaku bzdety wyPISujesz… aby Naród bardziej ogłupić – nie komentuj tylko pokazuj prawdę co się dzieje w Polsce pisząc w taki sposób aby nie wyręczać Narodu z myślenia ale też nie pomagać w otumanianiu Narodu: same Nadrody Nobla z języka polskiego PRAWDZIWI PATRYJOCI pardon wyższa kasta jedyne prawdziwe polaczki suweren… a lekarze w kamasze właśnie lekarka w 5-piątym miesiącu ciąży z Mazowsza milicja z nakazem w środku nocy – 110 lekarzy z Mazowsza NIE STAWIŁO SIĘ do pracy z nakazu prezesa ! i 770 kar administracyjnych na prawie 5 milionów pln PIS ( Państwowy Inspektorat Sanitarny ) już w całej Polsce na wniosek milicji wystawili – KE Polsce i Węgrom próbuje zatrzymać dyktaturę – to jest POLEXIT właśnie jak dalej ograniczom prawa obywatelskie a redaktorki pismaki potulne potakiwać bo milicja po 500 pln dostali by to załatwić i za miesiąc polaczki do wyborów żywe lub ciut nieżywe jako do sklepu i do fryzjera od 19go Kwietnia to i na Wybory 2020 w Maju dnia dziesiątego PÓJDZIETA aż miło…

NSZ
NSZ
1 rok temu
Reply to  stanisław

K.O.D.E.i.N.A ))))))) ale wiochy dziewczynie pod artykułem zrobiliście .

Daniel
Daniel
1 rok temu

same Nadrody Nobla z języka polskiego PRAWDZIWI PATRYJOCI pardon wyższa kasta jedyne prawdziwe polaczki suweren… a lekarze w kamasze właśnie lekarka w 5-piątym miesiącu ciąży z Mazowsza milicja z nakazem w środku nocy – 110 lekarzy z Mazowsza NIE STAWIŁO SIĘ do pracy z nakazu prezesa ! i 770 kar administracyjnych na prawie 5 milionów pln PIS ( Państwowy Inspektorat Sanitarny ) już w całej Polsce na wniosek milicji wystawili – KE Polsce i Węgrom próbuje zatrzymać dyktaturę – to jest POLEXIT właśnie jak dalej ograniczom prawa obywatelskie a redaktorki pismaki potulne potakiwać bo milicja po 500 pln dostali by to załatwić i za miesiąc polaczki do wyborów żywe lub ciut nieżywe jako do sklepu i do fryzjera od 19go Kwietnia to i na Wybory 2020 w Maju dnia dziesiątego PÓJDZIETA aż miło…

stanisław
stanisław
1 rok temu

same Nadrody Nobla z języka polskiego PRAWDZIWI PATRYJOCI pardon wyższa kasta jedyne prawdziwe polaczki suweren… a lekarze w kamasze właśnie lekarka w 5-piątym miesiącu ciąży z Mazowsza milicja z nakazem w środku nocy – 110 lekarzy z Mazowsza NIE STAWIŁO SIĘ do pracy z nakazu prezesa ! i 770 kar administracyjnych na prawie 5 milionów pln PIS ( Państwowy Inspektorat Sanitarny ) już w całej Polsce na wniosek milicji wystawili – KE Polsce i Węgrom próbuje zatrzymać dyktaturę – to jest POLEXIT właśnie jak dalej ograniczom prawa obywatelskie a redaktorki pismaki potulne potakiwać bo milicja po 500 pln dostali by to załatwić i za miesiąc polaczki do wyborów żywe lub ciut nieżywe jako do sklepu i do fryzjera od 19go Kwietnia to i na Wybory 2020 w Maju dnia dziesiątego PÓJDZIETA aż miło…

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x