Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie mogą zajmować się podopiecznymi, szyją maseczki


fot. ilustracyjne


Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie, w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, podjął akcję szycia maseczek ochronnych.

Zgodnie z poleceniem Wojewody Mazowieckiego, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie została czasowo zawieszona na świadczenie usług dla uczestników.

Ze względu na zagrożenie, wiek oraz inne choroby somatyczne nasi uczestnicy pozostają w swoich domach, aby unikać skupisk ludzi.  Kadra ŚDS w tym czasie jednak nie próżnuje. W pierwszych dniach pracownicy Domu uzupełniali dokumentację, robili gruntowne porządki w pomieszczeniach, a także przed budynkiem, wykonywali drobne naprawy. Teraz, żeby nie siedzieć bezczynnie, z zakupionego przez Starostwo Powiatowe w Mławie materiału, szyją bawełniane maseczki – praktyczne i estetyczne, które można będzie prać w temperaturze do 60 st. C, a które również pozwolą dbać o zdrowie i bezpieczeństwo.

Podobnie jak w całej Polsce, ta inicjatywa jest odpowiedzią na realne potrzeby lokalnej społeczności oraz służb. Całą akcję koordynuje Starostwo Powiatowe w Mławie.

źródło: ŚDS w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x