Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

20 mln zł – pierwsze pieniądze na wsparcie przedsiębiorców


20 mln zł otrzyma Powiatowy Urząd Pracy na różne formy wsparcia dla mławskich przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa.

Na wniosek Starosty Mławskiego, który został zaopiniowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, ustalona została z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na finansowanie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie w 2020 roku zadań określonych w art. 15zzb – 15zze ustawy z dnia 02 marca 2019r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jest to kwota 20 mln. zł.

Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowywanie dla przedsiębiorców części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, udzielanie jednorazowych pożyczek na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

– Powyższe zadania będą realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w  Mławie do wyczerpania kwot. Starosta Mławski będzie wnioskował o kolejne środki w przypadku ich całkowitego wyczerpania – podaje starosta Jerzy Rakowski.  

źródło: starostwo mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mark
Mark
1 rok temu

Jak UM wspomaga małych przedsiębiorców? Pewnie pismo w sprawie opłat za lokale, przejdzie standardową drogę, kilku tygodni załatwiania tej istotnej dla nich sprawy. Gratulacje. Jak tam Nasi Radni? Dobrze się czują? Są zadowoleni zadziałam Burmistrza w czasie pandemii? Pobrali diety?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x