Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Groby Pańskie w mławskich parafiach


W tym roku Święta Wielkanocne mają nieco inne oblicze. Sprawowana podczas Triduum Paschalnego w kościołach liturgia odbywa się z bardzo mocno ograniczoną ilością osób, które mogą w niej bezpośrednio uczestniczyć. Również inaczej wyglądają tradycyjnie przygotowywane w Wielki Piątek w kościołach Groby Pańskie.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W tym roku są zgodnie z zaleceniami bardzo symboliczne i skromne. Niektóre jednak w swojej symbolice nawiązują do panującej obecnie epidemii koronawirusa. Nie ma przy nich – jak to bywało podczas wcześniejszych świąt – trzymania warty, którą pełnili zwykle strażacy czy harcerze, zawsze jednak kilka osób trwało przy grobie na modlitwie. A tak wyglądały tegoroczne dekoracje w mławskich parafiach.

red.

Parafia pw. Św. Stanisława BM

Parafia MB Królowej Polski

Parafia pw. Św. Rodziny

Parafia pw. Św. Jana Kantego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x