Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wielka Sobota. Nie święcimy pokarmów, nie ma grupowej adoracji


Sobotnia Wigilia Paschalna stanowi najważniejszą część Triduum Paschalnego i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym, rozpoczynającym Niedzielę Zmartwychwstania. W tym dniu zazwyczaj święciliśmy pokarmy i odwiedzaliśmy kościołach symboliczny Grób Pański. W tym roku epidemia sprawiła, że nie ma ani święcenia pokarmów, ani grupowej adoracji.  

Sprzedam Piec


Święcenie pokarmów zastąpi wiernym specjalna modlitwa przy stole, podczas wielkanocnego śniadania.

Utrzymane rygory sanitarne sprawiły, że wszystkie msze święte i nabożeństwa w ciągu Triduum Paschalnego odprawiane są przy obecności maksymalnie 5 osób.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x