Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wielka Sobota. Nie święcimy pokarmów, nie ma grupowej adoracji


Sobotnia Wigilia Paschalna stanowi najważniejszą część Triduum Paschalnego i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym, rozpoczynającym Niedzielę Zmartwychwstania. W tym dniu zazwyczaj święciliśmy pokarmy i odwiedzaliśmy kościołach symboliczny Grób Pański. W tym roku epidemia sprawiła, że nie ma ani święcenia pokarmów, ani grupowej adoracji.  

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Święcenie pokarmów zastąpi wiernym specjalna modlitwa przy stole, podczas wielkanocnego śniadania.

Utrzymane rygory sanitarne sprawiły, że wszystkie msze święte i nabożeństwa w ciągu Triduum Paschalnego odprawiane są przy obecności maksymalnie 5 osób.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x