Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U sąsiadów. Dostał 45 tys. kary za złamanie kwarantanny


11 mieszkańców powiatu przasnyskiego zapłaci w sumie 130 tysięcy złotych za złamanie przepisów w czasie pandemii koronawirusa – informuje portal infoprzasnysz.com. Rekordzista będzie musiał zapłać aż 45 tys. 


Jak udało się nam ustalić, aż 11 mieszkańców powiatu przasnyskiego na podstawie decyzji wydanej 8 kwietnia 2020 roku przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Przasnyszu zostało ukaranych mandatami.

Powodem kar było niezastosowanie się do przepisów, które obowiązują w czasie walki z koronawirusem. Kary te wynoszą po od 5 do 25 tysięcy złotych. Cztery z nich dotyczą przypadków osób nieletnich, które przebywały poza domem bez rodziców, osoby dorosłej, czy też opiekuna prawnego.

Kolejne to gromadzenie się w miejscach publicznych oraz złamanie zakazu przemieszczania się. Największe kary dotyczą opuszczenia miejsca zamieszkania w czasie trwania kwarantanny.

W sumie mieszkańcy powiatu przasnyskiego mają do zapłacenia 130 tysięcy złotych. – Największe dwie kary pieniężne w kwocie 20 i 25 tys. będzie musiał zapłacić 35-letni mieszkaniec Chorzel, który dwukrotnie złamał obowiązujące go przepisy w okresie kwarantanny domowej – poinformowała nas przasnyska policja.

źródło: www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jgk
Jgk
2 lata temu

Bardzo dobrze zapłacą pustaki to się nauczą wreszcie

elta
elta
2 lata temu

Skoro nie zrozumieli, co to jest kwarantanna, to jak dostaną po kieszeni, będą jej przestrzegać.
Tak powinno się postępować z pustakami. Brawo przasnyska policja.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  elta

Te wysokie kary to nie policja nakłada, tylko służby sanitarne i tu nie ma zmiłuj. Od tych kar nie ma odwołania: albo płacisz, albo komornika zapuka do drzwi. Państwo do chwili obecnej już w ten sposób zarobiło do budżetu ponad 1 mln zł.
Właśnie w ten sposób zapełnia się pustą kasę naszego państwa żeby miało dla rydzyka czy na tvp.

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jak zwał tak zwał, ilość ludzi którą mógł zarazić jest nie policzona w zł!!! Kamieniołomy powinny wrócić!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x