Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowa kwarantanna przedłużona do 19 kwietnia. Nowy obowiązek  zasłaniania nosa i ust. Szkoły nadal nieczynne, nowe terminy matur i egzaminów


Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował premierowi zmiany w tzw. tarczy antykryzysowej. Pierwsza z nich, to zwolnienie wszystkich przedsiębiorców z obowiązku opłacania składek ZUS przez 3 miesiące. Druga zmiana dotyczy nowych, powstałych przed 1 marca br. firm, które też zostaną objęte tarczą antykryzysową.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Z kolei premier Morawiecki wraz z ministrami zdrowia i edukacji również na konferencji prasowej zapowiedział przedłużenie wszystkich dziś obowiązujących obostrzeń do 19 kwietnia. Szkoły i przedszkola mają być nieczynne do 26 kwietnia. Przesunięte najpewniej na czerwiec będą również egzaminy ośmioklasistów i matury. Od przyszłego czwartku (17 kwietnia) pojawi się też obowiązek zasłaniania nosa i ust. Nie zwiększy się dopuszczalna liczba osób uczestniczących w zgromadzeniach religijnych (pozostaje 5).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
1 rok temu

U mnie w mieszkaniu zameldowane są 3 osoby a do skrzynki wrzucili 1 maskę

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ktoś

a ile osób zgłoszonych jest do śmieci? – pewnie jedna – pięknie. Reszta mławian składa się i płaci za wasze śmieci.

kot
kot
1 rok temu

No i będą maseczki, a tak mnie tu niektórzy minusowali……Przykre, jak ktoś chce dobrze…..

marabu
marabu
1 rok temu
Reply to  kot

Prawda 🙂 kot dobrze radził od samego początku! Z każdym dniem dociera do mnie bardziej w jak czarnej d**pie się znaleźliśmy.

mysz
mysz
1 rok temu
Reply to  kot

Jak to jest jeszcze wczoraj rząd mówił, że maseczki nie są konieczne, a teraz mówi, że są. Teraz nasuwa się pytanie : Kiedy kłamali!!!

srs
srs
1 rok temu
Reply to  mysz

nie kłamał wogóle .tak jak wcześniej snułem czarne wizję teraz widzę że jest jakiś sens. Maseczek nie kazali bo nie było na rynku. Teraz tych profesjonalnych będzie coraz więcej. I niech te noszą specjaliści. Lekarze itp. Cała reszta chust i maseczek ograniczy ilość zarazków nie będzie tego wydalanych np. na 3m tylko na 1 m. To już coś. Plus nawyki ludzi w kolejkach. Mycie rąk itp…Na koniec będą wykonywane duże ilości testów i wtedy się okaże że niektórzy już mają antyciała na Covid nawet tutaj w Mławie nie wiedząc skąd i jak. W tym całym bałaganie jest jakaś logika mimo wszystko taki wielki eksperyment. Trzeba też patrzeć co dzieje się np. w Szwecji tam też mają ciekawe podejście . No i wielka nie wiadoma ZSRR . Trzymajcie się ciepło.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  srs

„nie kłamał wogóle … Maseczek nie kazali bo nie było na rynku.” – czy ty człowieku słyszysz sam siebie?
Z maseczkami jest nadal problem. Z pozostałym sprzętem również.
Dlaczego Niemcy potrafią robić 60 tys. testów dziennie, a u nas robiąc koło 7 tys. testów uważają to za wielkie osiągnięcie?
Niemcy zrobili więcej testów przez 2 dni niż u nas od początku epidemii i rząd się chwali, że jesteśmy lepsi od Niemców – pytam się: w czym lepsi?
W czym jesteśmy lepsi od Czechów? – tam już nastąpiła spowolnienie, u nas krzywa cały czas pnie się niemiłosiernie w górę.
Nawet z tego cytatu jasno wynika, że kłamali. Kłamali, kłamią i będą kłamać, bo tacy już są.

podatnik
podatnik
1 rok temu

Polecam filmik włoscy lekarze testują maseczki: https://www.facebook.com/1100m3/videos/211592920145546/

Ech...
Ech...
1 rok temu

Nie obowiązek noszenia maseczek tylko obowiązek zakrywanie dróg oddechowych (nasa,usta) więc zamiast maseczki może być np. szal, chusta.

Miś
Miś
1 rok temu
Reply to  Ech...

Taa… tylko szal albo chusta niewiele da, bo musi być szczelnie przysłonięte, a po każdym wyjściu dochodzi dobre odkażenie tkaniny. Trzeba pamiętać, żeby w maseczki domowej roboty włożyć odpowiedni filtr, gdyż flizelina czy bawełna sama w sobie też przepuści aerozole.

Ech...
Ech...
1 rok temu
Reply to  Miś

I tu właśnie zaczynają się schody….zdobycie porządnej maseczki a nie prowizorki maseczki..

makkwacz
makkwacz
1 rok temu
Reply to  Ech...

to wina tuska

Miś
Miś
1 rok temu
Reply to  Ech...

Dokładanie, czekam na zamówioną przesyłkę z Chin, a tymczasem kombinuję z czego zrobić te filtry 🙂 https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/koronawirus-w-polsce-jak-zrobic-filtr-do-maseczki-w-domu-aa-9uMh-AbTH-APc7.html

Ech...
Ech...
1 rok temu
Reply to  Miś

Dzięki 🙂

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x