Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojskowy namiot stanął przed mławskim szpitalem. W jakim celu?


Mławski szpital przygotował się na ewentualność wzrostowej fali zachorowań. Rozbity wczoraj niedaleko wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wojskowy namiot, ma być swoistym przedsionkiem i poczekalnią w przypadku większej ilości osób zgłaszających się do szpitala. Ustawili go w niespełna godzinę żołnierze WOT z Ciechanowa.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Mławski szpital już wcześniej wydzielił dwie ścieżki segregacji pacjentów. To wniosek wyciągnięty z dwukrotnego zetknięcia się z pacjentami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, po którym personel SOR objęty został kwarantanną.

Dzisiaj pacjent przychodząc na SOR musi dzwonkiem powiadomić personel, który do niego wychodzi. W zależności od wyniku przeprowadzonego wywiadu pacjent trafia albo na „zwykłą” ścieżkę SOR, albo do wydzielonego w odrębnych pomieszczeniach punktu konsultacyjnego. Taki „równoległy” SOR szpital utworzył w pomieszczeniach czasowo wygaszonego hospicjum.

– Pacjenci mają teraz zapewnione miejsce, w którym mogą poczekać, np. w przypadku gdy padać będzie deszcz. To rozwiązanie ma zabezpieczyć bezpieczną część szpitala, gdyż w zależności od wyniku wywiadu z pacjentem trafi on na właściwą ścieżkę. Nie możemy dopuścić pacjenta z podejrzeniem na SOR – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak.

Podobne rozwiązania pojawiły się, bądź w najbliższym czasie pojawią się we wszystkich szpitalach publicznych.  Taki obowiązek wydzielenia stref na izbach przyjęć i w szpitalnych oddziałach ratunkowych dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a także wymóg regularnego badania temperatury ciała pracowników szpitali wprowadził 6 kwietnia Wojewoda Mazowiecki.

Wyznaczenie min. dwóch stref: dla pacjentów bezobjawowych oraz dla pacjentów prezentujących objawy (np. w postaci namiotów) zmniejszy prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi / izbami przyjęć – czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mwa
mwa
1 rok temu

harcerze rozstawili namiot , super informacje

Zazula
Zazula
1 rok temu

Ludzie przestańcie zionąć jadem. Czy my w Mławie nie możemy wzajemnie się szanować. Ciągle komuś wytyka się lenistwo,brak kompetencji, że bierze pieniądze za nic, ze niedouczony, że niepotrzebny. Już tego czytać nie można.

Olek
Olek
1 rok temu

Na trupy ten namiot ma byc

urzędnik
urzędnik
1 rok temu

Jeśli o czym nie ma się pojęcia – nie powinno się mówić.
90% urzędników mławskich bardzo by chciała „średniej” krajowej – rozumiem że uwaga dotyczy też nauczycieli, lekarzy rodzinnych itp.

Pieniądze!
Pieniądze!
1 rok temu

A ja się tak zapytam kontrolnie, czy nasi miejscy wielcy radni zrzekli się już diet na rzecz walki z koroną? Przecież kompletnie nic nie robią a pieniądze biorą. I trzeba zaznaczyć że nie jest to ich źródło utrzymania a jedynie dodatek, więc sytuacji materialnej nie zagraża. Podobnie urzędnicy ze starostwa i urzędu, czy zrównano im pensje do średnich krajowych?

Popek
Popek
1 rok temu
Reply to  Pieniądze!

Szanowny Panie dywaguje na temat ale tak jak w Mławie nie ma nigdzie i jesteśmy zabezpieczeni na maxa jeśli chodzi o ciągłość władzy . Zdublowany burmistrz. A rada zapewne ukryta w jakimś schronie typu NORAD. Wyjdą jak będzie trzeba. Teraz nie ma takiej potrzeby.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Pieniądze!

Jak na razie to nawet rząd ogłasza o dodatkowych świadceniach zdrowotnych dla członków rządu – a zwykli ludzie niech zdychają od koronawirusa albo potem na bezrobociu – bo tarcza antykryzysowa też jest antypracownicza, rękami zwykłych ludzi ratować majątki tych, którzy i tak mają więcej niż zwykli obywatele. I to ma być sprawiedliwość. Takiego kapitalizmu chcieliśmy?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x