Wojskowy namiot stanął przed mławskim szpitalem. W jakim celu?
— 08/04/2020
Mławski szpital przygotował się na ewentualność wzrostowej fali zachorowań. Rozbity wczoraj niedaleko wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wojskowy namiot, ma być swoistym przedsionkiem i poczekalnią w przypadku większej ilości osób zgłaszających się do szpitala. Ustawili go w niespełna godzinę żołnierze WOT z Ciechanowa.
Mławski szpital już wcześniej wydzielił dwie ścieżki segregacji pacjentów. To wniosek wyciągnięty z dwukrotnego zetknięcia się z pacjentami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, po którym personel SOR objęty został kwarantanną.
Dzisiaj pacjent przychodząc na SOR musi dzwonkiem powiadomić personel, który do niego wychodzi. W zależności od wyniku przeprowadzonego wywiadu pacjent trafia albo na „zwykłą” ścieżkę SOR, albo do wydzielonego w odrębnych pomieszczeniach punktu konsultacyjnego. Taki „równoległy” SOR szpital utworzył w pomieszczeniach czasowo wygaszonego hospicjum.
– Pacjenci mają teraz zapewnione miejsce, w którym mogą poczekać, np. w przypadku gdy padać będzie deszcz. To rozwiązanie ma zabezpieczyć bezpieczną część szpitala, gdyż w zależności od wyniku wywiadu z pacjentem trafi on na właściwą ścieżkę. Nie możemy dopuścić pacjenta z podejrzeniem na SOR – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ w Mławie Waldemar Rybak.
Podobne rozwiązania pojawiły się, bądź w najbliższym czasie pojawią się we wszystkich szpitalach publicznych. Taki obowiązek wydzielenia stref na izbach przyjęć i w szpitalnych oddziałach ratunkowych dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a także wymóg regularnego badania temperatury ciała pracowników szpitali wprowadził 6 kwietnia Wojewoda Mazowiecki.
Wyznaczenie min. dwóch stref: dla pacjentów bezobjawowych oraz dla pacjentów prezentujących objawy (np. w postaci namiotów) zmniejszy prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia w momencie pierwszego kontaktu pacjenta ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi / izbami przyjęć – czytamy w komunikacie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
JK
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
harcerze rozstawili namiot , super informacje
Ludzie przestańcie zionąć jadem. Czy my w Mławie nie możemy wzajemnie się szanować. Ciągle komuś wytyka się lenistwo,brak kompetencji, że bierze pieniądze za nic, ze niedouczony, że niepotrzebny. Już tego czytać nie można.
Na trupy ten namiot ma byc
Jeśli o czym nie ma się pojęcia – nie powinno się mówić.
90% urzędników mławskich bardzo by chciała „średniej” krajowej – rozumiem że uwaga dotyczy też nauczycieli, lekarzy rodzinnych itp.
A ja się tak zapytam kontrolnie, czy nasi miejscy wielcy radni zrzekli się już diet na rzecz walki z koroną? Przecież kompletnie nic nie robią a pieniądze biorą. I trzeba zaznaczyć że nie jest to ich źródło utrzymania a jedynie dodatek, więc sytuacji materialnej nie zagraża. Podobnie urzędnicy ze starostwa i urzędu, czy zrównano im pensje do średnich krajowych?
Szanowny Panie dywaguje na temat ale tak jak w Mławie nie ma nigdzie i jesteśmy zabezpieczeni na maxa jeśli chodzi o ciągłość władzy . Zdublowany burmistrz. A rada zapewne ukryta w jakimś schronie typu NORAD. Wyjdą jak będzie trzeba. Teraz nie ma takiej potrzeby.
Jak na razie to nawet rząd ogłasza o dodatkowych świadceniach zdrowotnych dla członków rządu – a zwykli ludzie niech zdychają od koronawirusa albo potem na bezrobociu – bo tarcza antykryzysowa też jest antypracownicza, rękami zwykłych ludzi ratować majątki tych, którzy i tak mają więcej niż zwykli obywatele. I to ma być sprawiedliwość. Takiego kapitalizmu chcieliśmy?