Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawa zakażonej pielęgniarki. Jest oświadczenie szpitala w Przasnyszu


Pielęgniarka z koronawirusem przyjechała do Przasnysza 27 marca autobusem z Warszawy. COVID-19 stwierdzono u niej pozytywnym wynikiem testu 4 kwietnia. W związku z faktem, iż była pracownicą służby zdrowia, zaniepokojeniem mieszkańców Przasnysza i korzystających z usług placówki oraz licznymi spekulacjami dyrektor szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu wystosował komunikat.


Szanowni Państwo, chciałbym poinformować, iż w dniu dzisiejszym tj. 05-04-2020 r. otrzymałem informację o pozytywnym wyniku testu na COVID -19. Wynik ten dotyczy osoby, która pełniła dyżur w dniach 11-12 marca 2020 r. w SP ZZOZ w Przasnyszu. Od dnia 13 marca 2020 r. pracownik przebywał na urlopie, a następnie na zwolnieniu lekarskim i nie pełnił dyżuru, ani innej pracy w Naszej placówce.

Działając w porozumieniu z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Przasnyszu ustaliliśmy listę osób będących w grupie osób z tzw. kontaktu z osobą zakażoną – przyjmując zgodnie z procedurami czternastodniowy okres jako czas potencjalnego zagrożenia zakażeniem.  Aby rozwiać wszelkie obawy i spekulacje w dniu dzisiejszym zdecydowałem o pobraniu prób do badań laboratoryjnych.

Proszę zwrócić uwagę, iż czas inkubacji wirusa wynosi 5 do 7 dni od czasu kontaktu, w przypadkach wyjątkowych do 14 dni. Objawy u osoby zakażonej pojawiły się w 14 dniu od świadczenia pracy w przasnyskim szpitalu. Aby rozwiać wszelkie obawy i spekulacje w dniu dzisiejszym zdecydowałem o pobraniu prób do badań laboratoryjnych od osób będących na dyżurze w dniu 11 i 12 marca.

W dniu dzisiejszym telefonicznie rozmawiałem z osobą, która jest świadoma zagrożenia z racji wykonywania swojego zawodu i zachowała wszelkie środki ostrożności. Od początku była w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu – dołożyła wszelkich starań, by nie narażać innych na zakażenie.

Ponownie proszę o zachowanie wstrzemięźliwości w hejtowaniu osób chorych – gdyż jak wiemy w podobnej sytuacji niezależnej od nas możemy być wszyscy.

Apeluję jeszcze raz o pozostanie w domach  i proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych w środkach masowego przekazu, niech nie zwiedzie nas piękne słońce za oknem.

Życzę Wszystkim Państwu zdrowia i jeszcze raz zapewniam, iż wszyscy razem pracujemy dla Naszego Wspólnego Dobra – o dalszych czynnościach jakie będą podejmowane – będziemy Państwa na bieżąco informować wspólnie z Inspekcją Sanitarną.

Grzegorz Magnuszewski

Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

To przykre, że ludzie bojąc się o własne i swoich bliskich zdrowie stają się tak podli i wredni, że chętnie by swoim hejtem zaszczuli osobę zarażoną jak zaszczuli już lekarza w Kielc.
Życzę tej Pani wygranej walki z COVID -19 i z hejtem również.

Ludzie to tak czy siak może spotkać nas wszystkich, bądźmy ostrożni, ale nie wredni.
W Nowym Jorku jest już 30 zarażonych na 1000 mieszkańców. U nas i tak wygląda sytuacja lepiej i miejmy nadzieję, że aż tak źle nie będzie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x