Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żłobek zamknięty, rodzice zobowiązani do zapłaty


Od połowy marca zamknięte są aż do odwołania m.in. wszystkie placówki edukacyjne i opiekuńczo – wychowawcze, w tym żłobki. W tym czasie dzieci pozostają w domach pod opieką rodziców czy opiekunów.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jednakże posyłając dziecko do żłobka, rodzice podpisują umowę, zobowiązującą do wnoszenia comiesięcznej opłaty. Dotychczasowe regulacje nie przewidziały takiej nadzwyczajnej sytuacji i zamknięcia placówek z przyczyn zewnętrznych.

Jak podaje urząd miasta, na najbliższej sesji rady, burmistrz  wniesie projekt uchwały pozwalający na zwolnienie rodziców z opłaty za żłobek. Choć placówka ta od kilku tygodni nie funkcjonuje, jednakże na mocy podpisanych umów rodzice wciąż są zobowiązani wnosić comiesięczną opłatę.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Proponuje aby Burmistrz podniósł czynsz za lokal, jak rodzice płacą. W ogóle w całym mieście podatki od nieruchomości w górę, bo biznes się dobrze kręci!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Czy Szanowni Radni, przekazali już wzorem radnych z innych miast swoje diety na rzecz szpitala? Dieta nie jest pensją.

TO =JA
TO =JA
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo===dobre pytanie?? zadałeś Radnym miejskim, tylko uważaj abyś się nie zdziwił jak przekażą diety inni mogą, ale mławscy radni tego nie słyszą. Zresztą dostałeś maseczki z instrukcją od BURMISTRZA, to powinieneś być zadowolony, pewnie za te diety płacili za ta ,maseczki.???? Jednak nie na próżno został powołany wydział propagandy z Panią GRZYWACZ na czele, zakłamujący informację kto przekazał te maseczki dla mieszkańców, bo z Informacji wychodzi że to jednak BURMISTRZ KOWALEWSKI !!!! ZROBIŁ MŁAWIANOM TAKI PREZENT. KOSZTEM jednej z mławskich firm., w zamian za rezygnację z diet RADNI roznosili maseczki rzucają na posesję gdzie popadnie. I tyle o zasługach RADNYCH I BURMISTRZA==akcja robiona w ramach PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO, z umiejętnym ukryciem DARCZYŃCY !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  TO =JA

Powiedz wprost: maseczki ufundował dla mławian WIPASZ,
Bunio nie miał z tym nic wspólnego.

Ksenna
Ksenna
1 rok temu

Burmistrz nic nie musi, w prawie cywilnym jasno i wyrażenie jest zapisane,
Za nie wykonaną usługę nie uiszczamy opłaty, a taką umowę cywilno prawną podpisują rodzice na początku kariery dziecka. Usługa jaką jest opieka nad dzieckiem nie zostaje wykonana, w takim przypadku można śmiało bez decyzji burmistrza nie płacić.

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Ksenna

Tak, tylko np w żłobku do którego chodzi moje dziecko zmniejszono jedynie czesne o połowę tłumacząc że dzieci codziennie otrzymują materiały edukacyjne, jest kontakt z wychowawcami itp.

Ksenna
Ksenna
1 rok temu
Reply to  Xyz

No cóż każdy chce żyć, pamiętajmy że jak dziś nie zapłacimy części czesnego to może nasze dzieci nie będą miały gdzie wrócić.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Chore…

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x