Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złagodnieją przepisy. W Niedzielę Wielkanocną pójdziemy do kościoła?


Wprowadzone ostatnio nowe, zaostrzone przepisy sanitarne mają obowiązywać do 11 kwietnia. Oznacza to, że jeżeli sytuacja na to pozwoli, to od Niedzieli Wielkanocnej, która przypada na 12 kwietnia,  będziemy  mogli gromadzić się w kościołach w liczbie do 50 osób.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze ze świąt w Kościele Katolickim. I chociaż w tym roku warunki mamy szczególne, wiele osób będzie chciało uczestniczyć w liturgii osobiście. Taką szansę stworzą zapisy rozporządzenia luzujące nieco obowiązujące obecnie rygory.

„Ograniczenia (…) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania” – czytamy w  rozporządzeniu.

Według obecnych norm, w kościele może przebywać jednorazowo do pięciu osób, a wierni zachęcani są do pozostania w domu i  uczestnictwa w modlitwie przed telewizorem lub online.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andzia
Andzia
1 rok temu

Chory, głupi pomysł!!! Czyli po świętach będziemy mieli wysyp zachorowań, bo Polacy pójdą do kościoła, spotkają się w większym rodzinnym gronie w domach. Bo przecież święta najważniejsze. Brak słów!

Suzi
Suzi
1 rok temu
Reply to  Andzia

To nie tak.
Wprowadzili ten przepis do świąt, żeby ludzi za bardzo nie przerażać, nie przygnębiać. Wiadomo, że wszystko zostanie przedłużone. Po co się w tej chwili czepiać takich spraw.

Magnus
Magnus
1 rok temu
Reply to  Andzia

Ale przecież w święta wirus ma wolne!

Anonim
Anonim
1 rok temu

Nie ma szans na poprawę sytuacji do 11 kwietnia, żadnych szans. Do 11 kwietnia będziemy mieli minimum 5000 osób zarażonych…
Zostań w domu.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x