Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wtłoczyli do systemu ponad 73 litry żołnierskiej krwi


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zjednoczyli się by stanąć do walki z trudną sytuacją epidemiczną w kraju, która spowodowała pustki w bankach krwi. Łącznie oddali ponad 73 litry krwi.


Już prawie od dwóch tygodni krwiodawcy z całej polski odwiedzają punkty poboru krwi by uzupełnić braki jakie spowodował wirus SARS Co-V. Do akcji dołączyli też żołnierze, między innymi mazowieccy terytorialsi.

Wczoraj przed bramą jednostki wojskowej w Ciechanowie odbyła się kolejna zorganizowana akcja poboru krwi. Do donacji przystąpiło 43 żołnierzy co pozwoliło wtłoczyć do systemu ponad 19 litrów krwi.

Podobne inicjatywy miały również miejsce w 54 batalionie w Zegrzu Południowym, gdzie krew oddało 42 żołnierzy oraz w Siedlcach. Tam, terytorialsi w 7 osobowych grupach, codziennie oddają krew w Regionalnej Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Względy bezpieczeństwa oraz duże zainteresowanie krwiodawców akcją, wymusiły potrzebę przyjęcia takiego właśnie systemu oddawania krwi. Siedleccy terytorialsi, systematycznie będą oddawać krew aż do połowy kwietnia.

Podsumowując wszystkie zorganizowane akcje krwiodawstwa oraz indywidualne inicjatywy naszych żołnierzy, udało nam się uzupełnić system krwiodawstwa o ponad 73 litry krwi, którą do tej pory oddało 163 żołnierzy 5 Brygady OT.

źródło i fot.: 5. MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x