Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od dziś tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych


W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. – poinformowało dziś Ministerstwo Środowiska.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

źródło: Lasy Państwowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rrrrr
Rrrrr
1 rok temu

Powiem tak gdzie musi być zakaz to musi , ale do lasu, w pisdu z taka władzą , ja mam działkę przed domem , ale ludzie w blokach się skończą, myślę społeczeństwo po wszystkim wystawi im rachunek, na lokalnych szczeblach tak samo …

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Rrrrr

Najgorzej jest jak ktoś ma małe dziecko czy dzieci i mieszka w bloku.
Nie można iść do miasta, bo dziecko zaraz czegoś dotknie, będzie chciało do piaskownicy czy na bujaczki, a dziecko jak to dziecko zaraz i do buzi weźmie a to paluszek, a to oczko potrze.
Weź człowieku wytłumacz 2-latkowi czy 3-latkowi, ze nie wolno niczego dotykać i upilnuj każdego dziecka jak masz ich dwoje czy nie daj boże więcej.
Jedynym wyjściem było jechać z maluchami do lasu, żeby się „wyżyły”, a teraz toż to zgłupieć idzie.

STR
STR
1 rok temu

Do reszty ich pogrzało. Ob%@ali sie bo w przyszlym tygodniu ma byc ponad 15 stopni.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  STR

To się nazywa właśnie przewidywanie i analityczne myślenie. Nie zabardzo wiem do czego pijesz …i kim są „Oni” . Zakaz popieram. Były takie zakazy też jak była susza i dało radę jakoś żyć. Lubię naturę ale jakoś wytrzymam.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Jak do tej pory to tylko same zakazy i nakazy, czyli prowadzenie społeczeństwa na bardzo krótkiej smyczy.
Gdzie jest pomoc Państwa dla mieszkańców? Gdzie dla mieszkańców wolny dostęp w aptekach do profesjonalnych maseczek i rękawiczek jednorazowych?
Na tych zakazach i zastraszaniu to niedługo umrzemy z powodu depresji, a nie na koronawirusa.

Srs
Srs
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

I bardzo dobrze.wg.mnie i tak za mało jest zakazów. Powinno być jak WuHan 1 osoba na 3dni po zakupy i tak pewnie będzie. A nie po wszystkich marketach jeździć i promocji szukać. ALBO remonty życia robić. Powinno być na ostro i nagle z grubej rury . Albo jak wyjdzie nagle ognisko Cov2 gdzieś w fabryce to wtedy będzie reakcja. Sytuacja jest naprawę nietypowa i nie wiadomo jak społeczeństwo się zachowa jak widać jak jest zakaz to zaraz szukają jak go obejść. Nigdy nie lubiłem tłoku w marketach a wręcz przed świętami dostawałem ataku paniki od tego wszystkiego. Wszystkiego było nadmiarowo za dużo i nachalnie.

Suzi
Suzi
1 rok temu
Reply to  Srs

No ale przy tej rosnącej wciąż fali zakażonych i umierających, nadal się twierdzi i upiera, że wybory mogą być. Nawet wybory korespondencyjne, to jest poroniony pomysł. To tak czy siak, to narażanie życia ludzkiego.
Ponadto wraz z kartą do głosowania mam w jednej kopercie odesłać swoje dane wrażliwe dane osobowe? – co to RODO nie obowiązuje? Moje poglądy są moją prywatną sprawą. Do czego te dane osobowe? Do późniejszego prześladowania mnie?
Brak w tych wszystkich działaniach jakiejkolwiek konsekwencji.
Wracając do sprawy:
Dlaczego nie ma zakazu wchodzenia do lasu również dla myśliwych?
Czy to dlatego, żeby mogli sobie postrzelać do woli i tłuc zwierzynę bez żadnych ograniczeń?
Też chyba coś tu nie tak, nie sądzisz?

anonimowo
anonimowo
1 rok temu
Reply to  Suzi

hahaha suzi umrze jak zagłosuje korespondencyjnie hahaha to się nazywa być „inteligentnym inaczej” Tylko Niemcy mogą głosować korespondencyjnie. Suzi już nie. Co do myśliwych to oni tam nie chodzą na imprezy jak co niektórzy debile tylko maja obowiązek odstrzałów sanitarnych ze względu na zwalczanie ASF – ale Suzi tego nie zrozumie.

Suzi
Suzi
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Ale ty g.upi jesteś. Nawet krótkiego komentarza przeczytać nie umiesz ze zrozumieniem, nie mówiąc o logicznym myśleniu.
Może jednak potrafisz się postawić w roli listonosza chociaż?
Ponadto chodziło mi o to, również, że te wybory i tak sfałszują tak jak będą chcieli i na końcu okaże się, że wszyscy jednogłośnie wybrali długopisa.
Tych co śmieli głosować na kogoś innego uznają za wrogów, wszak będą mieli wszystkie dane osobowe i będą mogli sobie sporządzić na tej podstawie listę wrogów.
Co do myśliwych – nie tłumacz ich, wiem jak wyglądają odstrzały sanitarne – pewnie sam jesteś myśliwym.
Ps. „Poznać g.łupiego po śmiechu jego.”

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  anonimowo

No i od razu widac, że pisal to wyborca PIS, ktory nie umie samodzielnie czytac i myslec. Jak mi zal takich durnych ludzi jak ty „anonimowo”. Ten twoj smiech i ten twoj komentarz – jedno drugiego warte. Jestes naprawde zalosny i widac, ze 500+ albo 13-emeretura odebraly ci resztki rozumu.

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A Pis na to: jakie rękawiczki? jakie maseczki? Proszę się przejmować wyborami i panem Dudą, bo to teraz najważniejsze! Proszę nie drążyć w stan państwa, tylko zajmować się przedłużaniem władzy PiSowi!
Tak zdegenerowanej władzy to już dawno w Polsce nie było.

jaa
jaa
1 rok temu

I myśliwi spotykają się grupowo i będą dalej nam to siać, patrz w jaki sposób zaraził się z rządu ktoś

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x