Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga: Wyjątki w „godzinach dla seniora”, zmiany obostrzeń dla hoteli – korekty w rozporządzeniu


fot. Pixabay

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Robimy wyjątki dla aptek i stacji benzynowych w przypadku „godzin dla seniora”, a także rozszerzamy listę osób, które mogą pozostać w zamykanych hotelach – to najważniejsze zmiany w opublikowanym 31 marca rozporządzeniu w sprawie ograniczeń w związku z epidemią. Jakie są najważniejsze zmiany?

W rozporządzeniu wprowadzającym nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa uszczegółowiliśmy kilka kwestii – m.in.:

1. Jeśli mieszkałeś w hotelu przed wejściem w życie rozporządzenia z dnia 31 marca, możesz dokończyć swój pobyt zgodnie z planem.

Hotele i inne miejsca noclegowe zostają zamknięte. Mogą pozostać otwarte tylko i wyłącznie dla:

– osób w kwarantannie lub izolacji,

– personelu medycznego,

– osób w delegacji i dla tych, którzy korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych (dotyczy to np. pracowników budowlanych),

– osób, które były zakwaterowane w obiekcie noclegowym przed 31 marca.

Jeśli więc przed wejściem nowych przepisów nocowałeś w hotelu, możesz dokończyć swój pobyt zgodnie z planem.

2. Miejsca pracy – ułatwienia dla linii produkcyjnych

Pracodawcy mają obowiązek zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy poszczególnych osób, które muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić takiej odległości z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii.

3. Wyjątki w „godzinach dla seniora” (10:00-12:00)

Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”, które polega na obsłudze w godzinach od 10:00 do 12:00 jedynie osób powyżej 65. roku życia. Obowiązuje je także zasada „3 osoby na jedno stanowisko kasowe” tak jak pozostałe sklepy i punkty usługowe.

Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Co, Hemi zniknął ze swoimi mądrościami?
Ośmieszanie i drwienie z nauczycieli to dla Hemiego widać bzdety, a może Hemi uważa, ze właśnie mamy takich tępych nauczycieli jak ci przedstawiani w tvpis? – no to gratuluję ogłupiania społeczeństwa,
Powiem tylko, że takie tępe to są w szkołach tylko katechetki.
Jak można tak niszczyć autorytet nauczycieli – to jest obrzydliwe.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Gdzie jest Hemi.
Hemi czy wiesz jak wyglądają lekcje on line dla dzieci prowadzone w TVP?
Co ty Hemi na to?
Czy średnica okręgu to jest to samo co obwód okręgu?
Czy liczby parzyste, to takie liczby, które mają pary?
Czy inaczej sieje się trawę, a inaczej nawozy, czy też inaczej jak rzeżuchę?
No nie będę wszystkiego pisać, ale ci nauczyciele z TVP to są chyba z jakiejś ulicznej łapanki. Nie dość, że na niczym się nie znają, to są nudni jak flaki z olejem i kaleczą piękną mowę polską niemiłosiernie, nie wspominając tego że ich słownictwo jest bardzo ubogie.
Obi po prostu podważają kompetencje polskich nauczycieli.

kotek
kotek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kotek

Tu jest znacznie lepszy filmik ze średnicą okręgu:
https://nczas.com/2020/03/31/strzezcie-dzieci-przed-edukacja-z-tvp-pani-tlumaczy-czym-jest-srednica-video/
Z YouTube już TVP go usunęła. Większość tych cudownych prelekcji usunęła, ale jest jeszcze można niektóre znaleźć, jak np lekcję geografii dla klas VII o atrakcjach turystycznych Polski – ostrzegam: strasznie nudne, a pani prowadząca kaleczy mowę polską strasznie
https://vod.tvp.pl/video/szkola-z-tvp-klasa-7,geografia-1042020-lekcja-1,47340554?fbclid=IwAR3MoroC0rl26IxE5eUNXtnh6jw-X7HCMAbGWYmLQHAt6tDeylxexYZmIeU

heh
heh
1 rok temu

nie można było tak od razu?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  heh

Wszystko jest tworzone na szybko, na kolanie pod rozkazy tego z Nowogrodzkiej. Dziwisz się takim a nie innym decyzjom? Mnie już chyba nic nie zdziwi.
Ciekawi mnie jak zorganizują te 3-dniowe wybory z Pocztą Polską, bez zbędnego zamieszania, bez kolejek itp.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x