Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Świeca w oknie w 15. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Apel kard. Dziwisza


Dzisiaj mija 15. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.  Kard. Stanisław Dziwisz apeluje o zapalenie świec w oknach naszych domów o godz. 21.37, modlitwę i duchową łączność w tych trudnych dla Polski chwilach.


Kardynał Dziwisz, to były osobisty sekretarz pierwszego w historii Papieża-Polaka. Przypomina, że zapalona świeca jest znakiem szczególnej solidarności.  W trudnym dla Polski roku stanu wojennego, Jan Paweł II podszedł do oka ze świecą i zapalił ją, pokazując, że czuwa z narodem. Teraz to my mamy jednoczyć się z nim duchowo.

– Zapalmy świecę na znak miłości i wdzięczności Ojcu Świętemu za to, że był z nami. Zaprośmy go, żeby także teraz był z nami. Jesteśmy świadomi, że tak jak za życia jego modlitwa była skuteczna, tak i dziś wesprze nasz naród i świat, pomagając przejść te trudne chwile – powiedział kard. Dziwisz.

źródło: PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
4 lata temu

Wow… Na pewno na to pomoze… Janie Pawle ratuj miejsca pracy…

Jacenty
Jacenty
4 lata temu

Farba zlazła z pomnika w Mławie.
Wojtyła wygląda jak po solarium.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x